Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс У Будинку культури відкрито виставку Олександра Матвієнка та Анатолія Холявко
У Будинку культури відкрито виставку Олександра Матвієнка та Анатолія Холявко
Тандем-пресс
Четвер, 11 квітня 2013, 21:21      Ромни, Сумська область
У Будинку культури відкрито виставку Олександра Матвієнка та Анатолія Холявко4 квітня у виставковій галереї міського Будинку культури відбулось відкриття виставки одночасно двох прекрасних митців на тему: «У кожного доля і творчість своя» — майстра з маркетрі Олександра Володимировича Матвієнка та художника Анатолія Васильовича Холявко. Дві людини які працюють у різних стилях, та все ж їх об’єднує любов до прекрасного.

На початку виставки присутні учні навчальних закладів та  творча інтелегенція міста  поринули у прекрасний світ майстра — Олександра Матвієнка, який розповів що маркетрі – це різновид інкрустації по дереву з декоративних порід шпону товщиною від 0,5 до 1 мм, які складають між собою по краях у вигляді малюнка або орнаменту, а потім наклеюють на основу – плоску дерев’яну поверхню. Малюнок виконується з різних екзотичних порід дерева, таких як: корінь американського горіха, мирти, махаони, лимона чи сандалу, або зі звичайних для нас: тополі, королівської берези, горіха, ясеня, дуба, клена, яблуні або груші.
Ще майстри древнього Єгипту виконували інкрустацію з деревини, а стародавні греки й римляни покривали вироби з недорогих порід дерева тонкими пластинками з коштовних порід. Техніка інкрустування меблів була поширена в Ассирії і Вавилоні. На початку 16 століття техніка маркетрі поширюється в Німеччині, Голландії і Франції, її застосовували для оформлення інтер’єрів та оздоблення меблів. В Україну і Росію цей вид мистецтва прийшов у 18 столітті. Знамениті майстри стилю почали виконувати не тільки малюнки орнаментального типу, але й пейзажі, сюжетні композиції.
Ведучою заходу для присутніх був проведений коротенький екскурс по біографічній стежині Олександра Володимировича. Отже, майстер народився   у грудні 1958 року. Після закінчення школи навчався в ТУ – 2 (нині ВПУ – 14) на столяра-інкрустатора. Має вищу освіту за фахом інженер-викладач будівельних дисциплін. На питання коли виникла любов до дерева, Олександр відповідає так: «Любов до дерева у мене з раннього дитинства. Я часто милувався неповторними малюнками, які залишила природа на різних породах дерева, відчував його тепло, неповторний аромат».
З 18 років займався декоративними виробами з дерева, виготовляв підсвічники, настільні лампи, стільці, шафи. Спробував себе в техніці гравюри по дереву. Це були портрети відомих людей: Т. Шевченка, О. Пушкіна, В.Маяковського, А. Кашпіровського та інших.
Зайнятися маркетрі Олександра Володимировича наштовхнули роботи Людмили Юхти. Її аплікації користуються великим успіхом, як на Україні, так і за її межами.  Мистецтво так полонило Олександра, що весь свій вільний час він почав присвячувати самовдосконаленню в цій техніці. Картини почали народжуватися одна за одною. За пів року наполегливої праці роботи були виставлені в Роменському краєзнавчому музеї.
Згодом Матвієнко О.В. був запрошений до участі у виставці робіт присвяченій визволенню Сумщини від німецько-фашистських загарбників, яка проходила в театрі ім. Щепкіна. Під час цього заходу губернатор Сумщини Юрій Чмирь проявив особисте зацікавлення роботами майстра.
Матвієнко представляв свої роботи на Андріївському узвозі в Києві. Цікаво що подібних робіт не було представлено взагалі. А це говорить про їх унікальність. Багато іноземців та гостей столиці поповнили свої колекції роботами майстра.  Численні виставки картин в техніці маркетрі у нашому місті показують не аби яку цікавість до робіт Олександра Матвієнка. Адже погляду відкриваються чудові пейзажі, морські мотиви, неймовірні архітектурні будівлі, краєвиди рідної Роменщини. Картини Олександра зроблені з любов’ю та великим почуттям прекрасного. Кожна зігріває погляд і душу.
В даний час працює Олександр Володимирович вчителем у Роменській ЗОШ № 7, при якій він відкрив «Студію маркетрі». Свою майстерність він охоче передає молодому поколінню. Діти, із задоволення приходять до студії, і в багатьох учнів Олександра Володимировича вже є успіхи в цьому виді мистецтва. Мешканці нашого міста мали можливість побачити учнівські роботи на виставках у будинку культури, на день визволення Ромен від фашистських загарбників, на святі Масляної.

Неймовірна історія і у другого митця. Свою біографію Холявко Анатолій Васильович розповідав віршом, який викликав неабияке захоплення у присутніх. Перед нами стояв сіденький скромний дідусь, але, як говорять: “Очі дзеркало душі”. А от блакитні очі Анатолія Васильовича говорили про те, що його серце відкрите до щирості, доброти й сповнене натхнення творити.
Тож повернемося до біографії Анатолія Васильовича. Народився художник у нашому рідному місті Ромни в 1937 році. Після закінчення 10 класів школи в 1954 році вступив на навчання в Мурманське морехідне училище, яке закінчив в 1958 році. Отримавши спеціальну освіту почав працювати в Мурманському траловому флоті, де займав посаду начальника радіостанції, електрорадіонавігатора на риболовних траулерах.
В 1963 році повернувся в рідне місто, та почав працювати в Роменському районному вузлі зв’язку на посаді техніка. Пройшовши з самого низу всі ступені, Анатолій Васильович очолив посаду начальника вузла зв’язку. Протягом цих років він вступив до Одеського інституту зв’язку, який закінчив у 1971 році.
До малювання потяг був з самого дитинства. Халявко Анатолій Васильович пам’ятає, як колись малював батько, це теплі та щирі згадування дитинства.  До цього часу збереглась одна його робота. Маленький Анатолій всі гроші, які вдавалось накопити, наприклад колядуючи чи від батьків, витрачав на кольорові олівці та фарби. Та сам намагався щось малювати.
Спеціальної підготовки Анатолій Васильович не має. Олійними фарбами малювати почав навчаючись у морехідному училищі, потім була довга перерва. І відновився потяг до малювання після 75-річного ювілею, на який друзі подарували йому фарби, пензлі. Це хобі захопило його. І роботи з’являлись одна за одною. Не зважаючи не на що, весь вільний час він присвячував улюбленій справі. Тому всі представлені роботи, а їх 12 були намальовані у 2012-2013 роках.    Це заняття Анатолію Васильовичу до душі. Разом з роботою він одночасно і навчається цьому мистецтву.
По закінченню виставки кожен цінитель прекрасного мав змогу насолодитись тими прекрасними експозиціями та побажав творцям натхнення, здоров'я та творчих здобутків

Анна Марченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

44
44