Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Чисте довкілля – міцне здоров’я
Чисте довкілля – міцне здоров’я
Вісті Роменщини
Понеділок, 02 квітня 2012, 20:34      Ромни, Сумська область
Сніжний покрив уже майже розтанув, на сонячних місцях земля протряхла. Всюди видно сміття. Чого тільки не побачиш навкруги. Справжнє лихо – це пластмасова тара та поліетиленові пакети. Виблискують на сонці райдужні плями від розлитих паливно-мастильних матеріалів, не радують око новостворені смітники, шматки розмоклого паперу, ганчірки, трупи тварин, екскременти, сільськогосподарські та промислові відходи тощо. 

Так, у місті за зиму виникло близько 30 стихійних сміттєзвалищ: на вулицях Заліз­ничній – поблизу кооперативних гаражів, Прокопенка – ЗОШ № 5, Конотопській – містка через р. Сула, а також Червоно­прапорній, Декабристів та ін. Близько 80 смітників насипали в сільській місцевості.

У Ромнах залишається низьким рівень охоплення житлових масивів контейнерними майданчиками, більшість із них неблагоустроєні. На жаль, мешканці приватного сектора неактивно укладають договори на вивезення сміття і рідких нечистот із ТОВ “ПМК-ресурс”. Вони забувають, що неприбране сміття – це не тільки огида для цивілізованої людини, а ще й небезпека для здоров’я. Бо забруднене нав­колишнє середовище може стати джерелом  як інфекційних, так і неінфекційних хвороб.

Пора починати загальну толоку, щоб у міру просихання землі звільнити все навкруги від непотребу. Це стосується всіх підприємств і організацій, а також жителів приватного сектора як міста, так і сіл ра­йону. Необхідно навести лад на всіх прилеглих територіях, вивезти сміття на спеці­ально організовані звалища. Слід зазначити, що жодна сільська рада не налагодила роботу з утилізації твердих побутових відходів на сміттєзвалищах, тому що вони перебувають у незадовільному санітарно-гігієнічному стані.

Важливо звернути належну увагу на стан колодязів і централізованих джерел водопостачання, благоустрій туалетів, площадок для збору сміття, кладовищ. Сільські ради мають особливо пильно прослідкувати за станом місцевих очисних споруд. Так, у с. Рогинці вони зруйнувалися й стічні води з багатоповерхівок скидаються в житлову зону. Дуже складна ситуація з очисними спорудами в с. Перехрестівка, де каналізаційні споруди РВК-56 працюють вкрай неефективно. Подіб­них негативних прикладів достатньо.

Слід також прибрати будівельні матері­али, які роками лежать попід дворами, спиляні дерева. Роботи багато, а тому баритися не варто. Тим більше, що не за горами велике православне свято Світлого Воскресіння Христового, до якого завжди готуються заздалегідь, прибираючи не тільки в оселі, а й на подвір’ї.

Працівники контролюючих служб по­стійно стежитимуть за наведенням і під­триманням належного санітарного стану. До осіб, які не виконують розпорядження з благоустрою, застосовуватимуться відповідні заходи впливу.

Слід також пам’ятати, що талі води можуть підтоплювати колодязі й криниці, тому воду з них бажано частіше вибирати, а для пиття використовувати прокип’ячену або куповану в пляшках. Бажано всім користувачам водопроводів і колодязів громадського користування привести їх в належний санітарний стан та не баритися з профілактичною дезінфекцією.

Пам’ятайте, що здоров’я великою мірою залежить від чистоти довкілля.

Микола БОЙКО,

головний лікар райСЕС.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

044
044

Вхід на Ромни. інфо