Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Музика “сіверського затворника” з Ромен
Музика “сіверського затворника” з Ромен
Вісті Роменщини
П'ятниця, 25 листопада 2011, 09:23      Ромни, Сумська область
У Ленінград­ській області від­крився будинок-музей композитора Ісаака  Швар­­­ца, який народився в міс­ті Ромни. Його не стало в 2009 році.

Великий ком­­позитор разом зі своєю дру­­жиною Антоніною Володимирівною довгі роки жив і працював у селищі Сіверський Гатчинського району Ленінградської області. Маестро навіть називали “сіверським затворником”. А сивоволосого чарівника-музиканта з променистими очима дуже любили місцеві жителі. Він написав величезну кількість музичних творів. Відкриття музею – це не тільки данина пам’яті про нього, а й величезний внесок у розвиток культури та російсько-українських відносин.

“Музикант, що споруджував із душі моєї багаття...” – такі рядки про прекрасного композитора Ісаака Йосиповича написав його давній друг Булат Окуджава, в співавторстві з яким Шварц написав 32 пісні. Його музику з кінофільмів “Біле сонце пустелі”, “Станційний доглядач”, “Солом’яний капелюшок”, “Сто днів після дитинства”, “Зірка чарівного щастя” неможливо забути чи сплутати з чиєюсь іншою.

Гостинний будинок маестро пам’ятає багатьох зірок вітчизняного кінематографа. Тут бували Андрій Миронов, Інокентій Смоктуновський, Володимир Висоцький, Олексій Баталов, Павло Луспекаєв, Сергій Соловйов, Тетяна Друбич, а також великий японський режисер Акіро Куросава та багато інших.

Залишається тільки додати, що у музеї потрібно побувати!

Олександр БЛИЗНЮК.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Борці
Борці

Вхід на Ромни. інфоОголошення