Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини З газом, але без автобусного сполучення
З газом, але без автобусного сполучення
Вісті Роменщини
Середа, 21 грудня 2011, 21:04      Ромни, Сумська область

Жителі Червоного позапланово, зі своєї ініціативи газифікували село. Хоча й довелося викласти з кожного двору по 11 тисяч гривень. Такий добрий порив селян підтримала районна влада, виділивши з бюджету 300 тис. грн. Нині до 12 дворів підведений газ.

Саме за це жителі села і по­дякували районній владі в осо­бі першого заступника голови райдержадміністрації В.М. Татарінову, який прибув на зустріч із громадою.

Смілів­сь­кий сільський голова Г.А. Осташко коротенько поінформував присутніх про зроблене. Зокрема, відновили міс­ток, виготовили в’їзний знак, планується встановлення вуличного освітлення та ін. Зроблене заслуговує похвали, але ж багато питань ще не ви­рі­шено. У населеному пункті немає ні клубу, ні школи, ли­ше магазин є тим публічним місцем, де збираються люди. Тут вони обмінюються новинами, розмовляють про наболіле. Зустріч із представниками влади відбулася теж у торговому закладі.

Нерозв’язаним питанням залишається автобусне сполучення.

– Пенсіонерам, а таких тут 80 відсотків, щоб добратися до сільської ради, аптеки чи в міс­то виїхати, доводиться долати до Смілого 9 кілометрів, – го­во­рить Григорій Осташко. – Автобус потрібний як повітря. Хоча б декілька разів на тиждень здійснювалися перевезення.

– Така проблема спільна для всіх сіл району, – пояснив ситуацію В.М. Татарінов. – Приватні перевізники відмовляються обслуговувати малонаселені пункти, а власного комунального підприємства в районі немає. Є думка витратити “нафтові кошти” на при­дбання нових автобусів і за­кри­ти цю проблему. Є й інший шлях. У Діброві, наприклад, СТОВ “Дружба-Нова” купило нового ПАЗика, який перевозить жителів цього села і сусідніх.

– Не всі інвестори такі щед­рі, – підтримав розмову ветеран місцевого сільгосппідпри­ємства Петро Білогай. – Наш, наприклад, в особі підприємства ”Альфа-Галка” (керівник Л.І. Скакун) не те що своїм поділиться, а й завдані громаді збитки не відшкодує. Маю на увазі ремонт доріг, які вони розбили важкою технікою. Ми написали офіційного листа керівництву названого сільгосп­під­приємства. Невдовзі на сіль­ську раду прийшла відпо­відь. У ній зазначено, що ми, мовляв, державі платимо податки, нехай вона вам і ремонтує шляхи...

– Тут слід сільській раді, де­путатам проявити більше ви­могл­ивості до керівників під­приємства, – виклав своє бачення вирішення проблеми Володимир Миколайович. – Районна влада підключилася до цього питання. В нас уперше запрацювали соціально-еко­номічні угоди, за якими під­приємства згідно з встановленими нормативами відраховують кошти в сільські бюдже­ти. І дороги повинні ремонтувати, бо ж техніка інвесторів їздить ними.

Зайшла мова і про магазин, де проходила зустріч. Примі­щення, м’яко кажучи, неза­тиш­не (господар - райспоживспілка), з тріщинами на стінах. (На момент виходу номера в магазині вже зробили косметичний ремонт). Продавець скаржилася на малу заробітну плату. Тут же визріла думка взяти приміщення в оренду і торгувати як приватна особа. Це сприятиме розширенню асортименту, підвищенню якос­ті товарів. Бо лише за таких умов у магазині зросте чис­ло покупців і збільшиться виторг.

Скаржилися жителі села й на те, що під гучні гасла перебудови спритники розібрали добротний клуб, фермівське приміщення. Але ж майном розпоряджалися спеціально ство­рені комісії з розпаювання майна. Їх членів і голову обирали на загальних зборах власників паїв. А вже діяли во­ни, як показало життя, за прин­ципом: своя сорочка ближче до тіла. Свідченням цьо­го є двометрові хащі бур’я­нів та купи битої цегли в тих місцях, де були раніше тва­рин­ницькі ферми. До речі, господарювали тут з великими прибутками.

Говорилося й про необ­хід­ність оновлення електромережі. Опори не витримують ні­якої критики. Тут уже не так хвилює те, що зникає струм, як можливі нещасні випадки.

Всі проблемні питання населеного пункту занотовували В.М. Татарінов та секретар Смі­лівської сільської ради Л.В. Балюра. Записи зробили не для галочки, а щоб їх вирішувати. Такий стиль роботи нинішньої влади.

Микола ГНАТЕНКО.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

12
12

Вхід на Ромни. інфоОголошення