Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Вистачило б запалу
Вистачило б запалу
Вісті Роменщини
Четвер, 17 листопада 2011, 20:48      Ромни, Сумська область
Нещодавно  громада с. Хоминці мала змогу поспілкуватися з очільниками райдержадміністрації та районної ради В.П. Сєріком і С.В. Хороньком. Мова йшла про соціально-економічний розвиток території. Тема виявилася найболючішою для мешкан­ців глибинки.

Лише наприкінці зустрічі від вигуків “навіщо це нам потрібно”, “тут аби грошей на хліб вистачило”, “не треба нам нічого” пере­йшли до конкретної розмови. Переконати, що селяни самі творці свого майбутнього, було нелегко. Віктор Петрович розпочав із того, що назвав суму залишків на рахунку сільради – 108 тисяч гривень. Сільський голова Анатолій Скиба, щоправда, не вселив оптимізму доповіддю про виконання плану дій, пункти якого зде­більшого виконані неповністю. Здавалося, присутні іншого й не очікували. А тому й подальші свої дії вбачали тільки у зверненнях до влади з проханнями про допомогу.

- Так і треба робити, але цього замало, – наголошував Віктор Сєрік. - Нині влада зобов’язана підтримувати ініціативу людей, а не нав’язувати свої рішення. Якщо цього немає, напевно, немає довіри до влади, – припустив він. - А дарма, райдержадміністрація, районна рада не дають марних обіцянок. Громади, які поклалися на порядність самоврядних і державних органів, вже користуються газом чи водопроводом. Звичайно, на умовах співфінансування.

У Хоминцях назріла проблема розрахунків із пайовиками, хоча той же орендар в інших селах пов­ністю виконав свої зобов’язання. З цього приводу люди нарікали на недостатню активність депутатів сільради та представника громади в райраді. На що В.П. Сєрік порадив шанувати народних обранців за діла, а не за полі­тичні лозунги. І наприкінці листопада пообіцяв організувати аналогічну зустріч, але вже за участю представників інвестора та інших організацій, з допомогою яких можна вирішити проблеми громади. Серед них: пасажирські перевезення, ремонт доріг, очищення їх від снігу, виділення паїв працівникам соцсфери, а також заготівля молока. Щодо остан­ньої, то пропозиція створити молочний кооператив знову наштовхнулася на камінь недовіри та невпевненості.

Здавалося, з таким настроєм приречений і газовий кооператив, створений нещодавно. Та представникам влади все-таки вдалося запалити той вогник в очах мешканців, з якого починаються великі зміни. Першим кроком і стане газопровід. Віктор Сєрік назвав приблизну суму, що необхідно зібрати з кожного двору (близько 6 тис. грн.), та пообіцяв бюджетну підтримку проекту, завдяки якій нинішнього року в районі газифіковано рекордну кількість населених пунктів. А надалі вистачило б запалу.

Денис МЯГКОВИЧ.

 

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юні майстри
Юні майстри

Вхід на Ромни. інфоОголошення