Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Все змінюється, картини залишаються
Все змінюється, картини залишаються
Вісті Роменщини
Неділя, 22 травня 2011, 21:42      Ромни, Сумська область
Десять картин із краєвидами нашого міста, написані в 2004 році, передав у дар Роменському краєзнавчому музею відомий харківський художник, майстер архітектурного, панорамного пей­зажу В.О. Панов за підтримки колекціонерів і меценатів по­дружжя Бориса і Тетяни Гриньових. 

Самі назви творів близькі кожному роменцю: “Вечірній ринок”, “Осінні весілля”, “Хитрий базар”. Сім років тому художник працював у Ромнах на пленері культурно-мистецької акції “Шляхами Васильківського: погляд через століття”, присвяченої 150-й річниці від дня народження С.І. Васильківського – видатного українського живописця, випускника Петербурзької академії мистецтв. Акція не має аналогів у сучасному культурно-художньому процесі, – запевнили її органі­затори на презентації виставки подарованих робіт.

Сергій Васильківський жив і творив на зламі ХІХ-ХХ століть. У творчих пошуках мандрував Європою та Африкою, пішки – Харківщиною і Полтавщиною, до складу якої на той час входила й Роменщина, а також спускався Дніпром до Запоріжжя, створивши низку високохудожніх історико-етнографічних полотен. Цими шляхами через 100 років про­йшлися з мольбертами і його послідовники, щоправда, “минаючи” далеке зарубіжжя. Більше сорока митців створили близько чотирьохсот робіт, у тому числі й у Ромнах. Виставки цих картин приймали музеї Ромен, Миргорода, Лубен, Путивля, Харкова, Лебедина, Полтави, Києва та Дрогобича Львівської області. Завдяки цьому краєвиди сторічної давнини можна було порівняти з сучасними, які, варто додати, вже теж стають історією.

Частина доробку повернулася в наше місто назавжди, й нащадки так само через багато років зможуть порівняти з ними роменські пейзажі майбутнього.

* * *

Цікаво, що подружжя Гриньо­вих пов’язує з нашим краєм родинна історія. Дідусь мецената Б.О. Гриньов був першим головою Роменського повітового комітету комсомолу, а дружина провела тут дитячі роки.

Денис МЯГКОВИЧ
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Ромни
Ромни

Вхід на Ромни. інфоОголошення