Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Взаємодопомога, демократія та мир
Взаємодопомога, демократія та мир
Вісті Роменщини
Понеділок, 09 липня 2012, 20:18      Ромни, Сумська область

У квітні 1922 року Міжнародний кооперативний альянс ухвалив постанову про Міжнародний день кооперативів, який відтоді святкується щороку першої суботи липня. Нинішнє свято – особливе, бо 2012 рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком кооперативів, що вкотре підкреслює: майбутнє світу нерозривно пов’язане з поширенням кооперативних принципів та цінностей, розвитком кооперативного руху.

В Україні Міжнародний день кооперативів відзначається досить широко, адже за роки незалежності, окрім споживчої кооперації, відновили свою діяльність кредитні спіл­ки, сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи та інші види спілчанства. Най­більш структуризованою була і залишається споживча кооперація, що об’єднує більш як пів­міль­йона членів споживчих товариств.

Роменська райспоживспілка, як і вся споживча кооперація, має понадсторічну історію. Перше споживче товариство було створене в 1903 році, а в 1911 в Роменському повіті офіційно зареєстровані 4 кооперативи. Вони займалися не лише торгівлею, а й мали свої молочарні, олійниці, каси взаємодопомоги, організовували хати-читальні. В 1918 році почала свою діяльність Роменська райспоживспілка. Вона поступово міцніла і розширювалася. До 1940 року це вже була солідна організація зі стабільним прибутком. Але війна, фашистсько-німецька окупація майже вщент зруйнували все створене за десятки років. Кооператорам довелося розпочинати все спочатку. Як у післявоєнні, так і в 60-ті – 70-ті роки минулого сторіччя значну допомогу споживчій кооперації надала держава.

Безперечно, дуже багато залежало від керівників рай­споживспілки, організаторські здібності яких впливали позитивно на успіх всього колективу. Нинішнє покоління роменських кооператорів із великою вдячністю згадує колишніх голів правління, котрі не шкодували сил, знань і досвіду для зміцнення та розвитку кооперації. Це – голови правління Михайло Скляров, Василь Тим­ків, Іван Лихіцький, Олексій Ющенко, Дмитро Котляревський, заступник голови правлін­ня Іван Пугач, голови правлінь споживчих товариств Володимир Цис, Андрій Зінченко, Петро Сухенко, Марія Сулим, Анас­тасія Шелудько та багато інших. Вони завжди були попереду, надихали особистим прикладом, вважаючи споживчу кооперацію своїм життям. Це завдяки їхньому досвіду, життєвій мудрості, вмінню згур­тувати і надихнути всіх спіль­ною ідеєю, а також величезній любові до своєї праці кожне нове покоління кооператорів району послідовно продовжувало справу, розпочату попередниками.

Саме завдяки ветеранам споживчої кооперації Роменська райспоживспілка нині є однією з найбільших в області. Щомісяця жителі нашого ра­йону купують у кооперативній торговельній мережі різноманітних товарів більш ніж на 2,5 млн. грн. Понад 10% цього обороту складають товари, вироблені на власних виробничих підприємствах (хліб, булочки, кондитерські вироби, рибна продукція).

Кооперативні організації в районі залишаються не просто гарними платниками податків, а навіть надміру. За минулий рік сплачено понад 2,5 млн. грн. До того ж кожна перевірка контролюючих органів закінчується такими сумами штрафних санкцій, сплата яких призведе до краху організацій. Хто ж тоді податки платитиме? Таке враження, що чиновників це питання мало обходить.

Та попри все кооперативні організації району розвиваються, модернізуються. В цьо­му році для розширення асортименту, покращення якос­ті продукції та економії газу на підприємстві „Андріяшівський хлібозавод” встановлено дві сучасні ротаційні печі «MIWE» і тістомісильну машину.

У день свята прийнято згадувати людей, завдяки яким кооперація сьогодні існує й виконує свої статутні завдання. Кращим працівникам системи буде вручено почесні грамоти обласної ради, правлінь Укоопспілки, облспоживспілки та райспоживспілки. Урочисті збо­ри відбудуться як на обласному рівні, так і в райспожив­спілці, первинних кооперативних організаціях.

Я ж від імені правління райспоживспілки, районної профспілкової організації, від себе особисто вітаю всіх причетних до кооперації: і сьогоднішніх працівників, і ветеранів, і па­йовиків із 90-м Міжнародним днем кооперації. Всім бажаю щастя. А це і здоров’я, і благополуччя в родині, і коли на роботі все ладиться. Нехай у кожного буде мета – і ця мета досягається. Нехай буде мрія – і ця мрія збувається.

Юрій ТЕСЛЕНКО,

голова правління

Роменської райспоживспілки.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

22
22

Вхід на Ромни. інфоОголошення