Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Громаду вислухали, а висновки…
Громаду вислухали, а висновки…
Вісті Роменщини
Вівторок, 03 березня 2009, 10:30      Ромни, Сумська область

Вісті РоменщиниПитання щодо підвищення тарифів на воду у 3,2 раза та збільшення оплати за перевезення в громадському транспорті не залишили байдужими сотні мешканців міста, про що свідчив переповнений зал міського центру культури і дозвілля.

 

Але причин об’єктивного підвищення тарифів на воду ДП “Аква-Сервіс” та ДП “Сток-Сервіс” так ніхто і не почув. На такі питання, як “Чому за два роки втрати води збільшились більш ніж на 100% (тобто на 175 тис. куб. м)?”, “Чи доцільно тримати штат працівників з інформаційно-довідкового обслуговування, збільшуючи витрати на це на 659,63% (тобто на 506,6 тис. грн.)?”, “Скільки витрачено коштів підприємством на ремонтні роботи, якщо сума амортизаційних нарахувань збільшилася на 1634%?”, так вичерпної відповіді керівник підприємства і не дав. Завуа­льовані відповіді про збільшення витрат нікого не переконали, що вищезгадана сума й інші надумані витрати не лягли на плечі споживачів. Як виявилось, ПП “Еліпс” ще й за оренду обладнання та землі не платить, а значить, наш міський бюджет недоотримує щоразу кругленьку суму, за що будь-які інші підприємці несуть покарання. Ось тому й виникла думка: щоб таку безгосподарність припинити, до­ціль­но створити комунальне підприємство з водопостачання та водовідведення. Адже такі об’єкти мають стратегічне зна­чення для інфраструктури міста, як наголосив депутат Жарий. Хотілося б, щоб на економію міських коштів ПП “Еліпс” звернула увагу і така поважна людина, як міський голова.

 

Дуже мало часу залишалося на обговорення тарифів у громадському транспорті. Тож не дивно, що нарікань було багато. Адже і сам конкурс автоперевізників проходив “секретно”, тобто без журналістів. Тому й нові автобуси деяких автовласників залишились без уваги, а всі старі возять і досі нас із вами. Ніхто, жодна виконавча чи контролююча служба “не побачили”, що багато автобусів з одним діючим входом (у Краматорську згоріли люди в аналогічному транспорті кілька днів тому, а отже, про нашу з вами безпеку ніхто не дбає). Виникає мимоволі запитання: а чи не продана, чи не обміняна на якусь домовленість наша з вами безпека пересування? Бо чому ж тоді люди їздять у загазованих ЛАЗах з дверима, які відкриваються за втручання фізичної сили людини, з побитими вікнами, з роздертими та брудними сидіннями, з безкультурними водіями та кондукторами (до речі, ще й не зареєстрованими)?

 

Користуючись нашим міським громадським транспортом, людина зазнає такого приниження, яке ні в які рамки культурного обслуговування не входить. Стан багатьох транспортних засобів жалюгідний. Це бачать всі, крім тих, хто цей стан контролює. Альтернативи у роменських пасажирів не-ма-є, бо асоціація перевізників у Ромнах – монополіст, який різними способами не допускає до участі у перевезеннях пасажирів приватних перевізників з інших міст. Комунального транспорту немає й досі. Розвалити – розвалили, створити нове – не створили.

 

Кожний совісний депутат не боїться розголосу його думки під час сесійних засідань. Але з якоїсь причини ЗМІ однобоко висвітлюють хід таких засідань. Адже питання щодо створення комунального підприємства громадського транспорту давно висить у повітрі. Так, при формуванні бюджету на 2008 рік, взявши до уваги звернення громади та депутатів (на жаль, лише окремих), міський голова на одному з пленарних засідань запропонував 300 тис. грн. вкласти в новий транспорт, аби придбати 2 нові автобуси, щоб дати початок створенню комунального транспортного підприємства міста. Але зась. Голова асоціації перевізників міста заблокував це питання разом зі своїми однодумцями, бо для них така альтернатива була б конкуренцією. Вони доводили, що краще ці кошти “вкинути” в ремонт доріг. На тому й скінчилось. Проте навесні призабута тема стала актуальною, але знову результату ніякого.

 

І ось на громадських слуханнях вкотре піднялося це питання. Адже з усіх міст Сумської, Чернігівської, Полтавської та інших областей лише в Ромнах вартість проїзду в автобусі (а не маршрутці) намагаються встановити більше, ніж 1 грн. Так, є монополіст газу в місті, який не подобається монополісту-перевізнику. Але переобладнання системи автобусів під інший вид пального – це проблема перевізників, а не громади. А ще пільгових категорій пасажирів теж найбільше саме в Ромнах. А тому й не мають можливості пенсіонери їздити безкоштовно. Тож питання створення комунального транспортного підприємства та залучення до участі в тендері на пасажирські перевезення підприємців з інших регіонів отримало схвальні відгуки громади на слуханнях 17 лютого.

 

Переконана, після такого зібрання буде над чим задуматись і депутатському корпусу, і виконкому та його структурним підрозділам, відповідним службам, і керівництву міста.

 

Зоя СОЛЯРИК,
депутат міської ради.
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня

Вхід на Ромни. інфоОголошення