Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Отрута на продаж
Отрута на продаж
Вісті Роменщини
Вівторок, 18 серпня 2009, 09:26      Ромни, Сумська область

Незважаючи на офіційну позицію Європейського Союзу щодо шкідливості паління, він надає фінансову допомогу виробникам тютюну. Ця рослина є однією з найбільш субсидованих ЄС культур. Її скорочення завдасть удару по європейській економіці, й сотні тисяч фермерів залишаться без роботи.

 

ЄС підтримує виробництво тютюну, хоча його Комітет спеціалістів-онкологів характеризує цю культуру як "отруту на продаж". За оцінками союзу, саме тютюн винний у смерті більше півмільйона громадян 15 країн-членів. У Європі курять 42% чоловіків і 28% жінок. Все більше підлітків 11-15 років схиляються до цієї пристрасті. У Східній Європі паління - причина смерті кожного четвертого мешканця - найвищий показник у світі. Тим часом ЄС перебуває на 5 місці у світі з виробництва тютюну й став його найбільшим експортером. Крім цього, європейські фермери вирощують багато темних сортів із високим вмістом смол. Забороняючи продаж цигарок з високим вмістом смол (більше 12 мг в сигареті) своїм громадянам, ЄС вивозить цю продукцію в інші країни (в Україні максимальний вміст смол у сигареті - 25 мг).

 

Тютюнізм - залежність від паління - є одним з варіантів наркоманії. Нікотин цілком відпові­дає характеристикам наркотичних речовин. Пе­редусім він викликає звикання або й хворобливу пристрасть і відповідно розлади здоров'я. Людина звикає до нікотину поступово, й хвороба наступає не відразу. Тютюнізм розвивається з появою хворобливого потягу - токсикоманії. Методи лікування бувають психотерапевтичні, лікарські, із застосуванням засобів, що викликають огиду до паління. Проте це складна медична проблема, у вирішенні якої важливу роль відіграє рання профілактика шкідливої звички.

 

Найбільш активно варто впливати на учнів 5-8 класів, які тільки виявляють інтерес до курін­ня. За останні 20 років у світі створено багато програм із профілактики тютюнізму. Їх основним компонентом є інформування про наслідки куріння, фізіологічний ефект, що передусім повинні викликати у людини бажання кинути курити.

 

Сергій ПОДРЕЗ,

лікар Першої обласної спецлікарні.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел

Вхід на Ромни. інфоОголошення