Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини І в ніч новорічну…
І в ніч новорічну…
Вісті Роменщини
Субота, 09 лютого 2013, 21:40      Ромни, Сумська область
Зайшовши в цех гардинно-тюлевих виробів ПАТ «Роменська гардинно-тюлева фабрика», потрапляєш ніби в казкове царство. Навкруги біло-біло. То полотна та інші вироби, заготовки створюють такий антураж. У просторому приміщенні тихо. І ледь-ледь відчутний шурхіт агрегатів та ще вирізняються різнобарвні вогні – сигнали комп’ютерів. На моніторах – весь процес виробництва. Кілька чоловік пильнують за роботою механізмів.

– Оце і є та основов’язальна машина «П’єзожакарда», – зупинившись пояснив генеральний директор підприємства, заслужений працівник легкої промисловості України, почесний громадянин древнього міста над Сулою Олександр Лакіза. – Придбали її в липні минулого року в Німеччині. Коштує вона, звичайно, немало, але себе оправдовує. Працює цілодобово. Навіть у ніч новорічну не зупинялася. Обслуговує її один оператор. Завдяки введенню у виробництво нового «німця», а їх в цеху три, виготовили майже 1,5 мільйона квадратних мет­рів полотна, а також безліч різних штучних виробів і, до речі, різних розмірів на суму 17 мільйонів гривень.

– Практично вся продукція реалізована, – приєднується до розмови Олександра Бойко, начальник планово-економічного відділу підприємства.

– І як вам це вдалося? – не втримуюся від цікавості.

– Треба вміти й місця знати, – всміхається «плановик», а потім продовжує розповідати, що за останні роки пролягли маршрути до постійних замовників. Отже, власним транспортом доставляється товар по всій Україні, а також у Росію, Молдову. Головним постачальником сировини є Туреччина. Серед водіїв-далеко­бійників відзначаються Ігор Тибенько, Віктор Данилюк.

Головне в роботі підпри­ємства – забезпечити конкурентоспроможність продук­ції на міжнародному ринку. І цього роменці добилися. На виставці-ярмарку в Москві торік біля стендів із написом ПАТ «Роменська ГТФ» було щодня людно й гамірно. Замовники цікавилися всіма нюансами виробництва та вар­тістю, занотовували щось до записників, брали візитки. Хочеться вірити, що кількість охочих мати роменські вироби значно зросте. До речі, підприємство такого профілю єдине в Україні. А на просторі колишнього СРСР залишилися ГТФ в м. Моздок (Північна Осетія) та Білорусі.

Автором витворів на гардинному полотні та візерунків на інших виробах є художник Галина Коваль. На жакардовому полотні на­лічується близь­­ко 500 малюнків, а взагалі вони розташовані на тисячі найменувань виробів. Та на цьому творчий пошук не припиня­ється. Трудовий колектив у кіль­кості 200 чоловік твердо стоїть на ногах і впевнено долає нові програми економічного зростання. Люди мають стабільну зарплату, яку одер­­жують своєчасно. За минулий рік вона в середньому досягла 2 тисяч гривень. Товариство не має заборгованості з усіх видів розрахунків.

Сьогодні на фабриці задіяна експериментальна швейна дільниця, де виготовляються штори для вікон та багато інших оздоблювальних виробів, які можна побачити в спеціалізованому магазині. Крім того, виготовляються вони за індивідуальним замовленням. Для цього скористайтеся телефоном за номером 2-30-75 або завітайте особисто і пориньте в світ невимовної краси.

По закінченні розмови я побажав і керівництву підпри­ємства, і всьому колективу досягти в 2013 році нових злетів і перемог. Олександр Васи­льович та Олександра Григорівна подякували. І скромно мовили: «Ми просто працюємо».

Олег НЕБЕСНИЙ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop61
konotop61

Вхід на Ромни. інфоОголошення