Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Пам'яті Миколи Самохіна
Пам'яті Миколи Самохіна
Вісті Роменщини
Понеділок, 16 листопада 2009, 08:53      Ромни, Сумська область

Ця сумна звістка щемним болем пронизала нашу сві­до­мість: після тяжкої хвороби відійшов у вічність талановитий митець, щира і щедра на доброту та любов до цього світу людина М.П. Самохін.

 

Народився Микола Петрович 11 січня 1943 року в ма­льовничому селі Перекопівці, де пройшли його дитинство та юність. Там же, ще будучи учнем місцевої школи, він зробив перші кроки на терені образотворчого мистецтва. Гострий і тонкий зір, вразлива душа, справжній хист художника визначили його подальший шлях у світ мистецтва. Де б не доводилося йому навчатися чи працювати, Микола Петрович знаходив час для творчості.

 

Йому не судилося здобути спеціальну художню освіту. І, може, тому творчість майстра більш розкута, самобутня. Він був митцем від народу, його невідривною часткою. Саме це промовисто засвідчує і багато­гранна тематика того, що побачило світ з-під пензля митця. Тут - закоханість у рідну приро­ду, людину-трудівника і творця, яким був і він сам. Його кар­тини виставлялися на всеукраїнських та міжнародних виставках і були високо оцінені фахівцями та колегами-художниками. Найбільшої ж шани й вдячності ці твори удостоїлися від земляків, яким і присвячена переважна більшість його полотен.

 

М.П. Самохін успішно поєднував працю художника-оформлювача зі створенням талановитих картин, серед яких пейзажі, натюрморти, портрети та ін. А місцеві літератори та відомі письменники-земляки завдячують йому як чудовому ілюстратору книг, історичних досліджень тощо.

В особі М.П. Самохіна наше мистецтво втратило майстра, який створив свій художній світ, залишивши його нам як неоціненний дар. Саме в цьому рукотворному диві відбилася краса його душі.

 

Світла пам'ять про людину і митця Миколу Петровича Самохіна завжди надихатиме нас на добротворчість, вчитиме любити і примножувати світ прекрасного.

 

Творча інтелігенція

міста і району.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Бульвар Шевченка
Бульвар Шевченка