Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Михайлівська цілина
Михайлівська цілина
Вісті Роменщини
Вівторок, 26 травня 2009, 07:36      Ромни, Сумська область

Михайлівська цілина - єдина у світі ділянка незайманого лучного степу. Її площа 202,48 га, місце розташування - Лівобережний лісостеп на водорозділі басейнів річок Сула і Грунь у Лебединському районі.

Збереженню цього незайманого куточка сприяло розташування в цьому краї сіножатей та пасовищ знаменитого в минулому Ми­хай­­лівського кінного заводу графа Капніста. Історія Михайлівської цілини почалася рівно 80 років тому.

 

 

 

Відмітною ознакою заповідної ділянки є те, що за всю свою історію вона не знала плуга. Завдяки цьому перенесла в третє тисячоліт­тя ґрунтовий покрив і природні процеси, які відбувалися на колись безкраїх територіях лучних степів України, даруючи вченим нові знання, а відвідувачам - естетичне задоволення.

 

 

На такій невеликій і однокомпонентній у ландшафтному відношенні території нараховується 11 видів рослин, занесених до Червоної книги України. Водночас цілина вражає видовим багатством флори - понад 525 видами рослин, складною ярусною будовою траво­стою, його високою щіль­ністю, відсутністю періоду літнього напівспокою, характерного для південних сте­пів.

 

 

Останнім часом науковців непокоїть проблема повної втрати степу як біологічного явища. Цілина цінна ще й тим, що є лабораторією з вивчення походження чорноземів - найбагатших ґрунтів у світі. У заповіднику намітилися небажані зміни у бік поступового заміщення лі­сом.

 

 

Завдання академічної науки полягає в тому, щоб прослідкувати за природними процесами, з іншого - зберегти цілину для вічності.

 

 

Лариса КОНДРАТЕНКО,
відповідальний секретар Роменської міськрайонної організації УТОП.
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг

Вхід на Ромни. інфоОголошення