Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Паї, школа, корупція
Паї, школа, корупція
Вісті Роменщини
Четвер, 24 вересня 2009, 08:44      Ромни, Сумська область

Стосунки орендарів і землевласників - володарів земельних паїв - нібито й не стосуються влади, яка не має права втручатися в господарську діяльність. Однак забезпече­ність селян і надходження до бюджету, важливою складовою яких є податки як з власників, так і орендарів, - головна турбота органів місцевого самоврядування. На цьому наголосив голова райдержадміністрації Петро Кривогуз на оперативній нараді, де розглядалося питання розрахунків за оренду земельних паїв. Доповідали заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА А.П. Гордійко, начальник відділу Держкомзему в Роменському районі С.П. Пронь.

 

За інформацією, всього власників земельних паїв 24628, уклали договори оренди 16678. Середній розмір орендної плати складає 779 грн. за пай, або 256 грн./га (у 2008 р. - 515 грн. за пай, 169 грн./га ). Станом на 11 вересня її виплачено 4872 тис. грн. (37,5%). Приклад подають СФГ "Урожай", СЗАТ "Україна", ім. Тельмана, ДП "Ромни-Інвест", де розрахувалися на 50-80%. Лише 57% договорів передбачають законодавчо встановлений мінімальний рівень розміру орендної ставки - 3%. Голова райдержадміністрації доручив посилити роз'яснювальну роботу серед населення, вжити інших заходів для прискорення розрахунків за паї і внесення відповідних змін до договорів оренди.

 

Керівник господарчої групи відділу освіти райдержадміністрації О.О. Щербань прозвітував про підготовку освітньо-виховних закладів до опалювального періоду. З 22 газових котелень 6 ще не можуть подати тепло, інші готові. Котельні на твердому паливі забезпечені усім необхідним.

 

Виконання Указу Президента України "Про боротьбу з корупцією" проаналізували начальник юридичного відділу РДА С.В. Дяченко, головний спеціаліст відділу С.В. Галенко. На Роменщині виявлено 6 діянь з ознаками корупції, всі вони пов'язані з помилками діловодства. З 1 січня 2010 р. вступають у дію нові вимоги до впровадження закону. Зокрема, ширше вводиться кримінальна відповідальність, під дію закону підпадатимуть не тільки державні службовці, а й установи, які повністю або частково фінансуються з державного чи місцевих бюджетів.

 

Юрій ПРОКОПЕНКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop15
konotop15