Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини «Герцога» освятили на Водохреща
«Герцога» освятили на Водохреща
Вісті Роменщини
Понеділок, 23 лютого 2009, 09:08      Ромни, Сумська область

Роменська гардинно-тюлева фабрика – одна з чотирьох, що продовжують працювати в країнах колишнього СРСР, не лише зберегла виробництво, а й має чітку стратегію розвитку і бачення перспективи, активно модернізується, впроваджує новітні досягнення науки і тех­ніки. Так, новий 2009 рік підприємство відзначило придбанням сучасного обладнання. Це дозволило автоматизувати процес обпалювання країв гардинно-тюлевого полотна. Одним словом, два десятки робітників вже не фільтруватимуть власними легенями результати згорання при ручному обплавленні гардин, скатертин і т. п. Замість них працюватиме німецька машина фірми „Герцог”, котра ще й фільтруватиме повітря (так вже заведено в Євросоюзі, що виробництво має бути не лише безпечним, а й по-справжньому екологічно чистим).

– Загалом 2008 рік ми завершили успішно, – розповідає ке­рівник підприємства Олександр Лакиза. – Провели технічне переоснащення, збільшили обсяги реалізації продукції за межами України. На сьогодні підприємство забезпечене запасами сировини мінімум на півроку. Тож економічна криза, про яку нині всі постійно ведуть розмови, нас у цьому році не повинна торкнутися. – Звідки така впевненість?– Бо, повторюю, заздалегідь потурбувалися про надійних постачальників, у  борги не залазили: кредитами не користувалися, оборотні засоби власні…– Якщо не секрет, хто ваші постачальники сировини?– Раніше це були польські підприємства. Але після того, як там фірма „Елана” „впала”, ми шукали й в Азії (Малайзія, Китай, Індонезія), й у Європі. Однак най­якіснішу сировину пропонують турки й практично за тією ж вартістю, що й поляки, але за якістю кращу.– Кілька слів про новітнє об­ладнання.

– Подібну установку я шукав не один рік. Зустрічав чимало аналогічних машин. Проте та, яку придбали, найсучасніша й най­більш технологічна. Адже обпалювання країв полотна – справа нелегка. Дякуючи знайомим, кот­рі підказали, що потрібна мені є в США, вдалося її знайти.

 

Чи варто придбавати новітнє обладнання (до речі, єдине по­дібного профілю на теренах колишнього СРСР) сумнівався досить довго, звертався до друзів і партнерів, котрі порекомендували б найкращу на сьогодні машину. Адже від­повідав за долю всього трудового колективу. І ризикувати майбутнім підлеглих не мав жодного бажання. Щоб сім раз від­міряти й лише потім відрізати, своє слово повинні були сказати провідні спе­ціалісти на­шої фабрики. Суперсучасною виявилася продукція німецької фірми „Герцог”. А знайшли ми потрібну нам ма­шину, повторюся, аж у Сполучених Штатах Америки. Там фірма збанкрутувала в результаті всесвітньої еконо­мічної кризи, і ми змогли після тривалих перемовин відносно дешево (вартість нової машини – півмільйона євро) придбати агрегат.

 

– На жаль, у нашій державі на зарплату необхідно сплачувати дуже солідний податок, – продовжує розповідь Олександр Ла­киза. – Одним словом, яку б міні­мальну зарплату не платили на підприємстві, відрахування державі досить солідні. Вихід один: механізувати працю й потім, коли це окупиться, пропонувати значно меншій кількості робітників солідний заробіток. Подібне, до речі, вже давно практикується в Європі й дає можливість жити всім, а не жебракувати. Звичайно, й на нашому підприємстві ще не досягли ідеалу. Але в 2008 році ми допрацювалися до того, що виник дефіцит готової продукції. Фактично, незважаючи на збільшення штату, люди не встигали обпалювати краї гардинного полотна. Попит був, а задовольнити його ми не могли.

 

В Німеччину на оглядини вирушили вп’ятьох: я, головний ін­женер, головний механік, головний художник і в якості перекладача мій давній товариш Юрій Невороха.

 

Своїми враженнями поділилися провідні спеціалісти під­при­ємства.

 

– У новий 2009 рік дивлюся з оптимізмом, не в останню чергу завдяки придбанню нового обладнання, – зазначила головний інженер Ніна Гакал. – Машина працює дуже якісно, швидко й дозволила ліквідувати дефіцит обпаленого полотна. Адже до цього ледь не кожен ранок розпочинався з інформації про недостатню кількість готової продукції. Ми фізично не встигали. Тепер не вистачає в’язаного полотна, тож у перспективі при­дбання ще двох жакардових машин. Сподіваюсь, це трапиться вже в нинішньому році й дозволить повністю охопити ринки України, Росії та інших країн. Звичайно, є потреба розширювати виробництво й, зокрема, збільшувати штат художників.

 

– Під час обпалювання полотна вручну у повітря потрапляють надзвичайно шкідливі для здоров’я викиди. Придбане ж обладнання не лише вловлює всі викиди, а й випускає в атмосферу чисте повітря, – долучається до розмови головний механік Юрій Буглак. – Швидкість обпалювання полотна пристойна: до одного кілометра за годину, та й  оплавлювати (так ще по-іншому можна назвати операцію, бо за­стосовуються високі температури, а не вогонь) маємо змогу не лише по краях, а й всередині. Загалом, освоївши виробництво, зможемо використовувати обладнання набагато ефективніше, ніж наші партнери-конкуренти з інших країн.

 

– Були, зрозуміло, сумніви й вагання: чи варто придбавати машину, адже коштує вона недешево, – пригадала головний художник Віра Москаленко. – Але ж на новому обладнанні можемо випалювати навіть склад­ніші малюнки, ніж робили на такому ж наші колеги з Європи і США.

 

Мав слово і Юрій Невороха:

 

– Олександр Лакиза завжди планує діяльність підприємства не лише на найближче майбутнє, а й чітко бачить далеку перспективу розвитку, що вирізняє його з-поміж багатьох інших керівників. Це дало змогу зберегти фабрику. Думаю, вона розвиватиметься й далі, судячи з постійного технічного переоснащення, зокрема й придбання нової установки.

 

 – Нині на підприємстві сфор­мувався кістяк справжніх патріотів й висококласних спеці­алістів, тож є впевненість, що здо­лаємо негаразди й обов’язково досягнемо успіху, – завершив розмову Олександр Лакиза.

 

Спілкувався Павло КЛЮЧНИК.
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Жіноча гімназія
Жіноча гімназія

Вхід на Ромни. інфоОголошення