Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Роменський «колодязь»
Роменський «колодязь»
Вісті Роменщини
П'ятниця, 06 березня 2009, 11:36      Ромни, Сумська область
Якість, ціна та інші характерис-тики води з міського водозабору, здається, привернули стіль­ки уваги, скільки заслуговує хіба що прісне джерело в пустелі. Хоча так і повинно бути, коли мова йде про стратегічний об’єкт. Не забули про це й на тридцять першій сесії міської ради п’ятого скликання.

Біля міськвиконкому депутатів «традиційно» зустріли кілька прогресивних соціалістів і їх партійна атрибутика з антипрезидентськими плакатами. Чого вони цим вимагали – вже нікого з народних обранців не цікавило, а нечисленні «маніфестанти» не дуже прагнули пояснити.

Та на засіданні, яке вів міський голова П.І. Помаран, мова йшла зовсім про інше. Вже з перших хвилин стало зрозуміло, що буде «спекотно». Запит М.А. Андрусенка стосувався підвищення плати за проїзд у громадському транспорті. Депутат вважає, що при цьому не врахували думку громади. Обговоривши проблему, делегати від громади вирішили розглянути її на окремій позачерговій сесії, передусім щоб ознайомитися з висновками Антимонопольного комітету України щодо підвищення ціни на газове пальне (основну причину зростання вартості проїзду в Ромнах) та відповідним економічним обґрунтуванням.

 

М.М. Коцупій запропонував включити до порядку денного питання перебування на засіданнях сесій кореспондентів «аль­тернативної» газети «Ромни сьогод­ні». Посягнути на свободу слова більшість не спромоглася. Та й будь-яка «жовтизна» сторінок не дає підстав для відмови в акредитації (своєрідного «face-control») видання, необхідного для присутності на офіційних заходах.

 

І.С. Хоменко вимагав звернути увагу на місцеві деструктивні тенденції у фрак­ції НУ, які, на його думку, зачіпають не ли­ше інтереси осередку партії, а й громади.

 

Зовсім інший характер носило звернення З.Л. Солярик, яка попросила допомогти знаному на Роменщині художнику Миколі Самохіну, якому терміново по­трібні гроші для лікування.

 

Серед земельних питань деякі теж були спірні – пов’язані з незаконним будів­ництвом. Вони не набрали голосів ні «за», ні «проти», що сприятиме їх довивченню й вжиттю відповідних заходів. Могли б виникнути суперечки й щодо вартості земельної ділянки, яку придбав приватний підприємець О.В. Нікітенко. Та бізнесмен випередив їх, зобов’язавшись з власної ініціативи внести 25 тис. грн. благодійного внеску для розвитку галузей освіти й охорони здоров’я. Що ж, побільше б таких благодійників.

 

Крім того, окремим рішенням депутати виділили 290 тис. грн. з бюджету розвитку для завершення ремонту земського корпусу ЦРЛ.

 

Підсумки роботи правоохоронців у минулому році підбили начальник Роменського ВДАІ А.М. Щербина та заступник начальника Роменського міськвід­ділу УМВС В.М. Гринь. Загалом спрацювали краще, ніж у попередньому році. Показники роботи наших «даішників» навіть набагато вищі загальнообласних. Депутати просили звернути особливу увагу на проблеми грального бізнесу, продажу алкоголю й сигарет неповнолітнім, а також недотримання правил поведінки у громадських місцях, зокрема тих, що стосуються заборони смітити.

 

Найдовше у залі засідань полемізували щодо орендних відносин з ПП «Еліпс», яке орендує власність громади, – устаткування водозабору, водопровідно-каналізаційної системи та ін. Приводом до такого глибокого аналізу стало підвищення тарифів на послуги дочірніх під­приємств «Аква-сервіс» і «Водо-сервіс», а також протесту прокурора на рішення, яким призупинили його введення (запит М.М. Коцупія). Тимчасова контрольна комісія, яка переглядала економічну обґрунтованість нових цін на воду, як заявив її голова А.Г. Жарий, прийшла до зовсім інших висновків, ніж Державна інспекція з контролю за цінами. Йому апелював керів­ник ПП «Еліпс» А.А. Агаханян. Ще більше, ніж різні оцінки уповноважених державою й міською радою контрольних органів, заплутують помилки в правоустановчих документах оренди, які дійсно мають місце, – зауважив начальник управління Держкомзему у м. Ромни М.С. Цецюр. Зрештою питання перенесли на наступне пленарне засідання.

 Як мовиться в російським казках, «долго ли коротко», а депутати шукали компроміси протягом 8 годин. До речі, не вперше.

 

Денис МЯГКОВИЧ.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм