Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Закони майбутнього
Закони майбутнього
Вісті Роменщини
Вівторок, 27 жовтня 2009, 10:08      Ромни, Сумська область

Зміни до Конституції, запропоновані Президентом, напевно, найбільше цікавлять тих, кому, у разі їх прийняття, доведеться найдовше за ними жити - молодих людей. Про це юні роменці - лідери учнівського та студент­ського самоврядування говорили за "круглим столом" з робочою групою з організації обговорення проекту, до якої також приєднався міський голова П.І. Помаран. Молодіжні дебати вела начальник відділу з питань сім'ї та молоді міськвиконкому Олена Кревсун.

 

Учасники зустрічі торкнулися основоположних статей, що гарантують права (передусім безкоштовної освіти й охорони здоров'я), визначають обов'язки громадян, стосуються державної мови і державних символів. Інтригу дебатів юнаки та дівчата сформували на самому їх початку запитанням про те, навіщо створювати нову Конституцію, якщо не всі дотримуються положень існуючої?

 

Відповідь прийшла сама собою: почни з себе. Лише законослухняні громадяни спроможні виявити недоліки Основного Закону. Й саме зараз вони мають можливість запропонувати шляхи їх усунення. Чим і скористалися юні роменці під час дебатів: найважливішим у цьому віці є здобуття вищої освіти. Тому пропозиції здебільшого стосувалися зовнішнього незалежного оцінювання - узгодження "пільгового" бар'єру із необ­хідним рівнем знань, потреб держави у спеціалістах - з пропозиціями вузів, а також фахового рівня випускників "комерційних" факультетів - з вимогами до фахівців різних галузей (передусім медицини).

 

Денис МЯГКОВИЧ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

38
38

Вхід на Ромни. інфоОголошення