Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Покликання милосердя
Покликання милосердя
Вісті Роменщини
Вівторок, 18 травня 2010, 08:26      Ромни, Сумська область

Міжнародний день медичної сестри відзначається 12 травня. Ця дата уособлює неоціненний внесок молодшого медичного персоналу в лікувальний процес.

 

Офіційно свято заснували у 1971 році з моменту об'єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську органі­зацію - Міжнародну раду медичних сестер. Та насправді йому рівно сто дев’яносто років. Дату обрали не випадково, 12 травня 1820 р. народилася англійка Флоренс Найнтінгейл. Під час Кримської війни вона вперше організувала службу сестер милосердя. Тоді й сформувався стереотип медсестри - представника найгуманнішої професії. Їй властиві такі якості, як доброта, працелюбність, чес­ність, дисциплінованість, скром­ність і привітність, у поведінці - чіткість, спритність, у думках і бажаннях на першому місці інтереси хворого. В Україні день медичної сестри відзначається з 1997 року.

У Першій обласній спеціалізованій лікарні м. Ромни працює 245 молодших медичних спеці­алістів. Нинішнього року заклад відзначатиме 185-ту річницю. У сучасних умовах змінилися місце та роль медичної сестри в лікарні. Підвищилися вимоги до якості роботи, розширилися обсяги надання медичної допомоги. Медсестри постійно підвищують професійний рівень: систематично проводяться сестрин­ські конференції, один раз на п'ять років проходять курси підвищення кваліфікації та атестація на кваліфікаційну категорію.

Допомога й догляд за хворими з психічними розладами - це важкий труд, який потребує немало душевних сил і витримки. Зважаючи на це, в нашій лікарні працюють тільки люди від Бога - добрі, чуйні, професійні, милосердні.

Роботою медичних сестер у нашій лікарні керує рада медичних сестер: головна медсестра Л.І. Гирич, старші медичні сестри В.В. Петрищева, Н.М. Баланда, Н.С. Олійник, Т.Г. Фененко, Ю.О. Коваленко, Л.В. Ткаченко, О.О. Яременко, Н.А. Агеєнко, О.А. Бердник, Л.І. Науменко, Т.В. Фесун, А.В. Максюра, А.І. Вовк, Л.М. Шевченко. Вони є наставниками для всіх медичних сестер закладу.

Доброта і чуйність - головні якості медичної сестри, завдяки яким вони щодня рятують тисячі людських життів. Є такий вираз: "Бог дав людині два коліна для того, щоб стати на них перед медичною сестрою та вчителем". Думаю, що краще не можна сказати про нашу професію.

З нагоди професійного свята бажаю всім медичним сестрам, а також тим, які знаходяться на заслуженому відпочинку, здоров'я, палких почуттів, невичерпної доброти, любові, щастя і творчого натхнення.

Тетяна ФЕНЕНКО, 

старша медична сестра.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009