Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини в глибинах народної душі
в глибинах народної душі
Вісті Роменщини
Середа, 31 серпня 2011, 14:10      Ромни, Сумська область

Вкраїно моя, ти багата й безмежна,
Ти - квітка троянди в строкатім вінку.
Сьогодні ти вільна, а ще - незалежна,
Хоч скільки було перепон на віку! 

Саме ці рядки зі збірки Тетяни Лісненко процитував міський голова Микола Калашник, торкнувшись теми 20-річчя Незалежності України в інтерв’ю газеті «Вісті Роменщини».

- Я - літня людина, багато чого бачив у житті. І добре розумію, що ідея незалежності народилася не в якомусь місті або окремому регіоні. Вона виникла в глибинах народної душі з прагнення до самозбереження та волі, - продовжив він.

- Зараз нелегко говорити про досягнення останніх двадцяти років в Україні. Однак загальні тенденції вогником надії свідчать, що дано початок великої доби в історії нової незалежної держави. Так, за­кріпити на Сумщині позитив­ні напрацювання двох десятиліть покликана Стратегія роз­витку "Нова Сумщина-2015", розроблена під керівництвом голови облдержадміністрації Юрія Чмиря. Від­повідні завдання поставила громада Ромен у Програмі со­ці­ально-економічного розвитку з метою втілення на рівні міста єдиної державної політики розвитку України, пріоритетами якої є ефективне використання природного, виробничого і трудового потенціалів, стабільне економічне піднесення.

Дечого вдалося досягти вже нинішнього року. Як уже повідомлялося, зріс обсяг реалізованої продукції, у розрахунку на одну особу він склав 5,67 тис. грн. Інвестиції в основний капітал підприємств склали більше 3 млн. грн. Підготовлено п'ять проектів зі створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та один - з покращення вуличного освітлення. Реалізовано проекти з очищення питної води в школах №№ 1 та 11. З провідними виробничими під­при­єм­ствами міста укладено освітні договори, що передбачають підготовку висококвалі­фікованих робітничих кадрів, дефіцит яких гостро відчува­ється на ринку праці. В Ромнах відкриваються нові установи роздрібної торгівлі, побутового та ресторанного обслуговування. Створено близько 500 робочих місць. Середньомісячна заробітна плата, як свідчить статистика, зросла на 16%. Проведена експертиза роз­відувально-експлуатаційної свердловини на Процівському водозаборі. Відновлюється робота ліфтів. На благоустрій міста витрачено 950 тис. грн. Триває капітальний ремонт клі­ніко-діагностичної лабораторії центральної районної лі­карні, виготовлено проектно-кошторисну документацію з капітального ремонту приміщення на вул. Київській, де розміститься амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Завершено ремонт ре­анімаційного відділення ЦРЛ. Проведено більше п'ят­де­сяти спортивних заходів. У школах №№ 2, 3 реконструйовано внутрішні санвузли. В навчальних закладах замінено на енергозберігаючі 56 вікон, такі ж роботи виконано в спорткомплексі. При­дбано освітлювальну та іншу апаратуру для міського Будинку культури, інструменти - для дитячої музичної школи. Розпочалася реконструкція пар­ку, де прокладено алею, відновлено роботу танцювального майданчика. Розпочато ремонт цент­ральної бібліотеки, її фонди поповнено 540 примірниками книг. Благоустрій табору "Вогник" дав змогу покращити умови оздоровлення біль­ше 300 дітей влітку. Роменська молодь здобула вагомий авторитет під час участі в обласних пересувних таборах наметового типу. Зареєстровано дев'ять громадських об'єд­нань, надано дозвіл на створення одного органу самоорганізації населення. З видаткової частини загального фонду бюджету, що зросла порівняно з відповідним періодом минулого року на 123%, спрямовано на галузі освіти - 18,1 млн. грн., охорони здоров'я - 16 млн. грн., соціального захисту - 19,3 млн. грн., культури - 1,5 млн. грн., ФК і спорту - 0,3 млн. грн.

В обставинах, що швидко змінюються, найближчу мету бачу в тому, щоб докласти всіх зусиль до вирішення найболючіших питань життєдіяльності Ромен. Зокрема, ремонт доріг, впровадження енерго­збе­рігаючих технологій та ін.

Втілити всі задуми, сподіваюся, допоможе громада. Вважаю, роменці володіють безмежним потенціалом, який потрібно тільки правильно використати. А віднайти для цього сили в безмежжі можливостей, які відкрила перед нами незалежність Батьківщини, просто. Варто тільки повернутися до витоків державності, проаналізувати помилки минулого й добросовісно працювати. І лише тоді досі нерозквітла квітка нашої прекрасної Вітчизни здивує світ своєю красою і життєдайною силою.

Спілкувався

Денис МЯГКОВИЧ.

 

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop14
konotop14

Вхід на Ромни. інфоОголошення