Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Через непрозорість у земельній сфері
Через непрозорість у земельній сфері
Вісті Роменщини
Вівторок, 18 серпня 2009, 13:11      Ромни, Сумська область

Володимир САПСАЙ, заступник голови облдерж­адміністрації, дав ряд доручень за результатами селекторної наради з керівниками районів та головами сільських рад щодо земельних питань

 

Надання земельних ділянок в оренду через проведення аукціонів, прийняття "земельних" рішень виключно на пленарних засіданнях сільських, селищних рад, суворий контроль спеці­алістів земпідрозділів за якісним станом розробки технічної документації - все це, на думку посадовців, сприятиме прозорому та законному порядку надання землекористувачам земельних ділянок, значно зменшить кількість порушень чинного законодавства.

 

Саме непрозорість у сфері земельних відносин і негативний суспільний резонанс ви­кликали проведення 4 серпня селекторної наради з місцевими посадовцями, представниками правоохоронних і контролюючих органів. Вони роз­глянули питання ефективності використання земельних ресурсів у області, оплати за земельні паї, надання земельних ділянок в оренду на земельних аукціонах, виділення земельних ділянок працівникам соціальної сфери. Також гостро постало питання щодо оформлення громадянами України права власності на земельні ділянки. Стосовно зловживань у цій сфері глава держави направив відповідний лист Прем'єр-міністру України. "Вимагаю невідкладно вжити заходів для підвищення ефективності та прозорості роботи державних земельних органів і недопущення зловживань при оформленні та видачі бланків державних актів на право власності на землю, прийняти нормативно-правові акти, необхідні для спрощення і здешевлення процедури виготовлення землевпорядної документації та оформлення громадянами права власності на земельні ділянки, а також забезпечити щомісячне інформування мене і громадськості про результати врегулювання порушених проблем," - йдеться в листі Президента України.

 

За інформацією начальника головного управління земельних ресурсів Сергія Дедерка, цього року сільськогосподарськими підприємствами різних форм власності використовується понад 193,5 тисячі земельних часток (паїв) на площі 654,4 тисячі гектарів. Загальна договірна сума виплат  згідно з укладеними договорами  оренди становить понад 116 млн. грн., що на 22,4 млн. грн. більше в порівнянні з минулим роком. Середній відсоток орендної плати дорівнює 1,8%, а середній розмір орендної плати за 1 га становить 176,8 грн.

 

З метою підвищення соці­ального захисту власників земельних часток (паїв), виконання вимог указу Президента від 19 серпня 2008 року № 725 вживались організаційні заходи щодо підвищення ставок орендної плати до не менше 3-х відсотків нормативної грошової оцінки. В даний час із розміром ставки більше 3,0% орендується 137,3 тис. га (20,9%), 1,5%-3% - 442,8 тис. га (67,5%), до 1,5% - 76,3 тис. га (11,6%). Найкраще проведена ця робота в Роменському районі, де на таких умовах орендується понад 27,6 тис. га (55%), Лебединському - 22 тис. га (37%), Сумському - 14,3 тис. га (20%). У той же час у Липоводолинському з таким розміром оренди використовуються паї на площі 310,4 га, що становить 1,1%, а в Білопільському - 840,9 га (1,7%).

 

Залишається проблемним питання використання земель державної власності сільськогосподарськими підприємствами в Конотопському районі, де без договорів оренди використовується понад 2,2 тис. га орних земель, Липоводолинському - 1,3 тис. га. Саме в цих ра­йонах не забезпечено передачу в оренду земель державної власності шляхом проведення земельних аукціонів та найнижчий відсоток орендної плати за використання земель державної власності. Зокрема, на території Конотопського ра­йону (Карабутівська сільська рада) СТОВ "Батьківщина" орендує понад 107 га та Козацької - ПСП "Сейм-Еліта" - 200 га зі ставкою орендної плати 1,1%  грошової оцінки. На території Липоводолинського району ТОВ "Беєво" орендує землі державної власності на площі 124 га зі ставкою орендної плати 0,5% нормативної грошової оцін­ки.

 

Одним із суттєвих резервів надходження коштів до державного і місцевих бюджетів є організація продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення суб'єктам підприємницької діяльності, у власності яких знаходяться об'­єкти нерухомого майна на цих земельних ділянках. За минулий рік продано 168 земельних ділянок із 175 підготовлених на суму понад 14,7 млн. грн. До державного і місцевого бю­джетів внаслідок викупу земельних ділянок під об'єктами нерухомого майна надійшло понад 12,2 млн. грн., що становить 320% плану завдання, визначеного Держкомземом України. В поточному році прийнято рішення з продажу 42 земельних ділянок під об'єктами нерухомого майна суб'єктам підприємницької діяльності на площі 6,86 га на суму понад 2,075 млн. грн. та одна земельна ділянка права власності на аукціоні на суму 65,23 тис. грн. і 16 земельних ділянок права оренди загальною сумою 215,51 тис. грн. За перше півріччя найкраще спрацювали райони: Великописарівський - 96,2 тис. грн. (114%), Конотопський - 137,4 тис. грн. (104%), м. Конотоп, де виконання плану-завдання показників надхо­дження коштів піврічного плану забезпечено. В той же час у Путивльському та Кролевецькому районах ця робота у цьому році не організована.

 

Іван ОХРІМЕНКО.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня