Ромны. Romny. Ромни. інфо

Доглянутий сон
Вісті Роменщини
Середа, 19 серпня 2009, 15:34      Ромни, Сумська область

"Смерть у люльці" - так називають синдром раптової смерті практично здорової дитини під час сну. Лихо найчастіше трапляється у віці 2-4 місяці, причому в холодну пору року через 4-7 днів після похолодання вночі або зранку. У середньому це трапляється раз на п'ятсот новонароджених і у півтора раза частіше у хлопчиків. Такі випадки реєструються і в нашій області.

 

Раптовим синдром називається тому, що жодних попереджуючих симптомів немає. Найчастіше до трагедії призводять такі умови: сон на животі, перегрівання, неправильно підібраний одяг для сну, надмірно м'яка постіль, погані житлово-побутові умови, недостатня увага до дитини, низький рівень освіти батьків, незареє­стровані шлюби, куріння матері або сон у накуреному приміщенні тощо.

 

Варто пам'ятати, що оптимальний сон дитини - у провітреному приміщенні при температурі плюс 20-22 градуси, на спині, без тугого закутування, в одязі, що не здавлює та не викликає перегрівання, на жорсткому рівному матраці, що щільно прилягає до бортів ліжка. Ліжко має бути справним, встановленим так, щоб було зручно слідкувати за дитиною, з нього виймаються іграшки, туди не допускаються домашні тварини. Не можна накривати обличчя ковдрою або пелюшкою.

 

Небезпечно годувати груддю лежачи, можна, заснувши, задушити немовля. Не слід брати його до себе в постіль після вживання алкогольних напоїв чи препаратів, які викликають сонливість, коли батьки хворі або втомлені, якщо дитина хвора або недоношена. Не можна залишати маля без нагляду в дорослому ліжку, якщо воно м'яке або там спить ще одна дитина. Найкращий варіант - зняти боковий бортик з люльки й щільно притиснути її до батьківського ліжка.

Грудне вигодовування дуже корисне і для малюка, і для матері. До шести місяців нічого більше й не потрібно для нормального розвитку. За штучного вигодовування ризик виникнення синдрому раптової смерті дитини значно зростає.

 

Доглянута дитина, як правило, виростає здоровою і їй нічого не загрожує.

 

Тетяна ПОПОВИЧ,

завідуюча педіатричним відділенням дитячої поліклініки.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

25
25

Вхід на Ромни. інфоОголошення