Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Тихоновича роменці знають
Тихоновича роменці знають
Вісті Роменщини
Четвер, 02 серпня 2012, 20:48      Ромни, Сумська область
Прудкий «джип» сірого кольору тихенько зупинився біля нас. Із машини вийшов середнього зросту чорнявий чоловік з «яблучками» на щоках. 

– Ти бач, Скорик не старіє, – мовив товариш, доки підходив Василь Тихонович.

– Привіт, хлоп’ята, будете «крутитися», то й вас старість вдома не застане, – у відповідь на почуте мовив прибулець.

– Якісь справи є? – цікавлюся.

– Є, – говорить В.Т. Скорик. – Незабаром День медичного працівника, тож хотілося б, аби цілу сторінку підготували про наших фахівців. Ось, будь ласка, і мої «наброски».

Василь Тихонович дійсно жвавий, непосидющий і всюди встигає: і конкурси та концерти організовує, спортивні змагання, і з газетою товаришує. Такий він сьогоднішній профспілковий діяч.

Ще мешкаючи в селі Стара Рябина, що на Сумщині, та навчаючись у школі, юнак мріяв стати лікарем. Маючи міцні знання, безперешкодно вступив до Дніпропетровського мед­інституту і успішно його закінчив. Згодом інтернатура на базі Сумської обласної лікарні. Потім Роменська ЦРЛ. Дитячий лікар-хірург. Свого часу створив дитячу хірургічну службу в місті та районі. За десятки років сумлінної праці набув неабиякого досвіду. Якось на консиліумі у кабінеті завідуючого хірургічним відділенням Володимира Штогріна мова йшла про виконання складної операції. І ветерани, і молоді спільно міркували над вирішенням проблеми.

– А що скаже Скорик? – запитав головний хірург.

Василь Тихонович блискавично висловив свою думку.

– Оце мудро, справді фахово, по-нашому, – резюмував В.П. Штогрін.

Лікар Скорик відзначається творчою думкою, він – раціоналізатор. Так-так, раціоналізатор, як і на виробництві. Ось, скажімо, у співтоваристві з нині покійним І.М. Кабанчуком виготовив пристрій для активного дренування операційних ран, зонд для промивання свищів. Серед більш складних винаходів – пластика вентральних гриж грижовим мішком та ряд інших.

До всього цього дитячий хірург ще й завзятий фотограф. Це його хобі. Засобами підсвічування він ілюструє на екрані слайди, показує вражені хворобами місця.

Василь Тихонович – просто цікава людина, ерудит, майстер своєї справи.

Він із когорти тих, з ким є бажання зустрітися і поговорити на будь-яку тему. Невтомний хірург займається науковою роботою, є дисертантом Дніпропетровської медичної академії з дитячої хірургії. На матеріалах хірургічного відді­лення ЦРЛ підготував дисертацію на тему «Особливості лікування гострого гематогенного остеомієліту в дітей методом активного санування». Василь Тихонович опублікував 13 праць у наукових медичних журналах. На його рахунку 78 рацпропозицій та винаходів. А ще В.Т. Скорик – наставник. Його школу пройшли близько тисячі лікарів та середніх медичних працівників.

Про досягнення Скорика особисто і як профспілкового діяча можна розповідати дуже багато. Він – справжній лідер на всіх ділянках, де доводиться працювати. Його поціновує громада Ромен, оскільки неодноразово обирався депутатом міської ра­ди. І ще така цікава деталь. Скорики – династія лікарів. Дружина Ніна – організатор косметоло­гіч­ного центру в місті, сини теж працюють у медичній галузі.

– Та найвища оцінка лікаря – подяка людей, яких оживив скальпель хірурга, – висловлює думку Валентина Гунькова, головний лікар ЦРЛ, заслужений лікар України.

Про Василя Скорика неод­норазово писала міськрайонна газета. Різні автори, кожен по-своєму вимальовував трудові звитяги Хірурга з великої літери. Сьогодні ці рядки рекомендовані зозулею, яка накувала йому 60. 24 липня іменинник з рідними та друзями піднімали келих за цю дату. Тож побажаємо Василю Тихоновичу міцного здоров’я, прихильності долі та здійснення задумів.

З роси і води тобі, друже!

Олег НЕБЕСНИЙ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

33
33

Вхід на Ромни. інфоОголошення