Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Свято солодкого смаку
Свято солодкого смаку
Вісті Роменщини
П'ятниця, 21 жовтня 2011, 07:47      Ромни, Сумська область
Харчова промисловість України включає понад 40 різноманітних галузей, підприємства яких виробляють майже 20% загального обсягу продукції в державі. Вони, окрім смакохарчової продукції, випускають і добрива, комбікорми, тютюнові, косметичні вироби, мило.

ТОВ "Роменський завод продтоварів" займає помітне місце у цій глобальній структурі.

- Ласощі підприємства вагонами замовляють навіть на батьківщині "східних солодощів" у Туркменістані, - похвалився начальник виробничої дільниці № 2 В.С. Деркач.

Більше сорока видів зефіру та мармеладу, що тут виготовляють, знають і поціновують також постійні замовники в Ізраїлі, Німеччині, Молдові, Росії, Естонії та інших країнах. Здобути авторитет на міжнародному ринку вдалося зо­крема завдяки сертифікації за системою якості ISO-2009. Нині впроваджується й міжнародна система управління безпечністю продукції HACCP, що передбачає підвищення санітарного рівня. На відповідні заходи - від асфальтування території, облаштування контейнерного майданчика до удосконалення побутових умов працівників - планується ви­тратити близько 400 тис. грн. Тобто на виробництві дотримуються стандартів ЄС. А помноживши їх на дисциплінованість і відповідальність, досягають вагомих результатів. Планують облаштувати новий цех з виробництва пряників.

П'яту частину продукції дільниця постачає за кордон, куди минулого року надійшло 4,5 тис. тонн роменського зефіру та мармеладу. Ниніш­нього обсяги поставок зросли. Жодних секретних інгредієнтів - тільки цукор, яблучне пюре, патока та пектин, що, до ре­чі, виводить радіонукліди, як запевняють спеціалісти. Важливою складовою рецептури за­лишається рідкий білок яєць, а не йо­го порошковий аналог, чим мож­на пишатися вироб­ни­ку. На жаль, сировину доводиться завозити з ін­ших регіонів, де вона дешевша.

Справжньою гордістю є поточно-механізована лінія, аналогів якої не існує. Все проектували та збирали власноруч. І тепер це свого роду комер­ційна таємниця. Про високу якість обладнання свідчить хоча б той факт, що аналогічні дозатори застосовують на станціях переливання крові, де вкрай важливо розрахувати все до міліграма. Механізовано біль­шість процесів. Проте упаковку зефіру можна довірити тільки тендітним жіночим рукам. До речі, так роблять в усьо­­му світі, настільки ніжний цей продукт.

Запорукою успіху Василь Деркач, колишній військово­службовець, вважає кадрову політику. Дванадцятигодинна зміна стає справжнім випробуванням, особливо для молоді. Тому раніше болісно відчувалася плинність кадрів. Протягом шести років керівнику вдалося досягти стабільності в складі колективу. Впроваджено систему наставниц­тва з веденням щоденника стажування, індивідуальним планом роботи, звітом і висновком про допущення до самостійної роботи.

У вересні середню заробітну плату підняли на 10% і вона склала 1948 грн. Таке ж підвищення очікується і в жовтні. Створено належні побутові умо­ви: душові, туалетні кімнати, зал для прийому їжі, гардеробна. Працівники віддячують за турботу плідною працею.

За трудові успіхи з нагоди Дня працівників харчової промисловості грамотами очільників Сумської обласної ради, облдержадміністрації, Ромен­ської РДА та міського голови нагороджено кращих працівників - глазурувальницю зефіру Ганну Гусаченко, яка трудиться на підприємстві з 1980 року, технолога Наталію Басалу та старшого механіка Івана Колісника.

Працівників зефірно-мармеладної дільниці вітають із професійним днем раз на рік. А їх праця щодня приносить безліч маленьких смачних свят у домівки та офіси чи просто на вулиці дітям і дорослим, даруючи миті насолоди неперевершеним смаком роменських ласощів.

Денис МЯГКОВИЧ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Залізничий вокзал
Залізничий вокзал

Вхід на Ромни. інфоОголошення