In order to view this page you need Flash Player 9+ support!
Допомога при народженні дитини |
Вісті Роменщини |
Понеділок, 13 квітня 2009, 10:14 Ромни, Сумська область |
Допомога при народженні дитини надається, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через дванадцять календарних місяців з дня її народження. У разі народження двійні або більшої кількості кожна дитина з їх числа вважається наступною. У разі народження мертвої дитини допомога не надається.
Для призначення допомоги до органу праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються: заява одного з батьків; копія свідоцтва про народження дитини та довідка, видана державним органом реєстрації актів цивільного стану для призначення одноразової допомоги при народженні дитини (крім випадків, коли смерть дитини настала до її реєстрації в державному органі реєстрації актів цивільного стану).
Жінки, які постійно проживають на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.
Особи, що звернулися за призначенням допомоги при народженні другої або наступних дітей, подають також довідку про склад сім’ї, копію свідоцтва про народження кожної дитини, яка враховується при визначенні розміру допомоги.
У разі смерті дитини здійснюється одноразова виплата частини суми допомоги на підставі довідки про народження дитини або копії свідоцтва про народження дитини, виданої державним органом реєстрації актів цивільного стану.
Виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі: позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; відмови від виховання дитини; нецільового використання коштів і незабезпечення належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини; відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання; перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду; скасування рішення про усиновлення дитини або визначення його недійсним; смерті дитини або отримувача допомоги; настання інших обставин, передбачених законодавством. Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
Анжела КУРІНА, головний державний соціальний інспектор УПСЗН міськвиконкому. |