Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Джиу джитсу в ромнах
Джиу джитсу в ромнах
Тандем-пресс
П'ятниця, 10 липня 2009, 08:49      Ромни, Сумська область

Ромни. Джиу джитсу     Ярославу Демичу вдається поєднувати непоєднуване - роботу в музеї та роботу інструктора бойового мистецтва. І в обох цих різних сферах проявляти свої різносторонні таланти. Спорт допомагає тримати тіло у гарній формі і загартовує дух. Щоправда, останнім часом спорт стрімко втратив свої позиції і поступився пасивному проведенню часу. Та все ж  є ще достатньо і тих, хто без спорту не уявляє свого життя. Зараз Ярослав працює науковим співробітником Роменського музею. Але це не заважає йому бути інструктором давнього японського мистецтва Джиу-Джитсу.


 

     Нещодавно ми мали нагоду поспілкуватися з ним та його наставником - сенсеєм Олександром Орловим. О. Орлов має довгий список титулів: директор спортивного департаменту Української федерації Джиу-Джитсу, член всесвітнього товариства власників чорних поясів (WEBBS), володар ІІІ дану Гошен рю і ІІІ дану Бушинкан, інструктор кунг-фу школи "В'єтнамських тигрів", кандидат в майстри спорту СРСР по боксу, власник 1 кю традиційного дзю-до, старший викладач кафедри теоретичної підготовки фізичного виховання у Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди. Свого часу пан Орлов був особистим охоронцем Леоніда Кучми за часів його прем'єрства.

 

     - Розкажіть про особливості саме цього бойового мистецтва.

 

     - Джиу-Джитсу у Ромнах - дуже молодий вид бойового мистецтва, -  пояснює Ярослав. - проте зараз у групі займається 30 чоловік. В основному діти різного віку, серед них є і маленька 7-річна дівчинка. Секція Джиу-Джитсу існує трохи більше року, але ми вже брали участь у Чемпіонаті України, де завоювали дві медалі. Ми вчимо молодь не агресії, а самозахисту. Задача - погасити агресію противника і уникнути прямого бойового контакту. Техніку Джиу-Джитсу можна застосовувати тілохранителям та всім службам охорони.


     - Це інтегральний вид бойового мистецтва, який включає борцівські та боксерські елементи, - додає Олександр Орлов. - Це не рукопашний бій. Головний принцип у цьому бойовому мистецтві - зійти з лінії вогню. Є вислів, що лише та людина чогось варта, яка може себе захистити. Ми намагаємося слідувати саме цьому принципу.


     - Окрім навчання різних технік захватів, перекидів ми даємо своїм учням ще й основи морально-етичного виховання, - продовжує пан Орлов. - Суспільство повинно розуміти, що тут готують не стільки сильних загартованих борців, а і висококультурних та вихованих людей. Вони не будуть застосовувати свою силу для власної вигоди, а лише у разі необхідності. Проте Джиу-Джитсу - доволі травматичний вид бойового мистецтва, якщо не дотримуватися принципів,  то можна залишитися інвалідом. Для уникнення  травм значну увагу на тренуваннях приділяють техніці безпеки: треба вміти правильно падати. Це стане запорукою того, що травми будуть не такі небезпечні.


      - Олександре Івановичу, а Ваші діти чи онуки займаються цією боротьбою?


     - Усі мої діти і 4-річний онук швидко знайшли себе у Джиу-Джитсу. Я знаю, що багато батьків зізнаються, що хотіли б віддати дітей до нас у спорт, але дитина не проявляє бажання. Хоча тут я не згодний: поки дитина не забезпечує себе фінансово, для неї головним повинна бути думка батьків, а не власна примха. Інша крайність - якщо батьки не зацікавлені у розвитку дитини, то нічого і не буде. Щоб отримати результат, потрібна взаємодія та співпраця батьків, дітей та інструкторів.

 

     - Не можу я оминути тему фінансування. Чи вистачає Вам коштів для забезпечення всіх потреб?

 

     - На мою думку, бізнесменам, які вкладають гроші у розвиток спорту, треба робити певні пільги, - каже Я. Демич. Так і їм буде користь, і спорт реально розвиватиметься. Великою проблемою є забезпечення матами та приміщенням для тренувань. Зараз тренування проходять у приміщенні школи №11, але з матами велика проблема. Їх не вистачає, а ті, що є, мають просто плачевний стан. 

 

     - З якого віку краще починати тренування?

 

     - Зараз у групі займаються діти різного віку, - додає Олександр Орлов. - Найкраще починати  у 6-8  років. Хоча дорослі теж приходять, тренуються і досягають успіхів. Всі послідовники Джиу-Джитсу намагаються досягти гармонії тіла, духа та душі. Щоправда, розуміння самої філософії бойового мистецтва приходить після 35 років, коли вже сформовані і тіло, і дух. Я сюди свого часу прийшов із великого спорту (боксу) і "захворів" на все життя. 

 

     Завдяки Джиу-Джитсу молодь міста має гарну альтернативу, як використовувати свій час та енергію - на комп'ютерні ігри та алкоголь, які шкодять здоров'ю, чи на спорт, який загартовує дух та дисциплінує. Можна помітити, що спорт може розвиватися і без спонсорів, лише на самому ентузіазмі інструкторів.


     Олександр Орлов та його учень, студент ІІІ курсу  Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, майстер спорту і багаторазовий переможець всеукраїнських змагань, володар І дану Бушинкан Юрій Гамалій спеціально для нашого кореспондента продемонстрували показовий поєдинок, аби краще пояснити відмінність від інших  єдиноборств. Тут є спеціальна система викриків, які схожі на своєрідну мову. Як пояснив О. Орлов, викрики допомагають бійцям викинути адреналін та надлишок енергії. "У школі дітей вчать, що кричати не припустимо. А ми - навпаки - даємо їм у цьому волю. Можна помітити, що дитина, яка починає займатися Джиу-Джитсу, поступово позбувається комплексів, скутості, у неї виробляється характер борця. І не лише у спорті, а й по життю. Для нас, як для сенсеїв, це навіть головніше, ніж просто навчити вихованця силовим прийомам".

 

Ромни. Джиу джитсу

Ярослав Демич поряд із сенсеєм Олександром Орловим, роменські послідовники Джиу-Джитсу на змаганнях в Ужгороді


Тетяна Івасин

Джиу-джитсу (яп. дзю-дзюцу) ( "м'яке мистецтво") - японське мистецтво рукопашного бою, яке включає кидки, больові захвати, вплив на нервові точки, удари, які застосовують самураї. Основний принцип Джиу-Джитсу - "піддатись, щоб перемогти" - направити силу противника проти нього самого, не опиратись їй, а лише направляти в потрібний і зручний бік.

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юний орел
Юний орел