Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Наші ветерани чужої війни
Наші ветерани чужої війни
Вісті Роменщини
Понеділок, 23 лютого 2009, 10:19      Ромни, Сумська область

Сльози матері благословили урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав на Роменщині. Тимчасово виконуючий обов’язки голови РДА Петро Кривогуз, заступник голови ра­йонної ради Віктор Усик, ветерани війни в Афганістані Анатолій Трофименко і Віталій Коломієць відвідали стаціонарне відділення ЦРЛ, де перебуває на лікуванні Г.М. Карпенко, мати загиблого «афганця» Миколи Глущенка – єдиного сина в родині. Її рани не гоїть час…

 

Прохання Ганни Матвіївни змінило програму заходів і, напевно, стало головною її складовою. Вона попросила відвезти на могилу сина в с. Сененкове троянди, схожі на дві червоні краплі крові.

 

Лише виконавши обітницю військових побратимів, дану матері, делегація взяла участь у мітингу біля «Чорного тюльпана» в Ромнах.

 

То була дійсно непотрібна нам війна, яка, проте, навчила вірності військовій присязі й військовій дружбі. Нова демократична спільнота не може допустити, щоб гордість нації гинула заради чужих інтересів. Про це згадали у своїх виступах міський голова Павло Помаран, т. в. о. голови РДА Петро Кривогуз, військовий комісар Андрій Ішутов, голова Роменської організації ветеранів війни в Афганістані, депутат міської ради Ігор Булах. «Спасибі за подвиг, який виховує відданих патріотів», – сказав «афганцям» від імені юного покоління одинадцятикласник ЗОШ № 4 Павло Чигрин. Ветеранам «не­оголошеної війни» вручили ювілейні медалі та грамоти. На урочистостях у Сумах Роменській організації ветеранів війни в Афганістані передали подяку Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

 

Віктор Усик, до речі, теж колишній воїн-інтернаціоналіст, Анатолій Трофименко і Віталій Коломієць привезли нагороди своїм побратимам у Великі Бубни.  Відзнаку Української спілки учасників бойових дій на території інших держав також вручили сільському голові Любові Буші, яка ініціювала встановлення пам’­ятника воїнам-афганцям у селі. А от медаль «За звитягу» довелося вручати Миколі Пугачу вдома – фізичні, а найбільше душевні рани Афганістану підкосили його здоров’я й не дозволили взяти участь в урочистостях.

 

Квіти лягли до пам’ятників чи то краплями крові, чи то слізьми матерів… Але й досі в гарячих точках по всьому світу під час ранкової чи вечірньої перевірок звучать українські прізвища.

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

37
37

Вхід на Ромни. інфо