Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини На лінійці готовності
На лінійці готовності
Вісті Роменщини
Субота, 09 липня 2011, 20:43      Ромни, Сумська область

Стан  готовності  до  збирання ранніх зернових у господарствах району днями перевірила рейдова бригада, до якої увійшли представники управління агропромислового розвитку, районної державної насіннєвої інспекції та райвідділу ГУ МНС України в Сум­ській області.

У Роменському районі озимі займають 20684 га, з них пшениця – 20023 га, ярий клин – 63464 га. Загалом посіви нормально перезимували, але вже коли зійшов сніг, несприятливі погодні умови внесли свої корективи. Вдарили морози до -16°C і озимину подекуди „прихопило”. Мороз пошкодив рослини на 12% площ і їх довелося пересівати. Перші три тижні червня характеризувалися високою температурою, відсут­ністю опадів, що теж негативно вплинуло на майбутній урожай, адже рослини знаходилися в стресовому стані. В результаті посіви місцями виявилися зрідженими й дещо забур’яненими. Нині ж стримують початок робіт дощі. Та все ж хлібороби сподіваються на належний урожай.

У ТОВ „Урожайна країна”, що розпочало свою діяльність на території нашого району минулого року, в основному пло­щі засіяні зерновими – 12335 га і технічними культурами – 2290 га. Не забули й про гречку. Вирощують де­фі­цитну культуру на 300 га. Варто за­значити, що в сільгосппідприємстві активно впроваджуються передо­ві аграрні технології, є новітня техніка. Так, у Хоминців­ському відділенні на момент візиту активно готували комбайни і вантажівки до  виходу в поле. На збиранні ран­ніх зернових працюватиме біля 80 чоловік. Щоб забезпечити належні умови для трудівників, до початку жнив буде завершено ремонт їдальні, гуртожитку та побутових приміщень.

Жнива планують розпочати в першій декаді липня, хоча, звісно, багато залежить від погоди. Недарма ж мовиться, що дощ іде не коли просять, а коли косять. Збиратимуть врожай прямим комбайнуванням. На ланах працюватимуть комбайни фірми „Джон Дір”. Зерно зберігатимуть у Глинську і на елеваторі в Юсківцях. Очікувана врожайність пшениці – 45 центнерів, гороху – 20-25, ячменю теж біля 25 центнерів з гектара.

На глинському зерноочисному комплексі „Урожайної країни” тривали роботи з облаштування прилеглої території й завершувалася реконструкція лабораторії. Як зазначив керуючий підрозділом сільгосппідприємства Віктор Товстолуцький, комплекс уже сьогодні готовий прийняти на зберігання 7 тисяч тонн збіжжя.

Старший інспектор райвідділу ГУ МНС в Сумській області Максим Попович зосередив увагу на необхідності ретельного дотримання протипожежних заходів. Щоб «червоний півень» не знищив збіжжя, керівники підрозділів гарантували: сільгосптехніка буде повністю укомплектована засобами пожежогасіння, обов’язково на полі під час збирання врожаю чергуватимуть трактор з дисковою бороною, а також пристосований для боротьби з вогнем транспорт. Кожен лан оборюватиметься і обкошуватиметься.

Готуються до зернозбиральної кампанії і у ТОВ „Ром­ни-Ін­вест”. Планують розпочати в Гудимах, по­тім у Новій Греблі, Лок­ні й далі в сторону Хме­лова… Основні культури: пшениця – на 2392, соняшник – на 1163 і кукурудза – на 976 гектарах.

Враховуючи, що в сільгосппідприємстві лише один власний комбайн і кілька вантажівок, планують залучити 8 одиниць зернозбиральної техніки і 10 КамАЗів для транспортування зерна. Збиратимуть теж прямим комбайнуванням.

Завершується підготовка токового господарства, проведена дезінфекція, є наміри більшу частину збіжжя очистити самим і вже потім здавати на елеватори. До речі, днями викупили тік у с. Голінка. Нині наводять там лад, щоб встигнути до початку жнив.

У ході перевірки члени рейдової бригади висловили зауваження стосовно структури посівів – 26% площ відведено під соняшник. Хоча відповідно до постанови Кабміну норматив складає до 10%. Прозвучало запевнення, що наступного року ситуацію буде виправлено. Начальника насіннєвої ін­спек­ції Сергія Рекленка цікавило проведення апробації на ділянках озимини. Вже традиційно на заходах пожежної безпеки наголосили вогнеборці.

Підбиваючи під­­сумки рейду, го­ловний агроном управління агропромислового розвитку РДА Микола Задерей під­крес­лив: одна з головних умов ус­піш­них жнив – до­тримання оптимальних строків збирання врожаю, а це два тижні. Як­що ж роботи затягнуться, втрати врожаю можуть сягнути 25-30%.

Павло  КЛЮЧНИК.
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Ромни
Ромни

Вхід на Ромни. інфоОголошення