Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини "На Явдоху погоже – все літо пригоже"
"На Явдоху погоже – все літо пригоже"
Вісті Роменщини
Вівторок, 17 березня 2009, 11:08      Ромни, Сумська область
“Часом снігом сіє, часом сонцем гріє”, – кажуть у народі про вдачу весняного первістка. Адже морози й заметілі без “суперечки” не поступаються владою над природою. Та найкраще, вважають хлібороби, якщо місяць буде прохолодним: тоді зима звільнятиме місце весні повільно, крок за кроком. Якщо весна рано силу набере, то у квітні-травні повернуться холоди, які зашкодять рослинності. Усьому своя черга: березень – це не весна, а передвесін­ня.

 

14 – Явдохи. Перший день весни за старим стилем. Яка Явдоха – таке й літо. День погожий – літо пригоже. Ясний день – вдалий рік, щедрий на пшеницю, огір­ки, опеньки та приплід худоби. Сонячно – уродять картопля і коноплі. Явдоха з дощем – на тепле й мокре літо. Звідки дме вітер, звідти дутиме все літо: якщо з півночі – на прохолодну погоду; із заходу – добре ловитиметься риба; з півдня – на великий врожай хлібів; із сходу – плодитимуться бджоли. У Явдохи – вода, у Юрія (6 травня) – трава. Великі калюжі – великий медозбір. Якщо ранок ясний – сій ранню пшеницю, ясно в обід – вдала середня сівба, а коли під вечір випогодиться – найліпше сіяти пізно. Сонячний день – вродить пшениця, похмурий – просо і гречка. 
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Святкові кульки
Святкові кульки

Вхід на Ромни. інфоОголошення