Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Легальна зарплата – захищене майбутнє
Легальна зарплата – захищене майбутнє
Вісті Роменщини
Вівторок, 17 листопада 2009, 11:23      Ромни, Сумська область

Нині, на жаль, далеко не кожен усвідомлює, що сплата податків - це конституційний обов'язок. Адже вчасно і в повній мірі сплачені податки - запорука стабільності держави та її громадян.

 

Як відомо, податок з доходів фізичних осіб - головне джерело формування місцевих бю­джетів. Тож забезпечення його надходжень своєчасно і в повному обсязі є надзвичайно важливим. Від виконання цих завдань напряму залежить вирішення соціальних проблем міста, якісне медичне обслуговування, належний рівень освіти та культури. Під час нинішньої фінансової кризи проблема наповнення бюджету є гострою і потребує постійної та особливої уваги.

 

Роботодавці, виплачуючи зарплату в "конвертах", не оформляючи трудові угоди, ухиляючись від сплати податків, фактично просто крадуть у громади кошти, які мали б бути спрямовані на розвиток соціальної сфери, виплату належних пенсій та забезпечення відповідних соціальних гарантій.

 

З метою забезпечення соці­ального захисту населення міськ­виконкомом та контролюючими органами вживаються різні заходи. Серед них, зокрема, обстеження суб'єктів господарювання з питань дотримання діючого законодавства, в тому числі щодо належного оформлення трудових відносин.

 

Обстеження, відповідно до розпорядження міського голови, здійснюються робочою групою з проведення перевірок роботодавців з питань зайнятості населення. До її складу входять представники податкової інспекції, відділу державної служби по боротьбі з економічними злочинами, управління праці та соціального захисту населення, міськ­районного центру зайнятості населення, управління економіки міськвиконкому, ПФУ в м. Ромни.

 

Так, у січні-вересні здійснено 37 рейдів. Обстежено 183 об'­єкти підприємницької діяльності, перевірено діяльність 194 приватних підприємців, з них 100 використовують найману працю. Нелегальна зайнятість зустрічається чи не під час кожного обстеження. Всього виявлено 62 неоформлених працівники. Матеріали 8 обстежень управлінням праці та соціального захисту населення передані до міжрайонної прокуратури.

Гострота цієї ситуації полягає також і в тому, що в підсумку страждає пересічний громадянин-працівник. Адже отримання заробітної плати в конверті або нелегальна зайнятість створює ілюзію переваги, а насправді, не відраховуючи від свого доходу частини коштів до Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від нещасних випадків, працівник частково, а то й повністю позбавляє себе будь-яких соціальних гарантій зі всіма наслідками, що з цього випливають. А вони бувають дуже важкими: при досягненні пенсійного віку з'ясовується, що людина не заробила пенсії, яка б відповідала її трудовому внеску. Трагічно складається ситуація, якщо працівник хворий або став інвалідом на виробництві. На жаль, у таких випадках він залишається наодинці зі своїми проблемами і повинен турбуватися про себе самостійно.

Підсумовуючи зазначене, зауважимо, що сьогодні рішучі кроки міськвиконкому спрямовані на плідну співпрацю з громадянами у напрямку зниження рівня ті­нізації доходів та зменшення порушень у сфері оплати праці.

 

Закликаємо керівників під­приємств, установ, організацій, підприємців не допускати випадків виплати заробітної плати в "конвертах" або нижче міні­мального рівня, адже офіційні трудові відносини та легальна заробітна плата - це гарант соці­ально захищеного майбутнього жителів нашого міста.

 

Юрій СКИБА, 

начальник УПСЗН

міськвиконкому.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг