Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини В юності окреслюються напрямки
В юності окреслюються напрямки
Вісті Роменщини
Вівторок, 18 серпня 2009, 13:08      Ромни, Сумська область

Молодість... з цим словом асоціюється все світле й гарне, адже саме цієї пори ми переживаємо найяскравіші моменти, маємо безліч планів на майбутнє, а також намагаємося докласти максимум зусиль для їх втілення. За­звичай саме в юності окреслюємо напрямок, яким йтимемо далі, а з часом лише вноситимемо певні корективи.

 

Дуже важливо вибрати правильний шлях, знайти ту справу, яка б була до душі, приносила не лише гроші, а й задоволення. Але чи зав­жди це вдається?

 

Якщо ви живете в селі, то, звичайно, розумієте, про що йде мова. Можливостей реалізувати себе там дуже мало. Душа рветься до невідомого й чарівного, та занадто міцно її тримає земля.

 

Спочатку вчителі вкладають у нас частинку світла й розуму, ми намагаємося наполегливо працювати, щоб отримати відмінні оцінки. І ось - випускний вечір і... куди ж далі? Якщо батьки більш-менш забезпечені, вмовляють: "Рвися, дитино, з села! Здобувай вищу освіту й залишайся у місті." Тому що які в селі перспективи? Молоді батьки, нехтуючи вихованням дітей, рвуть руки на заробітках. Заводять господарство, працюють-працюють, а користі нерідко мало. Чому? Можливо, неродючі землі, поганий клімат чи непрацьо­виті люди? Звичайно, ні. Напевно, цього багатства стіль­ки, що його неможливо впорядкувати. Село розпадається на очах, хоча за відповідної уваги могло б процвітати.

 

А поки що частина молоді у будь-який спосіб намагається вирватися в місто. Інші, махнувши на все рукою, все частіше заглядають у чарку в місцевому барі, бо зайнятися більше нічим.

 

Однак не все втрачено. Є завзяті, впевнені лідери, які намагаються щось зробити. Саме за їх підтримки й допомоги село виживає. Діють бібліотеки, пошта, школа, клуби, зводяться церкви, потихеньку розвивається сільське господарство.

 

Для здійснення чогось грандіозного потрібно почати з маленького. Тож, можливо, цим маленьким для держави і є наше "вмираюче" село. Достатньо трохи заохотити молодь. Адже хочеться з упевненістю промовити: "Це моя земля, моє село, я присвячу себе йому". Віримо, що наші зусилля будуть виправдані світлим майбутнім, а праця принесе радісні плоди в кожну родину, кожен дім.

 

Олена ЛИТВИНЕНКО,

студентка СумДУ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

48
48

Вхід на Ромни. інфоОголошення