Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Як вічний біль, Афганістан
Як вічний біль, Афганістан
Тандем-пресс
Субота, 16 березня 2013, 06:29      Ромни, Сумська область
Афганська війна – ще одна сумна сторінка нашої історії, брудна, неоголошена... Та хіба війни бувають чистими? Вона як усі попередні, несла смерть, каліцтво, одягнула в жалобу тисячі сердець, материнських сердець. У війни безжальні очі, у війни свій рахунок, своя безжальна арифметика.
Сьогодні в Україні проживає близько 220 тисяч ветеранів-інтернаціоналістів, які мужньо, виявляючи при цьому гуманізм, людяність і милосердя, виконували ратний обов’язок, гідно представляючи свою державу на території 26 країн світу.
Через Афганську війну (1979–1989 рр.) пройшли сотні тисяч наших співвітчизників, з яких 13833 загинуло, 312 чоловік пропало безвісти, доля 333 чоловік — невідома. У цій страшній війні приймало участь у бойових діях і 262 роменці. Після війни померло від ран і хвороб увосьмеро більше, ніж загинуло. Кількість інвалідів збільшилася вчетверо. Такий трагічний наслідок Афганської війни!
У цей день по всій Україні вшановують поіменно тих, хто виконав свій військовий обов’язок ціною власного життя. Їм, як доблесним синам Батьківщини, віддають данину пам’яті та шани за проявлені мужність і героїзм. Згадують всіх, хто не повернувся живим на рідну землю з далеких і близьких країв.
Так, 15 лютого на базі загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 ім. П.І. Калнишевського відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав - “Зустріч поколінь”.
У своєму зверненні  міський голова Микола Калашник підкреслив: «Сьогоднішній захід – це свого роду і момент нагадування про війну, і момент застереження та заперечення будь-якої війни.
Майбутні захисники нашої держави – це представники молодого покоління. Справжні чоловіки, які пізнали ціну життя, ціну справжньої дружби, ціну взаємовиручки і взаємопідтримки, склали екзамен на зрілість, мужність і гідність – це наші воїни – інтернаціоналісти.
Сьогодення вимагає від людей, які побували в так званих «гарячих точках» допомогти молоді, юнакам, зрозуміти своє місце в житті, навчити любити, захищати свою рідну землю, свій край, допомогти усвідомлено відчути причетність до Великого українського народу. Саме у цьому і полягає мета організованої сьогодні  «Зустрічі поколінь».
Тож, шановна молодь, бажаю вам навчитися відчувати і берегти такі цінності як мир і злагода, поважати людей, які стояли на захисті Вітчизни і пишатися ними. А колишнім солдатам бажаю бути, дійсно, взірцем патріотизму для юні, щоб наші з вами спільні зусилля направлялися тільки на злагоду, добробут Роменщини і всієї України».
Міський голова, виконуючи державну, почесну місію вручив  нагороди нашим героям: медаллю “За бойові заслуги” посмертно нагороджено Майбороду Віктора Івановича — медаль отримала його дружина Майборода Любов Віталіївна; медаль “Ветеран-воїн-інтернаціоналіст” отримав Стахів Любомир Володимирович; медаллю “Військова доблесть” нагороджено Степаненка Володимира Васильовича.
Згадуючи роки служби в Афганістані, даючи настанови молоді, голова громадської організації «Ветерани Афганської війни Роменщини», Віталій Коломієць, зі слізьми на очах, наголосив на дорогоцінному скарбі всіх часів – мирі, ціну якому знає він, як воїн-афганець, і його товариші. Головне — не допустити війни, головне — мати, батько та мирне небо.
Роменсько – Недригайлівський комісар Андрій Ішутов зазначив про неабиякий вплив на становлення молоді колишніх воїнів, які виконували інтернаціональний обов’язок у різні часи, на різних територіях.
І невже можна забути оту згорьовану неньку, оту ранню сивину, оті виплакані сльози над  «цинковими» хлопчиками, яких у Союз привозив «чорний тюльпан». Так називали літак, який щодоби вивозив гроби загиблих до Союзу…
І цього дня, керівництво міста, воїни – інтернаціоналісти поклали квіти до пам’ятника “Чорний тюльпан”, який знаходиться на вулиці Горького.    
Афганських подій ніколи і нікому не викреслити з календаря. І скільки б ми не повертались до тих подій, встановлюючи нові і нові факти, змінюючи цифри, все переоцінюючи,  істина залишається одна – незмінно житиме пам'ять про Афганістан
Пройдуть роки, і я впевнена, що імена хлопців, які загинули в Афганістані, не зітруться з пам’яті  прийдешніх поколінь, увійдуть  у безсмертя. Вічна пам'ять полеглим і шана живим, тим, кому всім смертям на зло пощастило повернутись до рідних домівок.

Анна Марченко 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм