Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Тож де стояти Калнишу?
Тож де стояти Калнишу?
Вісті Роменщини
Вівторок, 17 березня 2009, 11:23      Ромни, Сумська область
Питання розташування пам’ятника нашому славетному землякові, святому Петру Калнишевському вже неодноразово піднімалося як на сторінках міськрайонки, так і під час проведення різноманітних історико-культурних заходів. Звучали різні думки й пропозиції. Свій погляд на проблему має роменець Михайло Полуян:

 

Трапився мені на очі лист-від­повідь нинішнього голови Всеукраїнського благодійного фон­ду імені Петра Калнишевського Івана Рішняка Пустовійтівському сільському голові, в якому він підтримує пропозицію 55 пусто­війтівців перенести пам’ятник ко­шовому Петру Калнишевському. В цьому ж таки листі, зокрема, констатує, що...„Позиція жителів Пустовійтівки щодо перенесення пам’ятника П.І. Калнишевському, на думку членів правління Фонду, заслуговує на увагу”.

 

Я й отетерів. Не відаю, на жаль, думок отих членів, але це ж він, І.М. Рішняк, на той час голова Роменського райвиконкому, із благословення громадських сходок тоді сіл Оксютинець та Пустовійтівки дав команду нагорнути на цьому „кладовищі” підніжжя, де нині стоїть скульптурне зображення кошового-земляка.

 

Не випадково слово кладовище я взяв у лапки. Ще тоді, наприкінці 80-х, тісно спілкувався з архітектором Віталієм Левадним, аби знайти оптимальне місце для розташування меморіального комплексу Петра Калнишевського, ініціатором і організатором та й співавтором якого себе вважаю. Він підказав, що є місцина, на яку є архітектурне замовлення, аби розбудувати там житловий масив. Це колишнє кладовище, на якому не хоронили більше ста років. Отже, ми спрацювали лише на випередження діям бузувірів – мурувати житло на кістках померлих. Так виникла ідея поєднати душу кошового Петра Калниша із душами померлих земляків у селі Пустовійтівка.

 

Голосів отих підписантів, на яких посилається шановний голова Фонду, тоді чомусь не було чути. Цілком природно постає питання: а для чого нині мутити-каламутити воду в каламарчику?

 

На мою думку, це один із проявів теперішньої хвороби нашого суспільства. Погляньте, що творять наші шановні народні обранці у стінах Верховної Ради, не соромлячись нас, тих, хто їх обирав. Подібні „розбори” творилися хіба що на „воровських хазах”. Ці ракові метастази поширюються і в людських тлумах.

 

Щодо тих, хто підписав листа, на який посилається І.М. Рішняк, то більшість із них порядні трудящі люди, я їх добре знаю, та є й кілька невігласів-мутантів. Саме вони пропонували перенести той пам’ятник на дворище кошового, якого в природі не існує, а наш шановний голова Фонду І.М. Рішняк пропонує встановити його у церковному дворі, що за церковними канонами вважається блюзнірством.

 

Головний і печальний підсумок цієї мишачої ворохобні: ніхто із вищеназваних “товаришків” більше не доклав зусиль, аби відтворити те, що передбачено у проекті меморіалу, а там же й визначено місце для пам’ятного знака жертвам голодомору. Між іншим, жодна із жертв голодомору 1932-33 років на тім колиш­ньому кладовищі не похована.

 

Тепер проглядається і мета отих мутантів усіх мастей – замутити голови простим людям, аби згорнути, заховати від людських очей правду: хто заморив Калниша на Соловках, хто нищив голодом українське селянство у 1933 та у 1947 рр. У кінці листа щедрий голова правління обіцяє: „Фонд ім. П.І. Калнишевського, своєю чергою, готовий взяти на себе витрати на перенесення пам’ятника та спорудження постаменту”.

 

В свою чергу, маю дві зу­стрічні пропозиції: залишити пам’ятник кошовому Запорозької Січі Петру Калнишевському у спокої, якщо нічого кращого не бажаєте робити, замовити копії пам’ятника в автора Василя Бородая, аби встановити їх у садибах голови Фонду і тих балакунів, хто має хронічну сверблячку на одному місці.
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

25
25

Вхід на Ромни. інфоОголошення