Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Замело....як місто боролось із снігопадом
Замело....як місто боролось із снігопадом
Тандем-пресс
Неділя, 31 березня 2013, 20:43      Ромни, Сумська область
Замело....як місто боролось із снігопадомНегода не обминула й наше  рідне місто. За словами старожилів, такої зими вони не бачили понад тридцять років, адже минулими вихідними випала півторамісячна норма опадів.

Ситуацію, що склалася через надмірні снігопади, в місцевій раді визнали як надзвичайну місцевого рівня. Органи управління та служби цивільного захисту переведено в режим діяльності надзвичайної ситуації, доки не буде відновлено нормальна життєдіяльність міста. Наслідки стихії повинні ліквідувати протягом 3 днів, - говорять чиновники.

У Роменській міській раді створено оперативний штаб, що працює цілодобово. Головними напрямами якого є: щоб працювала швидка допомога, вчасно був підвезений хліб, щоб працювало газове господарство, подавалася вода у місто, а також безперебійне електро- та теплопостачання, - повідомив міський голова.

До ліквідації заметів у Ромнах залучили 4 одиниці авто-техніки комунальних підприємств, а також військову техніку для рятувальних робіт, зокрема, особовий склад 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування. Для боротьби зі стихією 8 чоловік особового складу та 3 одиниці техніки вирушили до м.Путивль, 6 чоловік та 1 одиниця техніки – у м. Київ. На трасах регіонального та державного значення у Роменському районі цілодобово чергують тягачі, які за  2 доби (23-24 березня) звільнили зі снігового полону близько 100 автомобілів. Крім цього, вулицями міста Ромни патрулює екіпаж на БТР-80, який також вивільняє відчайдухів та їхні автівки, що застрягли. Курсує мобільний пункт обігріву, який підвозить водіям автівок, що стали, продукти харчування та гарячий чай.

Екіпажі на 2 одиницях техніки (ЗІЛ – 131 (САРМ) та човен на повітряній подушці МАРС – 700) забезпечують доставку медичного персоналу та хворих, які потребують невідкладної медичної допомоги. Так, 24 березня о 9.30 на пульт оперативного чергового 2-го Центру зателефонували рідні 40-літнього чоловіка, у якого за попередніми даними стався інсульт, а карета швидкої медичної допомоги не може доставити його до лікарні. На допомогу прийшли рятувальники.

Продукти першої необхідності, зокрема хліб, по крамницям також розвозять бійці ДСНС на ЗІЛ-131. Потрібно віддати належне нашим рятувальникам, котрі не залишили нас наодинці з бідою, а до останньої хвилини боролися зі стихією.

Найсильніший снігопад  в Ромнах став для багатьох серйозною проблемою, а для когось – можливістю непогано заробити. Так, щоб скористуватися послугами таксі вам доведеться “розкошелитися”, бо по місту від звичайних 15 грн. у вас запросять 20 грн. Якщо проживаєте за межами міста, то оплата цих послуг щонайменше від 70-100 грн.

Вже в понеділок роменчан порадувало довгоочікуване сонечко. Але з наслідками негоди кожному роменчанину довелось боротись з лопатою. Комусь засипало двір, комусь вулицю. Прочищені були тільки головні вулиці. Тому, 25 березня міський голова скликав нараду з підприємцями міста, всіх форм власності. На якій прохав, кожного підприємця долучитися до розчищення міста, а саме, розчистити території, які закріплені за кожним підприємством. “До середи 27.03.2013 року, місто повинно нормально функціонувати”, - говорить очільник міста.

Головним завданням, наразі, підготуватися до різкого потепління. Адже синоптики з 5-7 квітня передають різке підвищення температури. А це означає, що місто, ймовірно, перетвориться в “міні-Венецію”....

 

Анна Марченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

42
42