Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини З Україною в серці
З Україною в серці
Вісті Роменщини
Вівторок, 01 червня 2010, 14:35      Ромни, Сумська область

У травні відзначив сорокаріччя уродженець нашого краю, громадсько-політичний діяч, публіцист, журналіст, історик, один з основоположників і провідних діячів молодіжного націоналістичного руху в суверенній Україні Віктор Рог.

 

Народився він у с. Погожа Криниця. Вихований на кращих патріотичних традиціях Роменського краю, з молодих років присвятив своє життя розбудові незалежної України. Активний організатор і учасник чисельних молодіжних заходів у різних регіонах нашої Вітчизни та за її межами.

З 1990 року очолює Спілку Української Молоді "Сумщина", редагує газету "ґроно". Учасник студентського голодування в жовтні 1990 року в Києві. В 1993 році закінчив Сумський педагогічний ін­сти­тут за фахом "історія і педагогіка". З 1994 р. - голова Сум­ської обласної організації Конгресу українських націоналістів. У 1998 р. обраний членом президії головного проводу Конгресу українських націоналістів, співпрацює в газетах "Незборима нація" та "Шлях перемоги", координує Всеукраїнський комітет за­хис­­ту студентських прав, стає одним з ініціаторів та організаторів акцій студентської солідарності 1998-1999 рр. Обраний депутатом молодіжного парламенту України, в молодіжному уряді - міністр освіти та науки (1998-2000 рр.). Протягом 2001-2002 років очолює Молодіжний націоналістичний конгрес. З 2004 р. - член Великої ради Всеукра­їнського товариства "Мемо­ріал" ім. Василя Стуса. У тому ж році обраний головою Координаційної ради українських державницьких організацій.

Нині Віктор Рог - член історичного клубу "Холодний Яр", заступник директора Центру національного відро­дження ім. С. Бандери та редактор видання Організації українських націоналістів "Шлях Перемоги". Автор ряду публіцистичних та теоретичних статей і наукових публікацій в українській та закордонній пресі. Упорядник, співавтор, редактор, видавець понад 100 книг, серед яких "Націоналізм" Д. Донцова та "Націократія" М. Сціборського. Автор праць "Не даймо загубити майбутнє" (Київ, 1999, 2000), "Молодь і націоналізм" (Київ, 2003), "Життя для України" (Київ, 2004), "Українофобія. П'ята колона та її ляльководи" (Київ, 2008, 2009).

Не забуває Вік­тор Рог і рідного краю, де сформувалися його світоглядні переконання. Саме завдячуючи його ініціативі, в Ромнах були проведені урочис­тості до 80-річчя з дня наро­дження письменника Леоніда Полтави (уперше в Україні). До бібліотечних мереж міста і ра­йону він передав більше ста примірників поетичних творів переслідуваного за радянської влади літератора. З того часу бере активну участь у перевиданні багатої творчої спадщини Л. Полтави, популяризує його твори на Роменщині.

У 2002 р. організував приїзд дружини письменника Галини Єнсен-Полтави та її доньки Дарії Дикої до Ромен на презентацію книги літератора "Енеїда модерна" - поеми-фарсу про "комуністичний рай" на поневоленій Україні в 30-х роках ХХ ст. Тоді ж стараннями родини Л. Полтави, за активної підтримки В. Рога встановлена і урочисто відкрита меморіальна дошка письменнику в його рідному селі Вовківцях, організовано збір спогадів. Пізніше, в 2004 р. за ініціативи Віктора Рога обладнаний меморіальний музей Л. Полтави в Пустовійтівській ЗОШ, який нині є окрасою мережі громадських музеїв району.

Віктор Рог уперше привіз до Ромен видання про знаменитих уродженців краю: громадського та політичного діяча української діаспори в Америці Володимира Мазура, професора, ректора Української богословської академії Григорія Ващенка, передав до Роменського краєзнавчого музею десятки унікальних видань української діаспори 50-80-х років з матеріалами про наших земляків або з їхніми творами. Він же відкрив для Роменщини славні імена уродженців краю: Олекси Калиника - голови Спілки визволення України в Америці, Анатоля Сологуба - художника з Франції, професорів із США Костя Титаренка та Леоніда Грабини, замовчуваних при радянській владі лише за те, що вони палко любили Україну.

- Бути українцем - бути від­повідальним перед Богом, предками, співвітчизниками, нащадками, перед родом за майбутнє рідної землі, - переконаний Віктор Рог. - Адже нація - це велика родина. Я розглядаю націю як містичне певною мірою явище, як органічну спільноту. І якщо Господь волів, щоби я народився українцем, певно мав на те причини, то це не випадково. Якщо завдяки поколінням пращурів, які жили і працювали на цій землі, захищали її впродовж століть, з'явився я, тож, напевне, треба зробити все для того, щоби нащадкам залишити в спадок кращу державу, краще сус­пільство. Українці тут жили тисячоліття, тож подбаймо, щоб жили й тисячоліття після нас.

Ми є велика нація, нам є чим пишатися, нам є що боронити. І давайте лише уявимо, якби в один справді прекрасний день усі, в чиїх жилах тече українська кров, відчули її гаряче пульсування, глибоко себе національно ідентифікували саме як українці, усвідомили свою національну окремішність і національну місію, які гори були би перевернуті, які досягнення було б здобуто, які перспективи відкрились би перед нами всіма і перед кожним із нас. Давайте не лише це уявляти, а й робити все для цього. Чого всім від щирого серця бажаю.

Олександр ІВАЩЕНКО
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг