Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Сумні тенденції української медицини
Сумні тенденції української медицини
Вісті Роменщини
Вівторок, 11 травня 2010, 08:25      Ромни, Сумська область

Крім економічної кризи і політичного хаосу, під самий кінець каденції Ющенка виявилося, що в Україні держава не може забезпечити відповідний рівень здоров'я своїх громадян. Влада забула про вітчизняну медицину і, як результат, медицина почала розвалюватись.

 

Проблеми в медицині - питання не нове. Та знову ми змушені повертатись до нього, бо від його вирішення залежить здоров'я укра­їнських людей. Епідемія грипу наприкінці 2009 року показала всю неспроможність попередньої влади тримати контроль над ситуацією і надавати реальну допомогу населенню.

Сьогодні катастрофічне недофінансування і від­сутність гідної матеріально-технічної бази помножені на корупцію та все далі зростаючу безвідповідальність працівників медичних установ. Звертаючись по допомогу у медзаклади, простий громадянин України не може бути впевненим, що отримає гідну й кваліфіковану допомогу. Фінансування системи охорони здоров'я не забезпечується на потрібному рівні. Однією з основних проблем є недофінансування районних лікарень у різних регіонах України. Саме в районах люди не можуть отримати допомогу.

Зарплата лікаря складає близько 800 гривень. Це два рази по чотириста за місяць. Мій знайомий лікар-педіатр, у котрого 26 років стажу і вища категорія, отримує 1200 гривень за місяць. У таких умовах за сьогоднішніх цін не можливо не те що жити, навіть існувати.

Фінансування на лікарні йде. Так кажуть самі лікарі. Але багато хто з них іронічно посміхається і додає: "Але йде не туди, куди потрібно". Прямий натяк на нечесність керівництва тієї чи іншої медичної установи.

Один знайомий лікар з лікарні, що в Рівному, розповідав про те, як іноді справа доходить до повного абсурду. Фінансування в його лікарню надходить, хоча і невелике, але більш-менш стабільне. Та, крім проблем на загальному медичному рівні, існують ще чисто управлінські, адміністративні непорозуміння. Одне з них - нецільове використання коштів.

Уявіть собі таку ситуацію. Керівництво медичної установи закупляє дороге обладнання та апаратуру. І ніби всі задоволені. Та коли проходить зовсім небагато часу, виявляється, що апаратура стоїть, а того, що потрібно, немає. Перш за все - проблема з ліками. Їх вистачає лише на невідкладну допомогу. І то - на кілька днів. Далі потрібно платити.

Нова влада на чолі з Януковичем обіцяє збільшити частку бюджету на медицину до 10% загального доходу. Це добре, але це в пер­спективі. Сьогодні було б оптимальним вивести показник на рівень 6-7%. Але для цього потрібні кошти і воля Президента. Янукович знає, як вгамувати амбіції чиновників. Кошти він знайде і волі вистачить.

Боротьбу з корупцією та непрофесійністю потрібно починати з підняття престижу праці медпрацівника. Влада повинна забезпечити трудівників сфери охорони здоров'я матеріальними та соціальними гарантіями. Кардинального вирішення потребує питання корупції й професіоналізму лікарів. За роки розвалу та занепаду працівники медицини звикли до хабарів, подарунків, поборів. Але іноді така практика виходить за прийняті в суспільстві межі. Останнім часом у різного роду приватних лікарнях і лабораторіях ставлять такі діагнози й приписують такі ліки, що одразу починаєш цінувати життя.

Минулого року моїй дружині в двадцять її років поставили діагноз - подагра. Звідки у молодої жінки подагра, мені важко сказати. Та все стало зрозумілим згодом. З лабораторії нас направили до лікарні, а там почалося виманювання грошей. Через якийсь час нам це набридло і я звернувся до знайомого лікаря. Діагноз не підтвердився.

І все це я до того, що владі потрібно задуматись. Крім цього, Президент має пам'ятати - часу в нього мало. Тому він повинен бути рішучим. А в тому, що стосується здоров'я людей, його народу, ця рішучість має бути помножена на сто разів, щоб дійсно дати справжній результат.

Андрій КОТЛЯРЕНКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009