Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Комунальні тарифи, медична реформа
Комунальні тарифи, медична реформа
Вісті Роменщини
П'ятниця, 14 грудня 2012, 21:30      Ромни, Сумська область
Основні питання тридцять першої сесії місь­кої ради шостого скликання, яку провів секретар міської ради Микола Цецюр, стосувалися реорганізації закладів медицини в рамках реформи галузі. Однак депутати приділили не менше уваги клопотанню про поновлення тарифів на послуги підприємств, що надають житлово-комунальні послуги.

Нагадаємо, що рішення про їх підвищення зупинено через порушення процедури встановлення тарифів. Натомість розмір “квартплати” не викликав зауважень і комунальники звернулися до депутатів міськради з проханням повернутися до наболілого: “Під­приємства на межі”, – прокоментував ситуацію Юрій Наливайко. Але в народних обранців виникло багато запитань із цього приводу. Тож клопотання доручили опрацювати управлінню економічного розвитку міської ради, щоб зробити правильні висновки. Ймовірно, його розглянуть на наступному пленарному засіданні, обговоривши в депутатських комісіях.

Схожим стало рішення й щодо депутатського запиту Дмитра Кірюхіна, в якому йшлося про облаштування водовідведення в будинку на вул. Коржівській, 2. Необ­хідність фінансування робіт врахують під час затвердження бюджету міста на 2013 рік.

Медична реформа торкнулася передусім відділення “швидкої допомоги”. Згідно із Законом України “Про екстрену медичну допомогу” замість нього в Ромнах створять станцію екстреної (швидкої) медичної допомоги, у Липовій Долині та Недригайлові – її підстанції. Служба підпорядковуватиметься обласному центру екстреної меддопомоги. Тому майно від­ділення (крім будівель) з комунальної власності Ромен міська рада передала до спіль­ної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області. Спецавтомобіль та електрокардіографи, що запланували придбати коштом міського бюджету, ймовірно, теж передадуть, але тільки на правах оренди. За необхідності майно повернуть у структури первинного чи вторинного рівнів меддопомоги, – уточнила головний лікар ЦРЛ Валентина Гунькова. Так чи інакше матеріально-технічну базу, що значно зміцніє, використовуватимуть для надання послуг мешканцям міста і району, хоча диспетчерська служба “103” розташовуватиметься в Сумах. Відповідним рішенням депутати також створили центр первинної медико-санітарної допомоги, що діятиме в структурі центральної районної лікарні. Такі підрозділи згодом відкриють і в мікрорайонах міста.

Вже не раз на нарадах різних рівнів обговорювалися перспективи функціонування комбінату комунальних підпри­ємств, що працює зі збитками. Тож на розгляд депутатів міськради внесли питання про збільшення статутного фонду ККП, щоб придбати косарки, бензопилки та інший інвентар. Розглядати його без детального аналізу діяльності установи, бізнес-плану та звіту керівника народні обранці відмовилися, доручивши підготувати відповідні матеріали.

У “різному” депутати за­слухали звіт керівника сектора земельних ресурсів управління економічного розвитку міськради Оксани Палажченко. Підрозділ розпочав роботу лише два місяці тому. Він працює в сфері оренди та приватизації земель із метою збіль­шення надходжень до міського бюджету. Наразі, поінформувала доповідач, планується переглянути відносини з усіма орендарями. Претензійною роботою охоплено тих, хто недобросовісно ставиться до виконання орендних зобов’язань. Крім того, сектор роз­глянув більше 130 звернень громадян, що стосуються компетенції цього органу.

Учасники засідання прийняли необхідні рішення з ряду інших питань місцевого самоврядування.

Юрій ПРОКОПЕНКО.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Алея героїв
Алея героїв

Вхід на Ромни. інфоОголошення