Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини З материного дерева листочки
З материного дерева листочки
Вісті Роменщини
Вівторок, 17 березня 2009, 09:48      Ромни, Сумська область
Українські села здавна славні квітучими садами, широкими плесами ставків, зеленими левадами та найбільше – щебетливою дітворою на вулицях та в оселях. Це так було. Нині ж маленьких створінь з ус­міхненими обличчями зовсім мало. Проте є жінки, які найбільше щастя вбачають у народженні та вихованні дітей. Одна з таких – жителька с. Коржі Валентина Бондаренко.

 

Валентина Сергіївна невеликого росту, говірлива, з перших хвилин знайомства викликає довіру до себе. Мовить неквапливо, особливо з любов’ю  захоплено розповідає про своїх дітей.

 

– Семеро їх у мене. І про всіх тільки добре можу сказати. Чесні, слухняні, роботящі. Найстарша Маринка вже доросла, поряд зі мною на фермі трудиться. Євгеній  працює в Кременчуці, йому 24 роки, Юра навчається в ліцеї, Олександр у 9 клас ходить, Ігор – у 8-й, найменші близнята Ірина та Андрійко – у 7-й. Усі вони мені однаково милі й любі. Недаремно кажуть: сини й дочки – з одного дерева листочки.

 

– О, так у вас сімейка, як у того Омелька. І як вам вдається справлятися з домаш­німи клопотами ще й трудитися на фермі, де ненормований робочий день?

 

– Ми живемо не так, як сім’ї, де одна-дві дитини. У нас особливий режим, як в армії. Прислуги ніхто не має, кожен виконує довірену роботу. Меншенькі їсти варять, у хаті прибирають, посуд миють, старші гній вичищають, на городі пораються. А влітку діти громадську худобу пасуть, на одяг та взуття самі заробляють. Не вимогливі до зодяганок, їжі. Старший син Євгеній, як приїздить у відпустку, меншеньким гостинців накупить і відразу в домашню роботу впрягається.

 

– Це все добре. Але ж сьогодні у матеріальному плані важко виростити одну дитину, а на ваших плечах п’ятеро неповнолітніх.

 

– Важко, але ж хто із простих селян може похвалитися, що живе легко? Щоб дещо мати до столу, слід утримувати три корови, іншу живність, обробляти 1-1,5 гектара городу. На фермі заробляю до 800-1000 гривень за місяць та 700 одержую на дітей за втрату годувальника. Негусто, як бачите. Чула, що батькам, які ростять прийомних дітей, виплачується соціальна допомога в розмірі 1200 грн. на одну особу за місяць. Коли б я одержувала таку суму, то й клопоту не знала б.

 

Спасибі, що допомагають керівник господарства І.Ф. Сухарь, листоноша Людмила Безштанько, сусіди, рідні також у скруті підставлять плече. Працівники Роменського районного управління Пенсійного фонду зібрали гроші в складчину і купили пральну машину. Попередній очільник області обіцяв корову виділити, та влада змінилася і все зависло в повітрі.

 

– Кожна професія нелегка, якщо до неї ставитися із відповідальністю. Але ж у доярок специфічна  і надто важка праця. Як ви справляєтесь?

 

– Доглядаю 36 корів. Потрібно рознес­ти фураж по яслах, вигорнути гній, помити, подоїти корів, напоїти телят. Сьогодні їх у моїй групі аж восьмеро. І так з дня в день. За циганського сонця з дому йдеш, затемна назад повертаєшся. В обід теж, не присідаючи, кругом-бігом. Та що там говорити, у селі всі так працюють, щоб мати хліб і щось до хліба.

 

Зараз із величезною помпою проводяться конкурси-рейтинги артистів, силачів, політиків. Під гаслами “Кращі люди краю”, “Найбільші шахраї України”, “Танцюють всі” (а хто ж буде працювати?).

 

Їх віншують з екранів телевізорів, на державних прийомах – теж почесті. Добре було б надати телевізійний ефір таким, як Валентина Бондаренко, бо вона справді працює на благо людей, відмовляючи собі у найнеобхіднішому, ростить дітей. Тарас Шевченко писав: “Нічого кращого немає, як тая мати молодая з малим дитятком на руках”. Сьогодні для багатьох одне дитя народити – мало не подвиг, а у Валентини Сергіївни їх аж семеро!

 

У переддень жіночого свята хочеться побажати В.С. Бондаренко здоров’я, щастя, багато-багато онуків (двоє вже є), любові та поваги від рідних.

 

Микола ЛАВРИК.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

14
14

Вхід на Ромни. інфоОголошення