Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Не залишити дитину на самоті з бідою
Не залишити дитину на самоті з бідою
Тандем-пресс
Вівторок, 23 квітня 2013, 20:16      Ромни, Сумська область
Любов матері до дитини — найсильніша у світі. Без глибокої, самовідданої любові до дітей не буває і не може бути повноцінного сімейного виховання. Велика любов матері формує її авторитет і водночас силу виховного впливу. Однак в любові до дітей потрібно мати почуття міри, ніколи не впадаючи в нерозумну, сліпу любов, яка спотворює виховання, калічить дитину. 

На мою думку, щастя матері залежить від її дітей. Це стан, коли на душі у матері мир, спокій і впевненість у тому, що з дітьми все благополучно. Без матері — найдорожчої у світі людини — світ здаватиметься дітям убогим, тому вони повинні оберігати серце матері, невичерпно щедре й нескінченне у своїй любові.

Але що робити, коли піднесене материнське кохання покривається чорною пеленою неблагополуччя, пияцтва, аморальної поведінки. Перш за все страждають діти, які не дивлячись ні на що продовжують любити свою найріднішу у світі маму. Такі сім'ї у народі звикли називати неблагополучними, на них тицяють пальцем, або дивляться з осудом. А чи задумувались ви чому так склалося в цій родині та можливо як їй допомогти. З цими та іншими питаннями я звернулась до Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, а саме, до директора центру Жогло Валентини Олександрівни.

-        Валентино Олександрівно, розкажіть, що це за центр і які питання вирішуєте?

-         Ніхто не знає, що з нами може статися завтра. Але кожна людина в нашому місті має знати, де знайти підтримку в скрутні часи, де її уважно вислухають і завжди допоможуть.

До Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді може звернутися кожен, хто потребує допомоги, розуміння, інформації – і саме тут ви отримаєте різноманітні соціальні послуги та підтримку. Для вирішення вашої проблеми, за потребою, ми залучимо необхідних фахових спеціалістів.

Ми доступні і мобільні, ми готові працювати в закладі, йти у сім’ю та виїжджати у віддалені куточки нашого міста, і що найголовніше – ми гарантуємо професіоналізм, конфіденційність і анонімність послуг, які надаємо.

Ми допомагаємо подолати складні життєві обставини, налагодити стосунки між батьками та дітьми, знайти підтримку та турботу!

-                     Які пріоритетні напрямки діяльності центру?

-                     Пріоритетними напрямками діяльності центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є:

1) Раннє виявлення, облік та здійснення соціальної роботи з різними категоріями сімей і осіб, які опинились у складних життєвих обставинах;

2) Підвищення якості та доступності професійних соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді;

3) Розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

4) Підготовка до самостійного життя, соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, із числа учнів старших класів та випускників інтернатних закладів та осіб зі числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

5) Розвиток та підтримка волонтерського руху.

-                     Які види послуг надає ваш центр?

-                     інформаційні послуги: надання інформації, необхідної для вирішення складної життєвої ситуації (довідкові послуги), а саме: про види соціальних виплат (якщо сім'я або особа має на них право відповідно до чинного законодавства); надання контактів служб або установ, куди необхідно звернутися по відповідну допомогу; про заклади, які можуть надати послуги, умови отримання соціальних послуг; проведення лекцій, показ відеоматеріалів щодо подолання кризи сім’ї, негативного впливу сімейного неблагополуччя на розвиток дитини, зміцнення інституту сім'ї, поширення засад відповідального, усвідомленого батьківства; поширення інформаційно-просвітницьких матеріалів щодо відповідальності батьків за невиконання батьківських обов’язків, жорстокого поводження з дітьми, насильства;інформування про ресурси громади, служби, організації, заклади, установи, що працюють у сфері захисту прав дітей тощо;

психологічні послуги: психологічна діагностика, спрямована на виявлення соціально-психологічних характеристик особистості; надання консультацій з питань психологічного здоров'я та поліпшення взаємин з навколишнім середовищем; обговорення проблем та надання порад з розв'язання соціальних та психологічних проблем; навчання долати труднощі та конфлікти з оточенням; сприяння в запобіганні виникненню непорозумінь та конфліктів між членами сім'ї; організація та координація психотерапевтичних груп та груп взаємодопомоги; психологічна корекція та психологічна реабілітація; проведення групових та індивідуальних діагностичних методик; забезпечення психологічної допомоги сім’ям із дітьми, залучення, відповідно до потреб фахівців, психолога, психіатра та ін.; використання в роботі з сім’єю різних психо-корекційних методик; надання консультацій щодо поліпшення взаємин з оточенням; індивідуальне консультування дітей та дорослих.

соціально-медичні послуги: посередництво в здійсненні профілактичних, лікувально-оздоровчих заходів; консультації з питань збереження і зміцнення здоров'я; формування ідеології здорового способу життя й подолання шкідливих звичок; формування сексуальної культури і навичок захищених статевих відносин; профілактика туберкульозу, венеричних захворювань, ВІЛ/СНІДу; сприяння в підтримці та охороні здоров'я тощо; допомога в отриманні медичної допомоги, консультацій, у проходженні лікування; сприяння отриманню клієнтами послуг відновних, реабілітаційних програм та програм підтримки, що реалізуються державними та неурядовими організаціями; направлення до закладів медико-соціальної реабілітації щодо подолання залежностей: наркотичної, алкогольної, релігійної секти, від комп’ютерних та азартних ігор тощо.

соціально-економічні послуги: допомога в залученні додаткових ресурсів для задоволення матеріальних інтересів і потреб сімей чи осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, що реалізуються у формі сприяння у наданні натуральної допомоги (забезпечення одягом та взуттям тощо); допомога в оздоровленні, сприяння в отриманні державної соціальної допомоги, у наданні грошової допомоги, а також допомоги у вигляді грошових компенсацій; інформування з питань працевлаштування та сприяння цьому, навчання; посередництво в наданні гуманітарної допомоги; сприяння покращенню житлово-побутових умов сім’ї та дитини; сприяння у працевлаштуванні; стимулювання дорослих членів до економічної активності, ефективного використання наявних ресурсів; представлення інтересів клієнта перед державною адміністрацією (виконавчим комітетом) із метою вирішення матеріально-побутових проблем (борги за комунальні послуги, брак відповідних умов для проживання дитини (дітей), неспроможність забезпечити повноцінне харчування дитини/дітей і т. д.); надання матеріальної, фінансової та гуманітарної допомоги відповідно до потреб клієнта (з різних джерел, не заборонених чинним законодавством); сприяння в організації оздоровлення дитини (дітей) відповідно до потреб; проведення моніторингу.

-                     Як Ваші працівники виявляють неблагополучні сім'ї?

-                  Інформація про сім'ї, які опинились в складних життєвих обставинах надходить до центру здебільшого від суб’єктів соціальної роботи, голів квартальних комітетів, громадян. Нещодавно наш центр змінив схему надання послуг. Зараз не людина йде до нас за допомогою, а фахівці із соціальної роботи йдуть до людини, щоб виявляти проблеми та допомагати знаходити вихід із складних ситуацій. Введення посад фахівців із соціальної роботи дозволило перейти до більш конкретної адресної допомоги та надання соціальних послуг, які відповідають потребам конкретної людини, допомагають вирішувати наболілі питання безпосередньо на місцях.

-                     Що робити сусідам, які бачать ці неблагополучні сім'ї, куди звертатись або заплющити очі?

-                     Заплющувати очі ні в якому разі не потрібно, адже байдужість ось головний хибний шлях українців. Як я вже говорила, ніхто ніколи незнає, що з ним станеться завтра... Якщо ви знаєте сім'ї, які потребують допомоги, звертайтесь до Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  за адресою: бул. Шевченка, 8/40 або зателефонувати 2-26-18

-                     Яке майбутнє у таких дітей чи всі відправляються до будинку-інтернат?

-                     Головне завдання соціальних фахівців - налагодити ефективний контакт, зберегти сім’ї. Тому й головне у нашій роботі є те, щоб зберегти сім'ю, а не якнайшвидше відправити дитину на виховання до інтернату.

Основний принцип роботи центру в питанні сирітства – дитина повинна виховуватися у родині. І ті родини, які потребують особливої уваги з боку фахівців із соціальної роботи повинні отримати необхідну підтримку. Від вчасно наданої допомоги та консультації залежить доля дитини. У 2012 році зроблені перші кроки з удосконалення системи соціальної підтримки таких родин. 2013 рік повинен стати знаковим у цьому питанні. Кінцевим результатом нашої роботи повинна бути збережена родина та щаслива дитина.

-                     Скільки неблагополучних сімей у нашому місті?

-                      Хочу розрізнити поняття «неблагополучна сім'я» та «сім'я, яка опинилася в складних життєвих обставинах».  Неблагополучною є сім'я, яка через ті чи інші при­чини повністю або частково втратила свої виховні функції. Це спричинює несприятливі умови для ви­ховання дітей.

До неблагополучних належать:

— сім’ ї, де батьки — алкоголіки, наркомани — ве­дуть аморальний спосіб життя;

—       сім' ї конфліктні, де постійно відбуваються кон­флікти між батьками, батьками і дітьми;

—        сім' ї асоціальні, члени яких конфліктують з морально-правовими вимогами суспільства, схильні до правопорушень.

Сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах – це, так би мовити, «сім’ї соціального ризику» — це соціальне незахищені сім'ї, які потребують підтримки соціальних служб. Ці сім'ї не можуть повноцінно виконувати свої функції внаслідок складних соціальних умов. Як правило, це малозабезпечені, багатодітні сім'ї, сім'ї, які мають дітей-інвалідів, батьків-інвалідів, а також сім'ї з неповнолітніми матерями. До складних життєвих обставин відносять також: погіршення соціально-побутових умов, втрату роботи, тобто, все, що викликає у людини почуття незахищеності, страху перед завтрашнім днем чи зневіри в майбутнє.

У 2012 році, виявлено 906 сімей, які мають ризик опинитися в опинилися у складних життєвих обставинах (охоплено стовідсотковим інспектуванням). Всі сім’ї інформовано пре перелік послуг, які вони можуть отримати в нашому центрі за потреби. Підтримки потребують 171 сім'я.

За І квартал поточного року відвідано 352 сім'ї.  Завдяки роботі фахівців із соціальної роботи у 2012 році 1323 особам надано 2636 соціальних послуги. Протягом І кварталу 1360 послуг отримали 763 особи.

На підставі отриманої інформації, фахівці центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей та (у разі потреби) із залученням інших суб'єктів здійснюють соціальне інспектування сім'ї (визначають її склад, основні проблеми і  потреби  її членів тощо), за результатами якого складається акт обстеження житлово-побутових умов сім'ї. Згідно отриманої під час соціального інспектування інформації розробляється план подолання складних життєвих обставин.

-                    Що таке соціальний супровід сім'ї?

-                    Найефективнішою формою розв’язання проблем сімейного неблагополуччя є соціальний супровід таких сімей.

Соціальний супровід - вид соціальної роботи,  спрямованої  на здійснення  соціальної  опіки,  допомоги  та  патронажу  соціально незахищених категорій дітей та молоді, з метою  подолання  життєвих труднощів, збереження, підвищення їх соціального статусу (Закон України «Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю») Обов’язковою умовою здійснення соціального супроводу є бажання членів сім’ї співпрацювати з центром на шляху подолання складних життєвих обставин.

Під соціальним супроводом в минулому році перебувало 57 сімей, в яких виховується 122 дитини. В 2013 році під соціальний супровід центру взято 33 сім’ї,, в яких виховується 59 дітей. Сім’ям під час здійснення соціального супроводу надають допомогу у веденні побуту, приведенні житла до належних санітарних умов, сприянні в оформленні державних соціальних допомог, на які сім’я має право, тощо. Фахівці надають послуги, спрямовані на підвищення виховного потенціалу батьків.

На даний момент перед спеціалістами нашого центру ставиться завдання відвідати кожну родину, яка проживає на закріпленій території, та визначити потреби у соціальних послугах.

-                    На Вашу думку, які життєві обставини здебільшого виникають в подібних сім'ях?

-                    Складні життєві обставини в сім’ях здебільшого виникають через дисгармонію подружніх стосунків, насильство в сім’ї, наркотичну або алкогольну залежність одного чи декількох членів сім’ї, інвалідність батьків або дітей, безробіття одного чи більше членів сім’ї, небажану вагітність, ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків, відсутність навичок догляду за дитиною, сирітство, схильність до девіантної поведінки, спроба суїциду тощо.

Повторюсь, що головне завдання фахівця із соціальної роботи – надати своєчасну допомогу та попередити кризову ситуацію, що склалася в родині, надати допомогу, запропонувати соціальний супровід родини, щоб не допустити розлучення дітей з батьками.

-                   Назвіть кілька порад батькам.

-                   Яка б у вас не була відповідальна, складна, творча праця, знайте, що найголовніше це любов та виховання власної дитини.

Скрізь вас можна замінити іншими працівниками - від сторожа до директора. Справжньої мами ніхто не замінить.

Найголовніше у житті дитини – це любов до неї з боку батьків та тих людей ,що її оточують.

Турбуйтеся про те, щоб серце дитини не стало грубим, злим, холодним, байдужим і жорстоким в результаті «виховання».

Говоріть з дитиною так, щоб не залишилось ніякого сумніву в тому, що Ви керуєтесь турботою і тривогою за неї, а не бажанням відмахнутись, образити. І головне пам'ятайте: Дитина вчиться того, що пізнала через досвід; Дитина, яку критикують, вчиться засуджувати; Дитина, яку постійно висміюють, вчиться боязливості; Дитина, яку заохочують, вчиться вірити в себе.

Фахівці із соціальної роботи за першою потребою подають руку кожному – щоб затишно було в українських родинах, щоб злагода була у кожній сім’ї, щоб щасливим було дитинство в Україні, щоб будь – яку проблему можна було здолати, а краще попередити.

Ніхто не знає, які проблеми зустрінуть його завтра, але вже сьогодні треба знати, хто готовий прийти на допомогу!

Анна Марченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009