Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини За покликом душі та серця
За покликом душі та серця
Вісті Роменщини
Субота, 16 березня 2013, 07:09      Ромни, Сумська область
У народі кажуть: не місце  прикрашає людину, а людина місце. Тільки чесною, сумлінною працею мож­на здобути авторитет і повагу в трудовому колективі. Саме цих принципів дотримується З.В. Степаненко. Ось уже 20 років вона обіймає посаду начальника служби в справах дітей при Роменській РДА. Очолюваний нею колектив складається лише з чотирьох працівників, але обсяг робіт у селах району доводиться виконувати великий.

– Опікуємося дітьми-сиротами та дітьми, які позбавлені батьківського піклування, – розповідає Зінаїда Володимирівна, – а також тими хлопчиками та дівчатками, що потрапили в складні жит­тєві обставини. Їх у районі перебуває на обліку 128 осіб. Здій­снюємо супровід від народження дитини до досягнення нею 18 років. Прослідковуємо, як вони навчаються, виховуються, допомагаємо влаштуватися на роботу, забезпечуємо житлом. Повсякчас про­водимо профілактичну роботу з попередження правопорушень, пропагуємо здоровий спосіб жит­тя.

Зінаїда Володимирівна на­родилася в м. Миколаїв у родині суднобудівників. Там же закінчила школу, педагогічний інститут. Бути вчителем мріяла ще з дитинства. У школі була активісткою, як тоді називали, піонервожатою, шефствувала над учнями молодших класів. Тому у виборі професії сум­нівів не було.

Склалося так, що Зінаїда Володимирівна (вчителька математики) з самого початку свого трудового шляху працювала в школах-інтернатах, тобто навчала дітей, обділених долею. Викладацька робота в цих закладах має свою специфіку. Набуті знання та досвід допомагають виконувати нинішні обов’язки. Рідне місто Миколаїв було примітним і в іншому плані: тут вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Володимиром, кадровим військовим, який проходив службу на судноверфі. А вже після виходу Володимира Павловича на заслужений відпочинок сім’я переїхала в м. Ромни – на малу батьківщину чоловіка.

Робота за покликанням приносить Зінаїді Володимирівні задоволення, а якщо так, то хочеться більше працювати, бути другою матір’ю для знедолених дітей. Не секрет, що до таких хлопчиків та дівчаток потрібний особливий підхід. Доводиться переконувати, роз’яснювати, що вони ось у такій-то ситуації неправі. Потрібно виховний процес провести так, щоб не поранити вразливу дитячу душу. І це їй вда­ється. За відмінне виконання службових обов’язків вона неод­норазово нагороджувалася дипломами, грамотами ра­йонної та обласної державних адміні­страцій. А в минулому році відзначена Подякою Міні­стер­ства соціальної політики України.

Склалося й сімейне життя. Разом із чоловіком вирос­тили сина й дочку, обом допомогли здобути вищу освіту. Нині вони працюють. А донька Олена ще й радує рід­них і трудовий колектив ПрАТ «СБК» піснями. Мати ж, на відміну від доньки, має інше хобі: в’язання. Бере до рук пряжу, спиці і «видає на гора» светри, шарфи, шапки та інші красиві й корисні вироби. Тобто виходить красиво і корисно. Набутий роками досвід передає своїм молодшим колегам. Навчає молодих спеціалістів не тіль­ки професійних навиків, а й найважливішого – любові до дітей.

Андрій КУЩ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

32
32

Вхід на Ромни. інфоОголошення