Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

«Дзєнь добри»
Вісті Роменщини
Середа, 16 червня 2010, 14:01      Ромни, Сумська область

Чотири роки колектив СЗОШ № 2 ім. академіка А.Ф. Йоффе товаришує з першим ліцеєм міста Радзинь Подляскі Люблін­ського воєводства Польщі.

За програмою співробітництва 32 учні та вчителі школи цього року вже вдруге відвідали Польщу.

 

Вони ознайомилися з гімназією, ліцеєм, професійно-технічною школою та школою реабілітації для дітей. Роменці не просто здійснили екскурсійну поїздку, вони активно допомагали полякам на уроках іноземної мови. Школярі проживали в сім'ях ліцеїстів. Завдяки цьому дізналися про звичаї, побут і традиції сусіднього слов'янського народу. Молодь швидко зна­йшла спільні теми для розмов: освіта, культура, майбутнє. До дискусії на тему учнівського самоврядування приєдналися навіть депутат Польського сейму та народні обранці міста Радзинь Подляскі. Учасники зустрічі обмінялися досвідом організації дозвілля.

За кордоном делегація школи виконала військово-патріотичну місію з нагоди 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Діти і їх наставники поклали квіти до братських могил польських і радянських воїнів, загиблих у Хатині польських офі­церів, а також жертв концтабору "Майданек" у Любліні. Поїздка співпала з днем трауру в зв'язку з трагедією під Смоленськом. Тому ми схилили голови у хвилині мовчання поблизу президентського палацу у Варшаві.

Незабутніми були екскурсії. Назавжди запам'яталися коро­лів­ський палац на воді у Лазєнках, палац Потоцьких у Радзині, село під відкритим небом у Любліні, чудові площа, фортеця і собор у місті Замостя.

Учасники міжнародної зустрічі традиційно посадили ялинки на алеї дружби, радісно відзначили День Польщі в Україні. Презентація нашої Батьківщини, під час якої роменські учні виступали у на­ціональних костюмах, про­йшла з аншлагом. Бурхливі оплески супроводжували виступи солістів Ані Романенко, Вікторії Степаненко, Ані Гончаренко та хореографічного колективу.

Чотири насичені враженнями дні назавжди залишаться в пам'­яті. Найголовніше те, що учні відкрили для себе Європу, зна­йшли там друзів, з якими підтримуватимуть тісні зв'язки. Впевнена, що такі відносини сприятимуть їх миротворчому світогляду, основа якого закладена під час цієї весняної подорожі. У день від'їзду були сльози прощання як свідчення того, що в цьому чудовому польському міс­течку ми залишили надійних дру­зів і колег. Їх щирість, відвертість, завжди радісні посмішки постій­но зігрівали наші душі в чужій країні.

Незважаючи на перешкоди протягом чотиримісячної підготовки до подорожі, черговий етап програми міжнародного співробітництва успішно виконано. Найближчим часом прийматимемо польську делегацію, для якої гостинно відкриють двері сім'ї роменців. Педагогічний колектив доклав багато зусиль для здій­снення проекту - реальної інте­грації молоді, бачення нею перспектив у європейському майбутньому.

Запрошуємо друзів до нашого кола, європейського клубу спів­дружності. Адже ніщо не замінить дорогоцінних хвилин спілкування, відчуття єдності, розуміння того, що всі люди повинні сприяти миру й добробуту на Землі.

Лідія СКРИПКА, 

директор школи
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Міст через Сулу
Міст через Сулу