Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини «Усвідомлюю всю складність і працюватиму задля змін на краще»
«Усвідомлюю всю складність і працюватиму задля змін на краще»
Вісті Роменщини
Неділя, 13 лютого 2011, 21:37      Ромни, Сумська область

Продовжуємо серію інтерв’ю, присвячених ста дням діяльності нової влади. Наш співрозмовник – заступник міського голови з питань міського господарства, земельних відносин, транспорту та зв’язку  Андрій Жарий.

- Андрію Геннадійовичу, по­діліться першими враженнями від роботи.

- Йдучи на цю посаду, я пов­ною мірою усвідомлював усю складність організації належної роботи комунального господарства Ромен й ніколи не сподівався, що буде легко. І в той же час, як житель міста, саме в цій сфері хотів би бачити найбільше зрушень на краще. Тому, власне, й очолив даний напрямок. Хоча "успадкована" новообраною владою комуналка й виявилася вкрай занедбаною. Не вистачає техніки зокрема й ресурсів загалом. Так, немає залишків пального - по 10 тонн бензину і дизпа­лива, передбачених для "Міськ­дорсервісу" на очистку вулиць, але є борги за виконання робіт у попередні роки. Приватники дбають більше про наповнення власних кишень. Відчутна забюро­кратизованість системи гальмує виконання багатьох рішень, у той час коли потрібно працювати на конкретний, зримий результат, а не проводити безкінечні й фактично беззмістовні засідання комісій. Але переконаний, що зможу спрямувати роботу всіх комунальних служб  для кардинального поліпшення стану справ. На жаль, ситуацію ускладнює колосальне недофінансування потреб комунальної сфери. Фактично у видатковій частині міського бюджету передбачено на нинішній рік, як і на минулий, лише 30 відсотків потреби. Тобто, якщо сидіти склавши руки, коштів не вистачить ні на благоустрій і прибирання вулиць, ні на очищення їх від снігу, ні на освіт­лення та решту життєво важливих питань.

Нині міська влада докладає максимум зусиль для підвищення рівня фінансування комуналки, покращення матеріально-технічної бази. Активно працюємо з обласною та державною владою, вітчизняними й міжнародними фондами на предмет залучення коштів для переоснащення й мо­дернізації комунальних підпри­ємств.

- Чи не виникали розчарування, наміри повернутися у бізнес?

- Навпаки, сповнений наснаги і бажання працювати. Це цікава й потрібна для нашої громади робота, підкріплена спільним бажанням всієї команди на чолі з міським головою змінити стан справ у Ромнах на краще.

- Як оцінюєте нинішній опалювальний сезон?

- У цілому, на мою думку, він проходить стабільно. Служби в переважній більшості випадків оперативно реагують на звернення громадян стосовно забезпечення належного теплового режиму. У профільному міні­стер­стві затверджено оптимізовану схему теплопостачання Ромен. І нині триває поетапне від­клю­чен­ня від централізованого опалення тих будівель, подача тепла в які є нерентабельною. Зокрема, мова йде про ті багатоповерхівки, де понад 60-70 відсотків квар­тир вже опалюються індивідуально, як, наприклад, на вулиці Маяковського, 2А, чи про одноповерхове житло на чотири-вісім квартир. Громадян, котрі мешкають у таких будівлях, стимулюватимемо використовувати індивідуальні системи опалення.

На літо заплановане очищення тепломереж у ряді будинків, завершення установки решти шести котлів, отриманих за проектом TACIS.

Звичайно, не обходиться й без проблем. Так, внаслідок того, що тарифи для КП "Ромникомунтепло" затверджували в столиці й вартість послуги хоча і була збільшена, але не перекриває затрат при подачі тепла споживачам (зрозуміло, не було й мови про встановлення вже міською владою вищих, хоча й обґрунтованих розрахунками, тарифів для КП "Ромнитеплосервіс"), виникли ускладнення з розрахунками теплопостачальних організацій за енергоносії. Також додаткових турбот додало подорожчання газу для бюджетних установ.

- Будучи депутатом міської ради, ви активно виступали за створення комунального під­приємства у сфері водопостачання. Нині маєте змогу поглянути на питання під іншим кутом зору - в якості посадовця. Чи змінилася ваша думка?

- Щодо цього питання, то моя позиція залишилася незмінною: обов'язкове створення комунального підприємства. Ми вже маємо сумний досвід "розгрібання" наслідків діяльності приватних теплопостачальних організа­цій. Всі вони збанкрутували й за­лишили численні борги, які дове­лося гасити місту. До того ж важ­ко контролювати фінансову сторону діяльності приватного під­приємства, в тому числі вкла­ден­ня коштів в оновлення матеріально-технічної бази. Нагальними питаннями є розширення мережі водопостачання (в першу чергу мікрорайон Засулля), рекон­струк­ції очисних споруд. З боку приватного підприємства не спостерігаємо належного сприяння у вирішенні цих життєво важливих для громади проблем. Його керівництво сподівається на під­тримку з боку держави чи фондів. Але проблема в тому, що саме надання послуг з водопостачання і водовідведення приватником стримує інвестування коштів у цю сферу. Держава неохоче фінансує ті галузі, де діють приватні підприємства. На нараді в Міні­стерстві ЖКГ розглядалися пропозиції стосовно фінансування проектів лише наданих комунальними, державними підприємст­вами і ОСББ. Це ж стосується і між­народних фондів.

- Якою бачите роботу під­приємств, що обслуговують житловий фонд?

- На мою думку, чотирьох підприємств з обслуговування житла занадто багато для нашого міста. І, крім того, вони теж мають бути комунальними. Не варто забувати, що зараз на рівні держави велика увага приділя­ється створенню об'єднань спів­власників багатоквартирних будинків. Відповідно зміняться і функції "ЖЕКів". Вони виконуватимуть ті роботи, які об'єднання спів­власників багатоквартирного будинку "не потягне" самотужки.  Але з конкретним переліком ро­біт визначатимуться мешканці будинку.

- На одній із сесій міськради прозвучала пропозиція за­слухати вашу програму дій. Тож хоча б тезово розкажіть: на чому збираєтеся зо­сере­дити увагу найближчим часом?

- У першу чергу - налагодження контактів і співпраця з інвестиційними фондами, що вкладають кошти у реконструкцію і розвиток комунального господарства в Україні. Адже, повторюся, коштів у міському бюджеті вкрай недостатньо. Пріоритети в цьому напрямку озвучив під час наради в Ромнах голова облдерж­адміністрації Юрій Чмирь. Ресурси є. Зокрема території колишніх  ВАТ "Роменський завод "По­лі­графмаш", консервного за­воду, ВАТ "Роменський завод АТС". На всіх рівнях максимально рекла­му­ватимемо й інформуватимемо про наші пропозиції і можливості.

По-друге, якнайширше впровадження енергозберігаючих тех­­­нологій. Адже і на рівні держави, і області ставляться вимоги щодо зменшення обсягів споживання природного газу. А без застосування альтернативних джерел опалення це нереально. Та й ті відходи деревини, інший непотріб, що, так би мовити, гниє під ногами, приноситимуть користь і не потрібно буде затрачати зусилля для їх при­бирання та утилізації. Є реальні сподівання на виділення з державних фондів коштів для встановлення котлів на альтернативному паливі для шкіл №№ 7 і 10 та ДНЗ № 11.

Також, як уже говорив, приділятиму увагу питанню пропагування і сприяння створення ОСББ. Бо формування об'єднань жителів багатоповерхівок є найближчим і найреальнішим з кроків із реформування житлово-комунальної сфери України.

Обов'язково відбудеться ін­вентаризація земельної і комунальної власності. Вживатимуться заходи щодо ефективного використання майна громади.

- Уже тривалий час точаться розмови про необхідність розробки плану детальної забудови Ромен. Коли з'я­вить­ся цей документ?

- На сесії міської ради 31 січня передбачено 137 тисяч гривень для завершення роботи зі створення плану детальної забудови цент­ральної частини Ромен і, думаю, в цьому році це таки буде зроблено. Схожі плани замовлятимуть й по мікрорайонах, де переважає приватна забудова - Засулля, Процівка, Каховка…, як цього вимагають зміни в законодавстві. Роботу розпочнемо в нинішньому році, а завершимо вже в наступному.

- Що плануєте у сфері благоустрою Ромен?

- Необхідно навести лад з прибиранням закріплених за під­приємствами, установами, орга­нізаціями територій. І забезпечувати належний санітарний стан повинні не хто як зможе, а спеці­алізована комунальна установа. Нині вона формується на базі ПП "Міськдорсервіс". Буде збіль­шено штат, покращиться ма­те­ріально-технічна база, з'являться мінімум кілька одиниць: навантажувачі, автовишка, снігоочисна техніка.

Передбачені кардинальні кроки з покрашення освітлення міс­та. Ромни є учасником двох програм. Нині очікуємо на результати розгляду поданих нами проектів. І навіть за рахунок лише коштів із міського бюджету передбачено у кілька разів збіль­шення фінансування для модернізації мережі вуличного освітлення.

одна з найбільших проблем - це наші дороги. На сьогодні змі­нилася система фінансування. Кошти на ремонт шляхів місцевого значення надходять від платежів за переоформлення транспорту. Поки що не отримували від­рахувань з продажу пального, як це передбачено новим Податковим кодексом, але вони будуть і теж дещо збільшать обсяги фі­нансування. Звичайно, цього недостатньо. Тож сподіватимемося на залучення коштів на капремонт де­кількох вулиць, що най­більше цього потребують, з обласного і державного бюдже­тів. Над оформленням і "про­штов­хуванням" відповідних пропозицій нині працює вся наша команда на чолі з міським головою.

Спілкувався

Павло КЛЮЧНИК
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Парк
Парк

Вхід на Ромни. інфоОголошення