Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини земля «заробляє» гроші
земля «заробляє» гроші
Вісті Роменщини
Четвер, 07 квітня 2011, 20:29      Ромни, Сумська область

Продовжуються зустрічі голови РДА В.П. Сєріка з громадами сіл. Днями Віктор Петрович побував у жителів Хмелівської сільської ради. До її складу входить лише два населених пункти – центральна садиба і с. Заклимок. А якщо так, то й керувати місцевій владі зручніше, простіше.

До того ж село розміщене побіля автотраси, а це значить, що жителям звично добиратися до міста, дехто навіть там і працює. Функціонують школа, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, будинок культури. Мешкає на території сільради 1398 жителів. Тож проблем вистачає. Донедавна в Хмелові не було дитячого садка, у нинішньому році це питання обов’язково вирішиться: школу буде реорганізовано в навчально-виховний комплекс.

– Виділили також кошти з місцевого бюджету на ремонт будинку культури, – розповідає сільський голова О.Г. Рибалко, – уже проводяться роботи. У програму соціально-економічного розвитку села також “закладено” будівництво водопровідної мережі в лікарській амбулаторії. Зна­йшли гроші й на освітлення вулиць. Тільки потрібно визначитися, де його встановлювати. Чи на центральній вулиці, чи на тих, що густозаселені.

Є в селі 16-квартирний будинок, але проживає в ньому лише п’ять сімей. Господарі інших квартир виїхали, декого відшукали. У звільнені квартири поселяються ті сім’ї, які потребують поліпшення житлових умов. Невдовзі буде створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Люди користуватимуться пільгами, які мають такі формування.

Сільський голова О.Г. Рибалко розповіла й про інші пункти програми, які заплановано виконати у нинішньому році. Потім голова РДА В.П. Сєрік відповів на запитання громадян.

Ніна Іванівна Хоменко ви­словила невдоволення тим, що вулиця Комсомольська розбивається тракторами та машинами ТОВ “Калина”, а вирівнювати дорожнє полотно доводиться жителям за свої кошти. Віктор Сєрік пообіцяв зустрітися з керівником товариства Людмилою Скакун (до речі, на зібрання вона не з’явилася) і вирішити це питання.

– Але потрібно дивитися глибше, – наголосив очільник району. – Інвестори у Хмелові обробляють більше 3000 га землі. Вони повинні, згідно з економічною угодою, заплатити вам 240 тис. грн. (по 80 грн. за гектар). А це вже чималі гроші. Їх можна витратити на ремонт доріг та інші потреби. Звісно, орендарі не поспішають розкривати гаманці. Але ж власником землі є сільська рада або ж її жителі. І ви повинні замовляти погоду, тобто диктувати свої умови. Для прикладу, в сусіднє село Сміле прийшов інвестор в особі ТОВ “Урожайна країна”. Керівництво добровільно, як мовиться, без “нажиму” дало згоду за со­ці­ально-економічною угодою заплатити у сільську раду 290 тис. грн. До того ж і за оренду земельних паїв вони виплачують 5% вартості наділу. Минули ті часи, коли не було бажаючих обробляти землю, нині вже є конкуренція. Завдання громади, депутатів – віддати землю в оренду на найвигідніших умовах.

Інвестори, буває, проявляють неповагу до селян, навіть нехтують їх безпекою. Про такий випадок повідав Віктор Савойський:

– Поле озимих ТОВ “Калина” прилягає до хат. І от одного літнього дня почали пшеницю обробляти отрутохімікатами, не попередивши жителів. Надворі спека, не можна дихати. А тут з поля тягне смородом. Потруїли птицю, та й на людському здоров’ї це, безперечно, позначилося.

– Такого вже не буде, – запевнив В.П. Сєрік. – у цьому році ми зобов’язали керівників сільгосппідприємств роботи з обробітку посівів погоджувати з сільською радою та Роменською станцією захисту рослин. Якщо не дотримаються цих вимог, то понесуть адміністративну відповідальність. Торік недисципліновані керівники від­шкодували завдані збитки жителям сіл Анастасівка, Бобрик.

Пенсіонерка Т.П. Скляр поставила таке запитання: чому не проведено ремонт огорожі на кладовищі, адже люди на ці роботи складалися по 20 грн.

Сільський голова О.Г. Рибалко пояснила, що вже заготовлюється матеріал, і до 20 квітня огорожа стоятиме.

Віктор Сєрік порадив:

– Щоб не виникало таких запитань, програму соціально-економічного розвитку вам потрібно вивісити на видному місці. Тоді кожен житель зможе дізнатися, коли буде виконаний той чи інший пункт, як  у цілому використовуватимуться бюджетні кошти. Така від­кри­тість тільки додасть довіри до влади.

Сьогодні і Президент України Віктор Янукович, і губернатор області Юрій Чмирь ставлять завдання, щоб стосунки між місцевою владою і громадянами були прозорі, зрозумілі, чесні. Тобто щоб за словом відразу слідувало діло, все заплановане виконувалося.

Микола ЛАВРИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Відкриття вокзалу
Відкриття вокзалу

Вхід на Ромни. інфо