Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Електроальтернатива блакитному паливу
Електроальтернатива блакитному паливу
Вісті Роменщини
Вівторок, 17 березня 2009, 11:33      Ромни, Сумська область
Про енергозбереження й пошук альтернативи для традиційних видів палива вже неодноразово йшлося на сторінках нашого часопису. Цю надзвичайно актуальну тему, враховуючи реалії сьогодення, продовжує інтерв’ю з приватним підприємцем, представником фірми „Аледо” Мирославом Воскресою.

 

 

– Ви пропонуєте роменцям обладнання, що замість звичного газу використовує для опалення приміщень електроенергію. Чому?

 

– У зв’язку з постійним подорожчанням блакитного палива все більш вигідним стає використання саме електроенергії. Особливо вночі, коли з’являється її надлишок, а значить, вар­тість відчутно знижується. Це дає можливість забезпечити тепло і затишок в оселі чи на роботі за менші кошти. До того ж на сьогодні електричний струм най­більш безпечний та екологічно чистий вид енергії.

 

 

– Як давно працюєте в Ромнах?

 

– Реалізуємо електрообладнання в нашому місті з липня минулого року, а загалом в Україні фірма „Аледо” діє з 1993 року.

 

 

– Ви лише реалізуєте обладнання чи й встановлюєте його?

 

– Разом із ще однією фірмою-партнером виконуємо роботи, як кажуть, під ключ. Ми встановлюємо й монтуємо безпосередньо елементи системи опалення, а вони займаються оформленням документації, отриманням необхідних дозволів та монтажем електропроводки, підключенням до електромережі та ін.

 

 

– Нині, коли ситуація змушує рахувати кожну копійку, в скільки у середньому обійдеться встановлення електроопалення в трикімнатній квартирі?

 

– В середньому десь 18-20 тисяч гривень. Поза сумнівом, сума немаленька. Але затрати швидко окупляться. Наведу такий приклад. Ми змонтували систему електроопалення у магазині „Мінімаркет” у дев’ятиповерхівці, що поблизу колишнього кінотеатру імені Чапаєва. Площа закладу торгівлі – 282 квадратних метри, висота стін – 3,5 метра. Коштувало це шістдесят тисяч гривень. У грудні затрати на опалення одного  квадратного метра склали всього три гривні. А коли були б підключені до централізованої системи опалення, то платили б аж 11 гривень. Зараз, коли газ подорожчав, різниця стане ще більш відчутною. При цьому варто врахувати, що нічний тариф для юридичних осіб – 15 копійок за кіловат/год., а для фізичних осіб він ще менший – 8 копійок кіловат/год., тож громадянам за електроопалення домівок доведеться платити ще менше.

 

 

– Окрім вищеназваного магазину, де ще на Роменщині ви встановлювали електрообладнання?

 

– У фельдшерсько-акушер­сь­ких пунктах сіл Пустовійтівка, Ведмеже, в магазині-кафе у Хмелові, зараз монтуємо його в магазині у мікрорайоні Засулля.

 

 

– Скільки часу необхідно, щоб встановити обладнання?

 

– У трикімнатній квартирі  можна зробити за два дні. До ре­чі, всі необхідні розрахунки стосовно витрат наші спеціаліс­ти зроблять безкоштовно. У ФАПі у Ведмежому безпосередньо систему встановили за день, а електророботи тривали ще три дні. Загалом саме підключення до електромережі, оформлення необхідної документації займає левову частку часу. Не можу не сказати й про ентузіазм і згуртованість громади села Ведмеже. Багато допоміжних робіт виконали методом народної толоки. На­певно, кожен розумів: тепло й за­тишок у медичному закладі підуть на користь усім.

 

 

– Який гарантійний термін функціонування системи опалення?

 

– У Німеччині подібні системи працюють не менше тридцяти років. В Україні встановлене ще в 1993 році обладнання теж діє без збоїв. Хочу зазначити, що ми перший рік здійснюємо тех­нічний супровід. За необхідності коригуємо роботу обладнання.

 

 

– Кілька слів про особливості системи електроопалення, яку пропонуєте роменцям.

 

– В її основі лежить властивість матеріалу магнезит спочатку накопичувати тепло, а потім поступово його віддавати. Він не контактує з повітрям, тож не спалює кисень. Рівень тепловіддачі встановлюється простим у використанні регулятором. Простота конструкції робить обладнання безпечним і надійним.

 

Розмову вів
Петро КАРАБУТ.
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм

Вхід на Ромни. інфоОголошення