Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Квартири не висять у повітрі
Квартири не висять у повітрі
Вісті Роменщини
Понеділок, 13 квітня 2009, 10:53      Ромни, Сумська область
Особливості роботи підприємств, що надають послуги з утримання житлового фонду, в нинішніх умовах, найближчі перспективи та проблеми, які потребують вирішення, були темою розмови з директором КП „Житло-Експлуатація”, депутатом міської ради Юрієм Наливайком.

 

– Нині наш основний „головний біль” – незадовільний стан м’яких покрівель на багатоповерхівках, – зазначив він. – Термін їх експлуатації давно минув. Зараз дахи потребують вже капітального ремонту. Маю на увазі пов­ну заміну покрівлі, а не постій­не латання руберойду, що вже нагадує „охрімову свиту”. До того ж і матеріал повинен бути високої якості, щоб після ремонту гарантовано з десяток років на даху не з’являтися. Та для цього потрібні чималі кошти.

 

–  Як, на вашу думку, можна вирішити питання належного фінансування цих робіт?

 

– Шляхів декілька: виділити необхідну суму з бюджету, що в нинішніх умовах нереально, підвищити тарифи і виконувати ремонт на умовах співфінансування.

 

– Зростання квартплати споживачі навряд чи зустрінуть схвально, тож оптимальним, напевно, є співфінансування?

 

– Я готовий забезпечити доставку руберойду з обласного центру й виконання робіт, якщо жителі багатоповерхівки „складуться” на сам матеріал. Але тут вже стикаємося з іншою проблемою: ставленням мешканців до своєї власності. У 98-ми багатоповерхівках, що обслуговує наше підприємство, приватизовано понад 90% квартир. Разом із помешканнями люди отримали частину підвалу, сходів, даху. І фактично повинні за свою власність турбуватися. Проте у декого сформувалася позиція так званого „мешканця третього поверху в п’ятиповерховому будинку”: зі стелі капає тим, хто живе вище, сморід із затопленого підвалу чи загидженого на першому поверсі під’їзду чути тим, хто там живе, потрісканого вимощення не видно. Одним словом, квартира ніби висить у повітрі.

 

Хочу заявити: роботи в першу чергу виконуватимуться там, де мешканці готові їх співфінансувати, як, наприклад, було в гуртожитку на вул. Залізничній, 143а. Це не тому, що ми не хочемо. Навпаки. Є бажання нормально працювати, але немає можливості саме через недостатність коштів.

 

– Через борги споживачів?

 

– Ні. Рівень розрахунків протягом останніх місяців наближається до ста відсотків. Звичайно, є й такі громадяни, котрі накопичили солідні борги. З ними ми обов’язково зустрінемося в суді й таки примусимо розрахуватися. Але й повна сплата не дає змоги виконати всі роботи. По-перше, постійно зростає вартість матеріалів, підвищується мінімальна зарплата, а значить, за ті самі кошти можна зробити значно менше, ніж у минулому році. По-друге, житловий фонд не ремонтувався й не оновлювався десятиліттями, тож потрібен час, щоб привести його до належного рівня.

 

– Якою на сьогодні орієнтовно має бути вартість обслуговування одного квадратного метра житла, щоб гарантовано забезпечити виконання всіх передбачених робіт?

 

– Десь біля 4 - 5 гривень. Це дозволить належно утримувати житловий фонд. Та, наголошую ще раз, без співучасті, в тому числі й фінансової, власників житла, господарського ставлення до власної домівки – багатоповерхового будинку в цілому – ситуація на краще не зміниться.

 

Спілкувався Павло КЛЮЧНИК.
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

40
40

Вхід на Ромни. інфоОголошення