Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Микола Оніщук: «Громадяни мають володіти повною інформацією щодо своїх виборчих прав»
Микола Оніщук: «Громадяни мають володіти повною інформацією щодо своїх виборчих прав»
Вісті Роменщини
Четвер, 26 листопада 2009, 09:35      Ромни, Сумська область

"Для українського народу інститут виборів є найбільш важливим, а самі вибори є ключовим елементом політичного процесу та визначальною характеристикою участі громадян у політичному житті", - переконаний міністр юстиції України Микола Оніщук. Про вибори, виборчі права громадян та роботу Міністерства юстиції у цей відповідальний період розповідає головний правник країни Микола Оніщук.

 

- Як ви оцінюєте демо­кратичні перетворення в країні і виборче законодавство в цілому?

 

- Вибори та демократія як суспільні явища невід'ємні одне від одного: вибори є умовою становлення демократії, її ключовим виміром і певною мірою її результатом.

 

Попри деяку недосконалість чинного виборчого законодавства Україна досягла значного поступу в останні роки у проведенні прозорих і демократичних виборів. Після парламентських виборів 2006 року спостерігачі від Євросоюзу, Ради Європи та ОБСЄ майже одноголосно заявили, що вони відбулися чесно і відкрито.

 

На належному рівні пройшли і позачергові вибори до парламенту у 2007 році, що були визнані Парламентською асамблеєю Ради Європи як демократичний механізм врегулювання політичної ситуації. Відтак Україна поступово долає негативний імідж, який утворився у 2004 році, коли президентські вибори були ви­знані сфальсифікованими.

 

- Які, на вашу думку, потрібно внести зміни у виборче законодавство?

 

- У першу чергу мова йде про нагальну потребу в удосконаленні виборчої системи та запрова­дження відкритих виборчих спис­ків на виборах представницьких органів влади. Це дозволить оптимізувати порядок організації та проведення виборів, завершить формування реєстру виборців й утвердження ефективних юридичних механізмів судового і позасудового захисту виборців.

 

Подібні зміни мають позитивно сприяти більш повній реалізації виборчих прав громадян. Потрапивши на виборчі дільниці, люди повинні володіти повною інформацією щодо свої виборчих прав. До речі, за ініціативою Міністерства юстиції вже створено більше ніж сімсот громадських приймалень, що надають населенню без­оплатну правову допомогу, в тому числі й щодо виборчих прав. Саме обласні управління юстиції на регіональному рівні виступають основними ініціаторами здійснення правоосвітніх заходів.

 

- Давайте поговоримо про реєстр виборців. Багато полі­тиків спекулюють цим питанням. Яким чином виглядає сьогодні ситуація із його формуванням?

 

- На виконання постанов Центральної виборчої комісії від 18 травня 2009 року № 27 та від 31 липня 2009 року № 80 відділами реєстрації актів цивільного стану  була проведена досить об'ємна робота. В результаті органам ведення Державного реєстру виборців було надано інформацію про виборців за період з 1 лютого 2006 року до кінця серпня 2009 року. Ця інформація стосувалась приблизно 3450000 виборців.

 

- Яких кроків варто очікувати від Міністерства юстиції в подальшому у виборчому процесі?

 

- У першу чергу ми сконцентруємо свою увагу на просвіт­ницькій роботі, яка спрямовуватиметься на підвищення правової культури учасників виборчого про­цесу. Для створення належних умов та сприяння проведенню виборів Президента України у жовтні 2009 - січні 2010 року буде активізована робота органів юстиції, зокрема з роз'яснення виборчого законодавства. Мова йде про більш активну роботу громадських приймалень з надання консультативної допомоги з питань виборчого законодавства. Також територіальні органи юстиції повинні оперативніше роз­глядати та приймати рішення на повідомлення про зміни структурних утворень тих політичних партій, що є суб'єктами виборчого процесу.

 

Міністерство юстиції та його територіальні органи забезпечуватимуть роз'яснення у засобах масової інформації положень законодавства про вибори, а також навичок у його застосуванні. Органам юстиції доручено разом із членами окружних виборчих комісій підвищувати кваліфікацію членів дільничних виборчих комісій, надавати їм консультативну допомогу з питань застосування Закону України "Про вибори Президента України".

 

Я переконаний, що вибори є інструментом зміцнення довіри громадян як до української влади, так і до політичних партій і цілого ряду політичних інститутів. Напередодні президентських виборів українські влада та суспільство мають довести свою від­даність принципам демократії, провівши по-справжньому вільну і чесну виборчу кампанію.

 

Прес-служба Мін'юсту України.

 

P.S. У разі виникнення питань стосовно положень виборчого законодавства просимо звертатися в Роменське міськрайонне управління юстиції тел.: 2-43-02 та 2-35-19.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

35
35