Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Дубові діброви, ялівцеві гаї
Дубові діброви, ялівцеві гаї
Вісті Роменщини
Четвер, 24 вересня 2009, 08:03      Ромни, Сумська область

Небезпідставно можна при­пустити, що згодом Ро­мен­щина перетвориться в лісовий край. Адже працівники роменського держлісгоспу зразково виконують свої завдання - передусім щороку збільшують площі лісів на 50 га на непридатних для сільського господарства ділянках.

 

Велику роль у цьому зіграла впроваджена Президентом України Віктором Ющенком Державна програма "Ліси України", на обсяги фінансування якої не вплинула навіть світова економічна криза. Свій вклад роблять і учасники акції "Майбутнє лісу в твоїх руках", найактивніші - шкільні лісництва Роменської ЗОШ № 9 та Зарудянської школи.

 

Лісостепова зона, в якій проживаємо, не дуже сприятлива для створення лісонасаджень, тому в середньому приживається близько 80% саджанців. Проте в такому випадку ділянку обов'язково заліснюють додатково. Крім того, з року в рік накопичуються запаси деревини - вирубується лише близько половини запланованого, та й ці ділянки відразу відновлюються. Цікаво, що на 15780 гектарах лісу 68% займає дуб, 10% - хвоя, 23% - м'яко-листяні породи.

 

Роменський держлісгосп за­безпечує дровами школи Роменщини та Недригайлівщини, самостій­но переробляє частину сировини, реалізовує її підприємствам і мешканцям Сумщини та інших регіонів, навіть за кордон. Більше тридцяти ро­ків його постій­ним партнером є Харківський меблевий комбінат, де гілки та іншу непридатну деревину зокрема переробляють на необхідні матеріали.

 

Лісівникам приємно зу­стрічати професійне свято зі здобутками, що збагачують природні резерви країни й дають змогу займатися улюбленою справою, яку гідно поціновує держава.

 

Денис МЯГКОВИЧ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

10
10

Вхід на Ромни. інфоОголошення