Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

огляд новин
Тандем-пресс
П'ятниця, 31 липня 2009, 09:29      Ромни, Сумська область

Ремонт доріг проведуть?

 

Михайло Кочерга, начальник головного управління міського господарства, розповів: «У цьому році створено 5 ОСББ (вул. Залізнична, 10, ІІІ пров. Червоної, 35, вул. Сумська, 3, вул. Маяковського, 4, вул. Горького, 133). Ведемо переговори ще у 5 будинках, переконуючи людей у зручності цих об’єднань. Капітальний ремонт ліфтів не проводимо через відсутність коштів». Освітлення вулиць не зазнало зрушень в кращу сторону теж через ту саму причину. Нагадав М. Кочерга і про необхідність добудови станції знезалізнення води. Адже цей об’єкт вкрай важливий для всіх мешканців міста. Начальник ГУМГу пообіцяв, що в першу чергу кошти направлять на ремонт дорожнього покриття по вул. Горького, бульварам Московському та Шевченка. Від НАК «Нафтогаз» управління господарства планує отримати компенсацію за те, що машини компанії їздять нашими дорогами. Поки що на їх ремонт не виділяють ніяких коштів.

Іван Ліхіцький, член виконкому і директор ТОВ «Будматеріали» поцікавився термінами проведення робіт по ремонту доріг на Лозовій. Він зазначив, що минулого року дорожнє покриття відремонтували лише на 10% від потрібного об’єму, а прогнозів по можливому завершенню не дає ніхто. На це пан Кочерга відповів, що на дану ділянку дороги планують направити саме ті кошти, які отримають від НАК «Нафтогаз». І пообіцяв, що до зими тут роботи завершать.

Промисловість розвивається, а бюджет «здувається»

 

Першою доповідала в. о. начальника управління економіки Юлія Янчук. За її словами, незважаючи на урізання фінансового забезпечення, спостерігається позитивна динаміка виконання промислових показників. За перше півріччя цього року було реалізовано продукції на суму 139 млн. грн. Минулого року було на 4 млн. грн. менше. А такі підприємства як ВАТ «Тракторозапчастина», ТОВ «Завод продтоварів» та ВАТ «Гардинно-тюлева фабрика»  навіть наростили темпи приросту.

 

Міський голова Павло Помаран поцікавився, які перспективи подальшого розвитку економіки. Юлія Янчук заспокоїла всіх: «Ми не втрачаємо темпи приросту промислового виробництва». А серед проблем вона відзначила недостатню участь представників нашого міста у всеукраїнських та обласних виставках, ярмарках серед промисловців. У першу чергу, наші виробники не їздять через дорожнечу таких заходів та відсутність власних обігових коштів (мінімальна вартість сплати за участь у ярмарках становить 3 тис. грн., про максимум взагалі не йдеться.). Інформація присутніх задовольнила, і перейшли до звіту начальника фінансового управління.

 

Тетяна Ярошенко сказала, що рівень надходжень до бюджету становить 44 млн. грн. Він знизився через те, що 195 платників податків перейшли на іншу систему оподаткування. Також скоротилась кількість працівників, зменшилися надходження від продажу та оренди нерухомості та від єдиного податку. Щодо бюджету розвитку, то фінансування проведено по лікарні та по тепломережі по вул. Київській. Із отриманих 404 тисяч гривень транспортного податку половину витратили на санітарну очистку вулиць і половину – на ремонт доріг. Мер запитав: «Як же доживати цей рік?» Але питання не стало риторичним, і пані Ярошенко навчила: «За рахунок економії бюджетних коштів та скорочення витрат».

 

 

Зміна пріоритетів

 

Минулої середи члени виконкому заслухали інформацію про виконання програми економічного і соціального розвитку та бюджету міста за підсумками І півріччя 2009 року. Головною думкою всіх звітів було непохитне запевнення у тому, що проблем немає, всі працюють у звичайному режимі. І що найдивніше – ніхто не жалівся на кризу. Хоча при затвердженні бюджету міста на початку року саме вона стала причиною того, що на всі статті витрат суттєво зменшили рівень фінансування.  А може, посадовцям набридло скаржитися на стан фінансування, і вони готові взяти на себе зобов’язання працювати в режимі жорсткої економії. Тож говорили начальники не про проблеми, а про здобутки своїх відділів. Ось так кардинально змінилися пріоритети з різкого негативу стосовно кризи на  мирне з нею співіснування.

 

Чим пишатися?

 

Далі слово надали головному лікарю Роменської ЦРЛ Валентині Гуньковій. Виявляється, наша лікарня пройшла акредитацію ЮНЕСКО по питанню  клініки, якій присвоєно звання «Клініка, дружня до дитини». За медичними аспектами цей заклад займає третє місце в області. Але поглянувши на умови обстеження та лікування дітей, важко гордитися  наявним. Навіть найкращим спеціалістам важко працювати у тісному приміщенні і на застарілому обладнанні.

 

Знову про школу №3

 

Начальник відділу освіти Зінаїда Горбик розповіла, що гострою проблемою залишається оптимізація мережі навчальних закладів. «Депутати не підтримали пропозицію закриття 3 школи та її реорганізацію у позашкільний центр». Павло Помаран згадав про статтю депутата В’ячеслава Губаря, голови нового утворення у міській раді – групи «Солідарність», котру розмістили деякі місцеві видання. Мер жорстко розкритикував цей матеріал. Найбільше його обурив навіть не сам факт появи такої статті, а необізнаність у піднятому питанні. 

 

Зінаїда Григорівна пояснила, що такі публікації з’являються внаслідок того, що інший депутат – Зоя Солярик – подала до відділу освіти заяву про призначення її директором багатостраждальної 3 школи. Наче у закладу без цього  мало проблем, котрі треба владнати. «З цією заявою вона їздила навіть у міністерство освіти, - сказала З. Горбик. - Невдовзі  в обласне управління поступив дзвінок з міністерства з проханням затвердити її на посаді. Однак, Зоя Солярик жодного дня не працювала у школі і не має відповідної кваліфікації, яка б дозволила їй зайняти таку посаду. Я розповіла їй про порядок затвердження на посаді директора, але депутата мої роз’яснення не задовольнили». На додачу, ця ситуація розсмішила всіх присутніх, бо ніхто так і не зміг збагнути, як людина без педагогічного стажу роботи в школі може стати директором. У радянські часи запевняли, що кожна кухарка може правити країною. А у наші часи це звучатиме по-іншому: «Кожен може стати директором школи».

 

Підприємства працюють, але зарплати не платять

 

Начальник управління Пенсійного фонду в м. Ромни Алла Біленко розповіла, що зараз у Ромнах проживає 14,5 тис. пенсіонерів. Власними коштами наш фонд забезпечує лише 47% виплат. Цей рівень, безумовно, є малим і пов'язаний з великою заборгованістю окремих підприємств перед Пенсійним фондом. А. Біленко назвала 4 найбільш злісних боржників: НГРЕ, філія ДБУ-29, ПП «Зевс», АТП. Почуте з вуст Алли Григорівни злегка дисонувало з доповідями в. о. управління економіки та фінуправління. Адже за їх виступами виходило, що промисловість розвивається шаленими темпами. А завод «Тракторозапчастина» хоч і нарощує темпи виробництва, так само нарощує і суму боргу перед своїми працівниками.

Начальник управління праці Юрій Скиба сказав, що мінімальна зарплата по місту складає 1302 грн., хоча прогнозували не таке суттєве підвищення. 

 

Начальник відділу з питань фізкультури і спорту Володимир Мельник говорив про те, що завдяки підтримки спонсорів вдалося придбати дорогого гімнастичного коня вартістю 16 тис. грн. Заступник мера з гуманітарних питань Володимир Книга став ставити різні питання на зразок пріоритетних видів спорту у нашому місті, але після повідомлення про те, що наша ДЮСШ зайняла перше місце по області, всі питання зникли.

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг