Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Готові підтримати ініціативи
Готові підтримати ініціативи
Вісті Роменщини
Понеділок, 17 січня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Голова райдержадміністрації В.П. Сєрік провів зустріч із громадою с. Довгополівка. Це його перший офіційний візит до сільської ради. Тому очільник району розпочав розмову з конкретних пропозицій.

– Ми готові підтримати передусім ваші ініціативи. Звичайно, можемо співпрацювати й у зворотному порядку, але результативність при цьому буде меншою, – розкрив він стратегію влади й, зокрема, додав, що люди повинні активніше впливати на життєдіяльність краю. Цим зауваженням Віктор Петрович акцентував прикру нечисленність зібрання. Що­правда, воно проходило в неопалювальному приміщенні, що, до речі, теж можна вважати результатом пасивності громади у суспільних справах.

Натомість Віктор Сєрік на­вів приклади ґрунтовних зрушень у різних сферах, де люди взялися за справу з ентузіазмом, спираючись на місцеве самоврядування. Так, прокладено водопроводи у Мокіївці та Житному, ініційовано міжнародний фінансовий проект з покращення водопостачання. Збудовано близько 90 км підвідних і розподільчих газопроводів, впроваджуються енергозберігаючі програми, передусім у навчально-виховних закладах. На часі співпраця з японським фондом у цьому напрямку. Головне при цьому, підкреслив він, – наступ­ність, продовження напрацювань депутатів попередніх скликань, а також нові фінансові можливості, що дозволяють прискорити соціально-еконо­міч­ний розвиток регіону завдяки партнерському підходу до співпраці з інвесторами та наф­товиками.

Віктор Петрович також планує ініціювати удосконалення програми «Шкільний автобус», щоб вона служила не тільки школярам, а й вихованцям дитячих садочків, інших соціальних структур на селі. Крім того, в планах голови РДА створення конкуренції на ринку пасажироперевезень (актуальному, зокрема, саме для Довгополів­ської сільради) шляхом органі­зації комунального транспортного підприємства. «Нафтові» гроші можна використати ви­ключно для цього, – пропонує він. Але вирішувати, звичайно, громаді через представництво у сільських та районній радах. Новий керівник НГВУ «Охтирканафтогаз» не проти такого підходу й навіть схиляється до прямої співпраці з селами, на території яких видобувають вуглеводні, без посередництва області. А вже сільради зможуть дотувати обласний бюджет, – висунув революційну пропозицію очільник району. Таким чином, можна вирішити й проб­леми медичної та просвіт­ницько-культурної галузей, – Віктор Сєрік знову натякнув на неопалювальне приміщення, де проходили збори. Крім того, практичний підхід і перегляд місцевого бюджету наприкінці 2010 року дозволили вирішити багато питань «точковим» фінансуванням. Віктор Петрович готовий взяти і відповідальність за утримання доріг, прийнявши їх на баланс району. Але в такому випадку й державне фінансування з їх ремонту повинно спрямовуватися не в Облавтодор, а в місцевий бюджет, – поділився він ще одним глобальним задумом.

На прохання учасників зустрічі залучити сільраду до фінансових проектів, зокрема з водопостачання, В.П. Сєрік нагадав про найважливішу складову таких програм – громадську ініціативу:

– Ті сільські ради, які зуміли вчасно підготувати проектно-кошторисну документацію, увійшли до україно-швейцарської програми співфінансування проектів сільських громад із налагодження систем та послуг з водопостачання, – навів він свіжий приклад, підкресливши, що подібна співпраця можлива тільки з сільськими кооперативами, громадськими об’єднаннями, навіть приватними підприємцями й у жодному разі не з органами влади – на цьому наполягають закордонні партнери. Крім того, керівник проекту особисто зустрічається з людьми, перевіряючи їх готовність до активної співпраці й рішучість у досягненні поставленої мети.

Тоді не виникне й проблем на кшталт Овлашівського водопроводу, який проклали.., але до недіючої свердловини, про що обурено нагадав депутат районної ради В.М. Малик. Подібна ситуація і з неякісним ремонтом доріг, – додав він. Віктор Сєрік запевнив, що не допустить безконтрольності, для чого згоден взяти додаткову відповідальність, не передбачену його повноваженнями.

Директори Довгополівської та Овлашівської шкіл О.Г. Лазоренко і В.В. Бондар подякували за турботу влади про ос­вітню галузь. Акцентували увагу на недостатній комп’ютеризації та матеріально-технічному забезпеченні навчальних закладів – однієї з основних причин відтоку учнівської молоді до міських шкіл. Також люди підняли питання медичного обслуговування – виїзні прийоми в медпункті проходять тільки раз на тиждень, видачі земельних паїв працівникам соціальної сфери, вуличного освітлення тощо.

Їх вирішення, наголосив голова РДА, в більшості знову ж таки залежить від активності громади, сільського голови. Для фельдшера потрібно створити відповідні житлові та виробничі умови. «Соціальні» паї майже в усіх селах уже отримали, варто було озвучити проб­лему раніше й її б уже вирішили. Освітлення відновлять завдяки «нафтовим» коштам.

Недоліки організаційної роботи спостерігаються майже в усіх сільських радах, – підбиваючи підсумки, наголосив Віктор Сєрік. Це, зокрема, призвело до того, що на кінець 2010 року в місцевих бюджетах залишалося близько 1,8 млн. грн. невикористаних грошей. Надалі таких недоробок не можна допускати, – прокоментував він одне з найважливіших завдань місцевого самоврядування.

Денис МЯГКОВИЧ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

13
13

Вхід на Ромни. інфоОголошення