Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Зустріч у сутінках
Зустріч у сутінках
Вісті Роменщини
Середа, 09 листопада 2011, 21:53      Ромни, Сумська область

Від звіту міського голови че­кали звичного масового шоу в міському Будинку культури. Однак Микола Калашник змінив цю традицію. Очільник Ромен доповідає про зроблене в мікрорайонах. В одному з попередніх номерів газети оприлюднено графік цих зустрічей.

 

На жаль, перша з них не відбулася. Бо саме того дня Президент України збирав керівників міст, про що повідомили ввечері напередодні за­планованого в ЗОШ № 10 зібрання. Другу зустріч у ЗОШ № 9 теж спіткала неприємна несподіванка, яка натомість тільки додала відвертості заходу. Проводилася масштабна планова заміна електромереж, тому школа працювала без світла. Почекавши з півгодини, Микола Кирилович за­просив людей надвір, де й розповів про результати своєї діяльності за останні дев’ять місяців. Паралельно прозвітували й депутати, закріплені за мікрорайоном, Ігор Бартош і Микола Гусєв. Сутінки налаштовували на щиру задушевну розмову.

Розповідь про загальні тенденції розвитку Ромен: добудову СЗОШ № 1, налагодження відносин з Малою академією наук, перспективи зведення станції знезалізнення води, підсипку ґрунтових до­ріг, ремонт доріг, ліфтів, дахів та ін. присутні слухали хоча й з інтересом, але більше їх цікавило інше – що планується зробити конкретно в мікрора­йоні Лозова. Зрештою, саме для цього міський голова від­мовився від загального звіту.

Передусім люди незадоволені роботою деяких перевіз­ників. Невдовзі після додаткових конкурсів проблемні маршрути, ймовірно, обслуговуватимуть уже інші, – заспокоїли представники влади.

Багато прикрощів завдає відсутність вуличного освітлення, – скаржилися мешканці. Проблему планують незабаром усунути, замінивши ліхтарі в центрі на сучасніші, а демонтовані встановити на вулицях віддалених мікрора­йонів.

Закриють і комунікаційні колодязі. Викрадені кришки замінять на нові. Проте, щоб виготовити їх, потрібен час. Принаймні 200-300 штук зроблять взимку.

Під час зустрічі також з’ясувалося, що ємностей з небезпечними речовинами давно немає на території очисних споруд. Але жахливі чутки про потенційну небезпеку досі ходять серед населення. Сподіва­тимемося, більше їх не розповсюджуватимуть.

Приємно було почути подяку від імені мешканців будинку на бульварі Шевченка, 27, де живуть переважно пенсіонери та інваліди по зору. Микола Калашник активно посприяв у відновленні газопостачання цієї будівлі.

Нагадали міському голові й про ремонт даху будинку на вул. Гетьмана Мазепи, 35. Проблему, що «тягнеться» з квітня, вирішать протягом 2-3 тижнів, пе­редусім завдяки співфінансуванню робіт із мешканцями.

Присутні пораділи звістці про те, що у міському бюдже­ті на наступний рік заплановано обладнати спортивну кім­нату в ЗОШ № 9. Також за­кладено кошти для придбання деревини, щоб звести спор­тивний і дитячий майданчики в мікрорайоні.

Прозвучало прохання встановити сміттєві контейнери поблизу місцевої річечки Пипа, яку перетворили на звалище. Продовжуючи тему, заступник міського голови Андрій Жарий розкрив загальні тенденції змін у цьому напрямку.

Громада допомогла визначитися й з іншими завданнями, які треба вирішити міській владі. Так, лозівчани збирають кошти для зведення каплички на місці, де колись стояв православний храм. У мікрора­йоні ніяк не відкриють аптеку. Не працює проводове радіо. Треба прогрейдерувати й підсипати дороги. Як і всі роменці, мешканці окраїни відчувають необхідність у ще одній газовій заправці для автомобілів та ін. Просили й зробити пішохідний перехід біля міжрайонної прокуратури. Проте цьому мо­жуть суперечити правила дорожнього руху.

Представники старшого покоління торкнулися найболючішого, особливо для тих, хто працював на збанкрутілих провідних підприємствах Ромен, – відродження промислових гігантів. Прикро, але всім зрозуміло, що дорогоцін­ний час втрачено. Єдине, що зараз вдається робити, це берегти від «дерибану» те, що залишилося, принаймні бу­дів­лі…

Загальний настрій, який па­нував на зустрічі, напевно, ви­словила вже в цілковитій темряві вчителька ЗОШ № 9 Ельвіра Стипко:

– Вважаю, що з Вами, Миколо Кириловичу, з’явилося більше діловитості в стосунках влади і громади. До чиновників тепер можна «достукатися».

Варто сподіватися, що позитив не зник і після того, як учасники зустрічі поверталися неосвітленими, розбитими транспортом вулицями додому. Зрештою, головне – не впа­дати у відчай. Особливо коли позитивні зміни можна-таки побачити, а не тільки по­слухати про них.

Денис МЯГКОВИЧ
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

37
37

Вхід на Ромни. інфоОголошення