Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Осінь - небезпечна грибна пора
Осінь - небезпечна грибна пора
Вісті Роменщини
Четвер, 08 жовтня 2009, 07:59      Ромни, Сумська область

Цього року в Україні неодноразово реєструвалися випадки отруєння дикорослими грибами, 2 - у Роменському та Лебединському районах.

 

Саме восени трапляється найбільше випадків грибних отруєнь. Люди масово збирають печериці, сироїжки, маслята, опеньки, боровики тощо. Причиною отруєнь найчастіше є вживання в їжу отруйних грибів, насамперед блідої поганки, а також погрішності в приготуванні страв та їх зберіганні.

 

Найотрутнішими є токсини блідої поганки, мухоморів, сморч­ків. Коли вони ще молоді й не розкрили шапочки, їх плутають із сироїжками та печерицями. Отруєння ними часто закінчується смертю навіть при своєчасному зверненні по медичну допомогу. Серед смертельно небезпечних грибів також свинуха тонка - інколи спричиняє сильну алергічну реакцію, призводить до ураження крові, людина може померти за два тижні. В нашій місцевості помилково ці гриби чомусь називають піддубнями. Хоча піддубні - це губчасті гриби, а не пластинчасті, як свинухи. Зараз їх занесено до світового списку смертельно отруйних.

 

Краще відмовитися від споживання дикорослих грибів як від продуктів взагалі, а споживати штучно вирощені. Не купуйте гриби у приватних осіб, у несанкціонованих місцях торгівлі. Якщо ви все-таки вирішили збирати гриби, то збирайте тільки цілі, вони не повинні бути старими, перезрілими або пліснявими. Остерігайтесь пластинчастих грибів, беріть тільки ті, щодо яких точно впевнені, що вони їстівні. Складайте їх у простору тару, щоб не ламалися. Не вживайте сирих грибів, приготовані зберігайте на холоді в емальованому чи скляному посуді не більше доби. Навіть торкатися отруйних грибів небезпечно. Якщо це все-таки сталося, вимийте руки з милом. Не збирайте гриби поблизу автотрас, у радіаційно забруднених місцях. У той же день переробіть їх, найоптимальніший строк переробки - 6 годин. При консервуванні суворо дотримуйтесь рецептури та витримуйте температурний режим. Не пригощайте такими стравами дітей, вагітних жінок та тих, хто годує груддю.

 

Пам'ятайте, що в домашніх умовах не існує жодних засобів для визначення отруйності грибів. Вони червивіють, їх їдять тварини, комахи, тому це теж не показник якості гриба.

 

Якщо після споживання грибної страви погіршується самопочуття, негайно зверніться по медичну допомогу. Не зволікайте, не вичікуйте, якщо вам трохи полегшало, бо симптоми можуть повернутися у гіршому варіанті. До приїзду "швидкої допомоги" промийте шлунок марганцівкою чи підсоленою водою, пийте багато рідини, можна поставити очисну клізму. Ніякого самолікування!

 

Микола БОЙКО, 

головний лікар РайСЕС.

Микола ПОХИЛ, 

головний лісничий Роменського агролісгоспу.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел