Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини "Масковий" режим
"Масковий" режим
Вісті Роменщини
Понеділок, 16 листопада 2009, 09:11      Ромни, Сумська область

Майже всі учасники останньої апаратної наради, яку провів секретар міської ради Л.М. Набойченко, були в марлевих пов'язках. "Масковий" режим ввели в усіх бюджетних установах, - повідомив головний лікар райСЕС М.Г. Бойко. За його порушення передбачені навіть штрафи (450 грн.) для керівників. Проте у перші дні запровадження профі­лактичних дій потреба в пов'язках у Ромнах забезпечувалася лише на 25%.

 

Інформацію про заходи щодо попередження масового розповсюдження грипу і гострих респіраторних інфекцій доповнили заступник міського голови, голова протиепідемічної комісії (створеної ще у квітні) В.Ю. Книга, завідуюча поліклінікою ЦРЛ для дорослих Н.А. Охонченко. Завдяки вжитим заходам спостерігається навіть зменшення кількості застудних захворювань порівняно з відповідним періодом минулого року. Велику роль у цьому зіграли подовження канікул, карантинний режим у медичних та інших закладах. У центральній районній лікарні створено незнижуваний запас лікарських засобів. Крім того, Л.М. Набойченко запропонував перевізникам безплатно перевозити дільничних лікарів.

 

Грипу в Ромнах станом на 3 листопада не виявлено. Медики одностайно рекомендують підвищувати імунітет рослинними засобами: шипшиною, ехінацеєю, вітамінними чаями, вітаміном В з мікроелементами, а також противірусними препаратами (на зразок "Амізону"), щоправда, їх потрібно приймати тривалий час. Ефективним засобом профілактики також є промивання носових ходів фізрозчином. При перших симптомах - біль у м'язах, висока температура, слабкість - радять викликати лікаря, звертатися в поліклініку.

 

Під час наради також розглянули стан роботи зі зверненнями громадян на підприємствах, що обслуговують житло. Їх керів­никам рекомендовано пояснити споживачам послуг, що звернення до вищих органів влади не призведе до якіснішого виконання робіт. Усі такі звернення повертають на розгляд місцевим органам влади.

 

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців В.В. Спичка нагадав, що уточнювати списки можна лише у приміщенні цієї служби. Будь-які опитування, візити на дому з цього приводу, які все-таки мають місце, не пов'язані з роботою відділу, - повідомив він. Станом на 4 листопада у Ромнах зареєстровано 40122 виборці (на позачергових виборах до ВРУ 2007 року - 43370).

 

* * *

Як уже зазначав міський голова П.І. Помаран, зауваження, викладені у протоколі № 8 рішення колегії ОДА від 11.08.2009 р., розпорядженнях голови ОДА за підсумками виїзної колегії, по суті відповідають плану дій міськвиконкому. Тому на апаратних нарадах до них повертаються щоразу при розгляді планових питань. Про вивезення і захоронення твердих побутових відходів йшлося на одній з них. Вкотре начальник головного управління міського господарства М.Г. Кочерга підняв питання укладення договорів про вивезення ТПВ у приватному секторі, а також проблему застарілої прибиральної техніки ПП "Еліпс". Наголосив він і на недоліках міського звалища, зокрема, занадто близькому сусідстві з туристичним об'єктом - горою Золотухою та ін.

 

Заступник міського голови Ю.А. Литвиненко зауважив, що з несвідомими громадянами, які не бажають укладати договори, потрібно працювати індивідуально й попросив скласти їх список. Планується розширити звалище. Крім того, за програмою ТАСІS місто отримає спеціальні ваги для відходів, а тому клієнти платитимуть вже за кілограми сміття, як це роблять в Європі, а не за кубічні метри. Міський голова попередив: наступного разу після розгляду подібних питань рішення буде або "зняти з контролю" (виконано), або "зняти з посади" (звільнити відповідального).

 

Жорсткішими планується зробити й вимоги до керівників комунальних під­при­ємств, - повідомив М.Г. Кочерга. Зміни передбачатимуть звіти про діяль­ність за місяць до закінчення контракту, звіль­нення за нераціональну діяльність, що призвела до збитковості підприємства, та ін.

 

Скаргу мешканців будинку за адресою: 2-й пров. Полтавської, 2 озвучила Н.С. Ганжа - жителька квартири, де протікає дах і не гріють батареї. "Що могли - зробили", - запевнив керівник КП "Житло-експлуатація" Ю.В. Наливайко. Й додав, що таких проб­лем виникає дедалі більше - житло будувалося у 60-ті роки минулого століття й нині закінчується його "запас міцності". Якщо претензії мешканки визнають справедливими, це може стати приводом для звернення до суду. Не виключено, що в такому випадку комунальному підприємству доведеться компенсувати збитки господаря помешкання, пов'язані з неякісним обслуговуванням житла. Якщо так зроблять мешканці усіх проблемних будинків, запевнив Ю.В. Наливайко, підприємство збанкрутує. Єдиний вихід він бачить у співфінансуванні ремонтних робіт, коли частину коштів внесуть мешканці (нагадує спрощений варіант діяльності об'єднання співвласників багатоквартирних будинків).

 

Інші звернення громадян, розглянуті на нараді, стосувалися будівництва гаража у дворі за адресою: вул. Гетьмана Мазепи, 51А, різниці температурного режиму в будинках, а також діяльності автомийки на вул. Кор­жів­ській.     

 

Юрій ПРОКОПЕНКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

24
24